Impresii și recomandări [pag. 3641 / 10898]
Afișate impresii [36401 - 36410] din total 108974 impresii
Therme Bucureşti - aquapark & welness [Baloteşti] / BUCUREȘTI
- IANUARIE, 2016
- de: papone [31.01.16]
- RECOMANDĂ
Therme noaptea, asa cum l-am vazut io
Pentru ca apa calda vine mai greu la etajele inalte din Militari si-aveam chef de-o baie calda, am zis sa nu mai asteptam juma de ora pana se incalzeste apa, ca tot atat facem si pe drum. Asa ca ne-am hotarat sa incercam si noi mult laudatul si prea hulitul Therme Bucuresti-Balotesti-Otopeni. Mentionez de pe acum ca n-o sa ma plang de apa de pe jos (e un fel de strand, deci cu apa, cu zone trei… vorba lui Despot) sau de alte prostii – am mers sa papam strugurii, nu sa batem gradinarul. [...] — vezi review
Descoperă Munchen și împrejurimile / MUNCHEN
- IANUARIE, 2016
- de: constantin [31.01.16]
- RECOMANDĂ
Munchen, ian 2016
In ian 2016, am calatorit la Munchen si pt ca am citit multe reviewuri ca sa ne documentam, scriem si noi cateva detalii, mai mult tehnice, sa le zicem asa... Pt ca am stat o saptamana, de duminica pana duminica, am folosit in prima zi un bilet de o zi, de 12,40 €, care ne a adus de la aeroport in oras, permitandu ne sa calatorim toata ziua, apoi Isar karten pt o sapt, de 21, ceva €, pt 4 zone, dar care ne a fost suficient pt ce am vrut noi sa vedem... Am vizitat intr o zi castelele de [...] — vezi review
Therme Bucureşti - aquapark & welness [Baloteşti] / BUCUREȘTI
- IANUARIE, 2016
- de: mugur007 [30.01.16]
Therme Bucuresti - partea a treia
Pentru cei care se asteapta sa povestesc ceva de la Therme Elysium, dezamagirea va fi la fel de mare ca si a mea ca nu am putut sa ajung acolo. Sedinta de la scoala s-a prelungit si planurile mele s-au decalat. Am plecat cu o intarziere de o juma de ora si am ajuns la 20.40 si am bifat ceasurile. Echipamentul era pregatit, 2 rucsace, pungi pentru slipi + prosoape, papuci si prosoape, telefon pt. poze. Loc de parcare am gasit destul de aproape de intrare. Am intrat, de data asta am cerut 2 [...] — vezi review [+14 poze]
Vacanța în Krabi / KRABI
- IANUARIE, 2016
- de: rentea [30.01.16]
- RECOMANDĂ
RAILAY - o insula de vis
Noi am ajuns în această insulă după minisejurul din Bangkok, precedat de marea dezamăgire numită Dubai (vezi impresii), numai în ideea de a ne relaxa și odihni. Railay nu este de fapăt o insulă, este o peninsulă, care poate fi accesată numai pe apă, fiind legată de continent printr-un munte care nu permite accesul auto, pietonal sau de orice alt tip. De ce ales tocmai Railay? Păi, uitați cum a stat treaba: după cele 4 zile de plimbări intense din Bangkok, am vrut să stăm [...] — vezi review [+14 poze]
Periplu prin frumuseţile Buzăului / BUZĂU
- IANUARIE, 2016
- de: Aurici [30.01.16]
- RECOMANDĂ
Măgura Buzăului și ce poți face primprejur
Județul Buzău a ajuns în top 3 în lista mea, așa că anul acesta mi-am propus să îi dedic cât de multe week-end-uri voi putea. Am aflat în ultimii 3-4 ani lucruri de care habar nu aveam despre această zonă, am aflat de locuri nemaipomenite, am citit despre ele și cu cât m-am afundat mai mult cu atât am descoperit că zona Buzăului este extrem de prețioasă d. p. d. v. turistic. Am început să caut oameni care să mă lumineze pentru că din ce citeam din aia descopeream cât de [...] — vezi review [+41 poze]
Vacanța în Dubai / DUBAI
- IANUARIE, 2016
- de: rentea [30.01.16]
- NURECOMANDĂ
Bine ati venit in LEGO CITY!!!
Recunosc că nu m-a dat pe spate niciodată ideea de a merge in Dubai. Nu stiu de ce, nu mi se părea o destinatie interesantă, ci mai mult una în care să te duci la cumpărături de produse de lux sau să îți impresionezi amanta ori noua cucerire. Dar tot atât de sincer recunosc că atunci când am văzut că drumul către destinația noastră finală - Thailanda, trecea cam obligatoriu prin regiune, am zis - hai sa vedem și noi despre ce e vorba în Dubaiul ăsta. Așadar, într-o zi [...] — vezi review [+2 poze]
Therme Bucureşti - aquapark & welness [Baloteşti] / BUCUREȘTI
- IANUARIE, 2016
- de: adi_s [30.01.16]
Nu mai calc acolo nici platit
Nota minima pe care o dau reflecta in mare masura incidentul pe care l-am avut cu domnii de la securitate, incident pe care il voi relata mai jos. Facand abstractie de acest aspect, pentru pretul pe care il platesti este inacceptabil: - sa calci prin balti (5-6 metri) pentru ca niste meseriasi nu au stiut sa dea panta; - elementele electronice de siguranta sa mearga prost si personalul prezent sa ti-o confirme; - chitul cauciucat de la imbinarile topoganelor sa-ti agate chilotii; - [...] — vezi review
Vacanţa în Dominicana / #EXCURSII REP. DOMINICANA
- IANUARIE, 2016
- de: aquaplant [30.01.16]
- RECOMANDĂ
Republica Dominicană, o destinaţie de vizitat măcar o dată în viaţă
Dupa un sejur de 10 zile in Republica Dominicana pot sa afirm ca este un „must have” pentru cei carora le place caldura, marea, frumosul, excursiile aventuroase. Drumul pana acolo desi lung este suportabil, mai ales daca zburati noaptea. Sfat, in avion este cam rece si curent asa ca sa aveti o haina cu gluga sau o esarfa sa va protejati de aerul conditionat. Am fost cazati la Grand Bahia Principe Resort, un complex de 5 * All inclusive, situat pe un domeniu vast, excelent intretinut, cu [...] — vezi review [+5 poze]
Aquapark Aqvatonic Med Spa - Steaua de Mare / EFORIE NORD
- IANUARIE, 2016
- de: elenamanea [29.01.16]
- RECOMANDĂ
Aqvatonic sau unde înotăm iarna asta
Constanţa iarna… Pare plictisitor, nu? Fie vorba între noi, este. Dar hai să încercăm să găsim ceva ce s-ar potrivi vieţii la mal de mare, fie şi într-un anotimp argintiu, că acesta. Ar fi minunat să avem şi noi, în republica detronatului faraon, un parc acvatic acoperit. Dar cum în Constanţa mai avem de aşteptat, să ne îndreptăm un pic în sud, spre Eforie Nord.:) Recomandam deunăzi, în complexul Steaua de Mare, Aqvatonic Med Spa. Am zis că pe internet arată [...] — vezi review [+8 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- IANUARIE, 2016
- de: mishu [29.01.16]
- RECOMANDĂ









