Impresii și recomandări [pag. 7016 / 10897]
Afișate impresii [70151 - 70160] din total 108964 impresii
Pensiunea Casa Veche 3 / SIBIU
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: mancare-bebe* [20.09.13]
Un sejur foarte placut
Am fost sa vizitam orasul Sibiu in Septembrie 2010 si am ales aceasta locatie pentru ca e aproape de centru. Camera in care am stat noi este una dubla matrimoniala cu un pat mare, tin minte ca m-a suprins faptul ca in camera era fierbator de ceai, lucrul nemaiintalnit in Romania pana acum la o locatie de 3*. Camera foarte mare, potrivita pentru familii cu copii, zona relativ linistita desi putin dubioasa la lasarea serii. In penultima zi am gasit masina zgariata desi am parcat-o pe strada cu [...] — vezi review [+3 poze]
Potos Hotel 3 / POTOS
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: Lupu Raluca [20.09.13]
O experienta frumoasa
Tocmai ne-am intors dintr-o vacanta in Grecia, Thassos-Potos. Am fost cazati la Hotel Potos, in perioada 08-17.09.2013 alegerea acestui loc fiind facuta in urma citirii review-urilor despre aceasta locatie. A fost foarte frumos, conditiile de cazare foarte bune, curatenie, am fost in regim demipensiune. Tot ce se spune despre managerul acestui hotel, Aris, este adevarat. Este atent la fiecare client, este aproape tot timpul la locatie, cere feed-back, daca vorbesti ceva cu el, nu uita, este [...] — vezi review
Unde mâncăm? Taverne în Skiathos / SKIATHOS
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: maximus1976 [20.09.13]
Taverna Big Bad Wolf // Koukounaries
O taverna foarte curată si aproape de plaja Koukonaries din Skiathos unde se poate mânca foarte bine si mult mâncarea pentru o persoana este de fapt pentru două. Daca ajungeţi pe aici va recomand platoul pentru 2 persoane care de fapt este pentru 4 persoane si are tot felul de carne porc vitel oaie. Proprietarul va poate da contra cost ulei de măsline extras natural la 6 euro/litru. Promptitudinea cu care veti fi serviti este net superioară fata de România iar varietatea [...] — vezi review [+7 poze]
Pensiunea Kristal [Baile Felix] 2 / BĂILE FELIX / '1 MAI'
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: vox [20.09.13]
Un sejur reusit
Cred ca am descoperit una din cele mai ospitaliere pensiuni din tara. Incepand cu discutia despre rezervare, continuand cu primirea deosebit de amabila de duminica 8 septembrie si cu eforturile dnei Viorica pe timpul sederii de a ne satisface toate "mofturile", cu grija, exagerata uneori, pentru curatenia camerei, baii, bucatariei, totul a fost de nota 10. Faptul ca pana la Aquaparcul Prezident sunt doi pasi si ca pensiunea Kristal asigura o reducere substantiala la biletele de intrare, [...] — vezi review
Sejur pe Costa Brava / #EXCURSII și CĂLĂTORII
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: Michi [20.09.13]
Turismul social o formă nereuşită de sejur
Ne propusesem de mai mult timp să renunţăm la serviciile agenţiilor de turism în special la programele pentru seniori întrucât ultimile experienţe au fost proaste. De ex. un sejur de 7 zile pe Coasta Amalfitană s-a rezumat numai la jumătate de zi pentru Amalfi şi Sorrento, drumul pe şoseaua aglomerată consumându-ne multe ore întrucât cazarea era la 60 km. de Napoli spre Roma. Similar a fost şi pe Coasta de Azur unde am fost cazaţi la vreo 20 km de San Remo pe o cornişă [...] — vezi review [+26 poze]
Pensiunea Casa Noastră [Baia de Fier] 3 / POLOVRAGI / NOVACI
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: nicuprunaru [20.09.13]
Un sejur deosebit de placut
Aş începe cu “amfostacolo” in perioada 6 sept – 13 sept 2013. Am făcut rezervarea la această pensiune din timp, dar văzând comentariul scris de, m-am pus in gardă şi am mai dat un telefon înainte de a parcurge cei 475 Km de la Galaţi la Baia de Fier, pentru a avea o confirmare suplimentară a onorării acestei rezervări. Mi-a răspuns aceeaşi persoană, cu aceeaşi amabilitate ca şi la prima convorbire, care m-a asigurat încă o dată de seriozitatea cu care ei tratează [...] — vezi review [+8 poze]
RIN Airport Hotel (ex Confort) 4 / OTOPENI
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: dani4925 [20.09.13]
Probabil 4 margarete
Nu se ridica la nivelul de 4 stele cum pretind. Personalul foarte slab pregatit. Un ospatar iti spune ca se poate fuma la micul dejun iar peste 3 minute altul te scoate afara chiar daca ploua. Nu exista loc amenajat pentru fumatori. Nu au cafea expreso la micul dejun. Scaunele din restaurant nu se recomanda nici la pensiune. Mobilierul in general din hotel si camere este cam iefin. Iar calitatea finisajelor lasa mult de dorit. Semnalul la telefon este slab sau deloc. ATENTIE daca nu [...] — vezi review
Ambassador Hotel 3 / NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: alex_iasi [19.09.13]
Excelent pentru 3 stele
Bun gasit dragi prieteni! In perioada 06-13.09.2013 am fost intr-un mic concediu la bulgari, in statiunea nisipurile de aur, la hotel ambasador-3 stele, cu all inclusiv. Am nimerit in acesta perioada datorita faptului ca nu am putut lua concediu inaintea sefului..care si a luat in august...asta e, seful e sef n am avut ce face.Sper la anul sa iau in iulie si atunci am sa ii arat eu lui:P Am prins o vreme f buna in 5-6 zile din cele 7.Practic m am simtit ca in plin sezon, tinand cont ca si [...] — vezi review [+15 poze]
Descoperă zona Peștera / MASIVUL PIATRA CRAIULUI
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: no_oxigen [19.09.13]
Pestera si Magura doua sate fascinante
Bine ne-am regasit, deoarece am castigat la concursul de pe site un sejur la o pensiune aleasa de mine, am ales un loc unde de foarte mult timp imi propusesem sa ajung dar nu am gasit niciodata timpul si dispozitia neceasra. Asa ca aceasta miniexcursie de un week-end a venit la fix, fiind perfecta pentru doar un week-end si incadrandu-se intr-un buget nu foarte mare. Satele MAGURA SI PESTERA sunt doua sate din zona (prelungirea) zonei MOECIU si reprezinta partea mai salbatica, putin acesibila [...] — vezi review [+18 poze]
Pensiunea Torent 3 / PIATRA NEAMȚ
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: plusunu [19.09.13]








