Impresii și recomandări [pag. 3637 / 10898]
Afișate impresii [36361 - 36370] din total 108974 impresii
Filozofări de suflet (mai puţin turistice) / DE LA LUME ADUNATE
- IANUARIE, 2016
- de: mugur007 [01.03.16]
Un martisor cat o mie de cuvinte
Era o zi frumoasa de primavara (1 martie) si m-am dus un magazin sa cumpar martisoare. Am gasit niste felicitari superbe cu flori de primavara. Era primul an in care am ales sa dau fetelor felicitari in plic. Cand am ajuns la casa, domisoara mi-a spus cu o usoara invidie in glas: Oooo, da aveti multe fete sa le dati martisoare! Da, cunosc multe fete si fiecare este speciala in felul ei. I-am urat o primavara frumoasa si am plecat. Au trecut ceva ani de atunci, dar in fiecare an am continuat [...] — vezi review [+1 poze]
Filozofări de suflet (mai puţin turistice) / DE LA LUME ADUNATE
- IANUARIE, 2016
- de: tata123 🔱 [01.03.16]
O primăvară norocoasă!
Doamnelor și domnișoarelor, mamelor și bunicilor, verișoarelor și mătușilor – tuturor femeilor le doresc în această primă zi de Mărțișor o primăvară încărcată de bucurii, noroc cu carul și sănătate curată. Iată că la București s-a ivit și o rază de soare în această primă zi de Martie, cu temperaturi crescute și deja mijiri de frunze și flori. Gândurile bune să vă înconjoare întotdeauna, veselia și starea de bine să vă cuprindă în momentele fericite, [...] — vezi review [+11 poze]
Descoperă Attersee și împrejurimile / ATTERSEE [lacul]
- IANUARIE, 2016
- de: bucşa ioan* [01.03.16]
- RECOMANDĂ
De Anul Nou 2016 în St. Georgen im Attergau din Austria şi împrejurimi
Marea și frumoasa surpriză a zilei de azi a fost ”intrarea” în orășelul, sau comuna, sau satul St. Georgen im Attergau unde vom sta cinci nopți. Nu e zăpadă însă totul e împodobit și luminat ca-n poveștile, filmele și visele de iarnă. Hotelul (Weismann) e pe strada principală și primul lucru pe care l-am făcut a fost să las, aproape să arunc bagajele și să alerg să fac poze cu toată acea poveste de iarnă pe care o vedeam cu ochii mei: strada cât vedeai cu ochii [...] — vezi review [+14 poze]
Unde mâncăm în Tg. Mureş? / TÎRGU MUREȘ
- IANUARIE, 2016
- de: dorgo [27.02.16]
- RECOMANDĂ
Restaurantul “China Blue” din Tg.Mures
Luna trecuta a avut loc intalnirea PUB (Papiu-Unirea-Bolyai), la restaurantul China Blue de pe strada Bolyai. E vorba de intalnirea colegilor mei de liceu. Urma sa stabilim strategia de urmat pentru intalnirea cincinala ce urmeaza sa aiba loc in luna mai a acestui an. Restaurantul China Blue Este un restaurant chinezesc aflat pe strada in panta numita Bolyai, cam pe la jumatatea ei, strada ce incepe in centrul orasului, cam in dreptul ceasului cu flori si se termina la statuia celor doi [...] — vezi review [+21 poze]
(Alte) Subiecte off-topic / DE LA LUME ADUNATE
- IANUARIE, 2016
- de: dorgo [26.02.16]
Hei Mr. Tambourin Man!
Einstein, inainte de-a porni spre eternitatea ale carei legi le-a descoperit, spunea ca noi aparem pe lume in ciuda vointei noastre, nu stim de ce, nu stim de unde venim, nu stim cand venim si nu stim incotro ne indreptam. Admiram pentru o vreme spectacolul vietii, ne minunam de el si apoi disparem. E bine! E totusi mai mult decat nimic. Eu cred insa ca noi aparem pe lumea asta, printre altele, si cu scopul de a ne imprieteni, de a ne ajuta intre noi, de a ne iubi, incercand astfel sa rezolvam [...] — vezi review [+21 poze]
Excursie Zell am See / ZELL AM SEE
- IANUARIE, 2016
- de: icristis [25.02.16]
- RECOMANDĂ
Du bist ein Jäger?
Sleit de puteri, mă apropii cu greu de căsuţa cu acoperişul negru. Văruită în alb, troienită de zăpada proaspătă, ar putea trece neobservată printre brazi dacă nu ar fi cele câteva obiecte de mobilier cioplite din scânduri groase. Totul este însă pustiu. Nicio urmă de viaţă. Ce mă fac dacă nu e nimeni? şi gândul ăsta îmi îngheaţă spatele ud. Privesc în urmă, spre râpele abrupte. Nu îi mai văd pe cei care mă urmăreau. De undeva se aude, încet de tot, zgomotul [...] — vezi review [+11 poze]
Boutique Vila Paradis 4 / DEVA
- IANUARIE, 2016
- de: rox_ana79 [25.02.16]
- RECOMANDĂ
O experienta placuta
" + " - Personalul amabil, atat doamna care ne-a primit seara cand am ajuns (si era trecut de ora 23:00!) cat si doamna care ne-a intampinat a doua zi dimineata la micul dejun au fost extrem de dragute. M-au facut sa ma simt ca si cand eram in vizita la rude :) - Am apreciat ca desi afara erau -15 grade, in camera era cald, pornisera inclusiv aerul conditionat ca sa se incalzeasca bine. - Camera destul de mare, aranjata cu bun gust. - Micul dejun a fost peste asteptari! Acesta a fost [...] — vezi review
Descoperă Mombasa / MOMBASA
- IANUARIE, 2016
- de: glcitizen [24.02.16]
- RECOMANDĂ
Zbor spre inima neagră a lumii - Kenya
Imi imaginez șederea mea in Kenya ca pe o clipă care trece cu parfumul ei de cimbru peste covorul verde cafeniu al junglei, tivit cu urme de viețuitoare și cu nori dolofani de funingine sau cretă albă. Văd grupuri răsfirate de oameni ce pășesc tiptil afară din lumea lor tribală, spre un nou teren de joacă, peticit de Spiritul Suprem cu birouri, colibe mari și schimonosite, tarabe, bungallow-uri și poteci piezișe, străbătute de viețuitoare haotice, pe roți, printre care se [...] — vezi review
Unde mâncăm în Vișeu și împrejurimi? / VIŞEU
- IANUARIE, 2016
- de: VioletaA [23.02.16]
- RECOMANDĂ
Pensiunea La Cassa (Vișeu de Sus) - Recomand cu drag restaurantul lor
Dupa Mocanita am luat cina la ei. A fost o decizie foarte buna: totul a fost foarte bine gatit, portiile mari, personalul amabil, preturile rezonabile, locuri de parcare, grup sanitar curat. Cat asteptam, ne-au adus si ceva gustari din partea casei. Ne-au cucerit, astfel incat a doua zi pentru micul dejun tot la ei am venit. Recomandam cu mare drag! Foarte aproape de Mocanita. Nu stiu cum este hotelul lor. Banuiesc ca e la fel de bun; tot ce-am observat este ca locul e inconjurat de [...] — vezi review
Pensiunea Conacul Drahneilor [Ruscova] 2 / VIŞEU
- IANUARIE, 2016
- de: VioletaA [23.02.16]
- NURECOMANDĂ








