Impresii și recomandări [pag. 7008 / 10896]
Afișate impresii [70071 - 70080] din total 108960 impresii
Bogaz Hotel 2 / CANAKKALE
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: danyo [27.09.13]
Departe de galagie
BOGAZ HOTEL – 2* SI 3*, CANAKKALE – 1 septembrie 2013 SITE: hotelbogaz.com/eng Locatie conform site, are si harta, nu poti rata – cam la 300 metri de port Pret: 22 euro/pers – mic dejun, in locatia de 3 * (anul trecut am stat la 2*, 19 euro/pers; preturi prin agentie – mare greseala, conform review pe iulie 2013, 30 euro/camera - fata de 44 cat am dat noi – STIMA SI JOS PALARIA) Diferenta dintre ele este: cel de 3* este nou, dat de curand in folosinta Parcare: in [...] — vezi review
Skiathos Palace Hotel [Koukounaries] 4 / SKIATHOS
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: iulian68 [26.09.13]
Deosebit
Am tot asteptat sa mai citesc un review de la unul dintre colegii nostri, insa probabil ca toti sunt ocupati (cum am fost si eu dealtfel) cu pusul la punct si aducerea 'la zi', a lucrurilor lasate 7 zile "din frau". Asadar voi incerca sa-mi expun parerea si impresiile despre acest hotel, iar in rubrica separata, parerile despre colectivul din care sunt bucuros sa fac parte... Plecarea spre insula Skiathos am facut-o la orele amiezii de pe aeroportul Otopeni cu o cursa Tarom si o aeronava [...] — vezi review [+8 poze]
Descoperă Skiathos / SKIATHOS
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: amero [26.09.13]
Skiathos - sfarsit de vara in ritm de bouzoukia
La plecare din pacate nu am avut prea mult timp sa ma documentez asupra insulei, dar sincer, vroiam sa lucreze putin si elementul "surpriza" si oricum daca eram in grupul AFA nu-mi faceam nici o grija. Stiam ca puteam miza pe informatiile si ajutorul membrilor inscrisi la intalnirea noastra si intr-adevar surprizele nu au intarziat sa vina. Este acum momentul sa amintesc si sa multumesc totodata colegei noastre de sait trandafir1970 care aflandu-se pe insula de ceva timp ne-a indrumat pasii [...] — vezi review [+30 poze]
Elpida Beach (ex Kaliakra Palace) Hotel 4 / NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: doinagherasim* [26.09.13]
Mai bine la 3 stele+
De la inceput, va pot spune, ca pot face comparatie intre conditiile (cazare, masa) oferite de hotelurile din Bulgaria, deoarece am fost de 9 ori in diferite statiuni din tara vecina, dupa dezamagirile de pe litoralul romanesc. Sa revin, la hotelul Kaliakra Palace din Nisipuri: CAZAREA: a fost deosebita, am platit camera dubla standard cu vedere parc si am primit cu vedere la mare. Dezamagirea a fost, proasta izolare fonica a geamurilor. Pe aleea principala din fata hotelului, era amplasata [...] — vezi review
Pensiunea Miruna 3 / SÂMBĂTA de SUS
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: famtaban [26.09.13]
Loc frumos, ... dar personal dezinteresat
Am ajuns intamplator la aceasta pensiune, cautam cazare in zona, era in timpul saptamanii, se intunecase si ne-am bucurat cand am vazut locatia amplasata intr-o zona foarte frumoasa. Dar, cand intri in pensiune nu te intampina nimeni la receptie, probabil economie de personal. Am cautat receptionera si am gasit-o la bucatarie. A fost amabila, a spus ca are camere libere, le-am vazut, ne-au placut, am inchiriat un apartament si o camera dubla. Dupa cazare am coborat in restaurant si am [...] — vezi review
Limak Atlantis De Luxe Hotel & Resort 5 / BELEK
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: pelerin [26.09.13]
Completare la ,,All in White''
Deoarece Claudiu a rezumat in mod foarte frumos review-ul sau - vezi impresii - , mai pot veni doar cu unele mici completari care consider eu ca pot fi utile celor care doresc sa petreaca un sejur la acest resort de calitate. Voi structura pe puncte si voi cauta sa evit cele scrise de catre Claudiu astfel: vremea in acesta perioada (16-23 sept) este excelenta, soarele rasare la oare 7 30 si apune undeva in jurul orei 19 00 pe plaja se poate sta lejer intre orele 8 00- 18 00, temperatura [...] — vezi review
Xenios Theoxenia Hotel 4 / OURANOPOLIS [Athos]
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: LUCORAMA [26.09.13]
Nu recomand!
Nu stiu cum au obtinut cele patru stele... nu merita nici macar doua margarete! camerele sunt un focar de infectie, mizerabile si urat mirositoare. Daca nu luati inconsiderare si vreti sa va convingeti macar nu luati cu masa. (nu se poate manca nimic din ce ofera ei). personalul este ok, dar managerul este un .............. care nu suporta romanii (mi-au spus angajatii hotelului care sunt majoritari romani) nu ne-a lasat sa ne uitam la meciul Romania-Turcia in receptie. Bautura de la bar [...] — vezi review
'Must see' în Barcelona / BARCELONA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: Michi [26.09.13]
Câteva instantanee din Barcelona
Oferta de program turistic a agenţiei era de patru excursii din care în trei era cuprins şi se repeta turul Barcelonei cu autocarul. Acesta era cuplat cu alte obiective pe care doream să le vedem. Pe mine personal mă avantajează forma de turism cu autobuzul în principal, mai ales dacă-mi găsesc un loc în dreptul unui geam curat şi fără perdeluţă de unde pot fotografia. Trebuie să recunosc însă, că mersul pe jos este incomparabil mai eficient şi cu mai mari satisfacţii [...] — vezi review [+47 poze]
Gergana Hotel 4 / ALBENA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: comisarul [26.09.13]
Destul de bun, dar un hotel de 3 stele
Este a 5-a oara cand merg in Albena. Deja m-am obisnuit ca majoritatea hotelurilor din Bulgaria/Turcia/Grecia sa aiba stele mai multe fata de Romania. De exemplu la camere acest hotel este cam de 3*+. Restaurantul este mare si bine structurat direct pe plaja, mancarea este relativ buna, nu exceleaza cu nimic, cam lipseste carnea de calitate gen piept de pui sau cotlet porc, mancarea din pacate este cam de cantina si nu prea are gust, deserturile sunt de la baclavale bune pana la prajituri pline [...] — vezi review
Descoperă Punta Cana / PUNTA CANA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: Roxelly [25.09.13]






