Impresii și recomandări [pag. 3642 / 10898]
Afișate impresii [36411 - 36420] din total 108974 impresii
Filozofări de suflet (mai puţin turistice) / DE LA LUME ADUNATE
- IANUARIE, 2016
- de: krisstinna [29.01.16]
Egoistul sau Egoiștii?
Bună. Sunt eu, am schimbat ceva, dar sunt tot eu. Prietenii știu. Am făcut o pauză, m-am oprit, acum încep... Fiecare individ are o doză de egoism, mai mare sau mai mică, dar puțini sunt cei care vor recunoaște... Pe 15 noiembrie 2015 am primit în dar bilete la teatru, pentru 15 decembrie. La ”Egoistul”. Cu toate că nu eram eu, m-am bucurat. De atunci mă tot gândesc dacă să scriu sau nu, nu-mi stă în fire să descriu restaurante, obiective turistice, spectacole. Nu [...] — vezi review [+12 poze]
Unde mâncăm în Călimanești / Căciulata? / CĂLIMĂNEŞTI-CĂCIULATA
- IANUARIE, 2016
- de: mirela-liana [28.01.16]
- NURECOMANDĂ
Restaurant Perla Oltului - nu recomand
Dupa o tura excelenta pe munte, cu zapada, ger, privelisti de vis, etc., am hotarat sa intram la restaurantul Perla Oltului sa luam masa si sa incheiem cu bucurie ziua, asa cum o incepusem. Din pacate am fost socati de servirea lipsita de interes a chelnerului. Prima data ne-a fost adusa painea taiata in bucati foarte mari, chiar prea mari, intr-adevar era gustoasa, apoi au fost aduse bauturile. Parca ordinea ar fi trebuit sa fie invers... Unui prieten din grup i s-a adus ciorba, fara ardeii [...] — vezi review
Pensiunea Arinul [Moieciu de Jos] 4 / MOIECIU
- IANUARIE, 2016
- de: cristiml [28.01.16]
- NURECOMANDĂ
Pensiunea Arinul... si atat
... dupa 14 review-uri de nota 10 imi este relativ greu sa-mi gasesc cuvintele intrucat nu as vrea sa atrag animozitatea celor care au fost incantati de aceasta locatie. Consider insa ca dupa o saptamana de sedere cu pensiune completa, pot puncta cateva lucruri asa cum au fost ele percepute de familia mea. - pensiunea poate avea ca atu amplasamentul, fiind retrasa de la drumul principal si beneficiind de un spatiu liber foarte generos in jur - benefic in sezonul cald; - camerele sunt [...] — vezi review [+2 poze]
Descoperă Chișinău și împrejurimile / CHIȘINĂU
- IANUARIE, 2016
- de: lorenzolamas [28.01.16]
- RECOMANDĂ
Chișinău
Am ajuns la Chisinau venind de la Suceava, prin Botosani un pic cu inima indoita ca nu prea am gasit pe net referire la aceasta ruta, doar ca drumurile in R. Moldova sunt rele spre foarte rele, dar ne-am speriat degeaba, o bucata de drum de la Botosani la Stanca Costesti e mai rea decat tot drumul pana la Chisinau. Concluzia, drumul este acceptabil spre bun, cu mici denivelari, dar se circula bine. Chisinaul este un oras boem, chiar daca era Ianuarie si destul de frig, mi-am dat seama cata [...] — vezi review [+10 poze]
Tip Top Hotel [?] / CHIȘINĂU
- IANUARIE, 2016
- de: lorenzolamas [28.01.16]
- RECOMANDĂ
Tip Top hotel
Am ajuns dupa amiaza la hotel unde ne-a intampinat o fata draguta, comunicativa si foarte amabila, pe numele ei Elena. A fost cald in camera, am cerut de la inceput prin Booking sa ne dea o camera calduroasa si linistita si asa am primit, mai ales ca eram singuri in hotel, un hotel micut de cateva camere, dar raportul calitate pret a fost unul corect. Micul dejun poate fi un pic diversificat, deoarece am mancat in fiecare zi oua, spuneam de seara ce fel de oua doream si ora la care serveam [...] — vezi review [+1 poze]
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA
- IANUARIE, 2016
- de: myk007 [28.01.16]
- RECOMANDĂ
Restaurantul Carpati - o alegere buna
Dupa ce am fost dezamagiti de conditiile de masa de la SteakHouse (03.01.2016 = scump, slab culinar si frig) in zilele urmatoare am luat masa la restaurantul Carpati (pizza&pub). Prima zi am zis ca este de proba (04.01.2016). Am luat o tigaie picanta, un cotlet de berbecut la gratar, o pizza Carpati, un ceai cu lamaie, o apa minerala si una plata plus... o sticla de vin. Tigaia picanta nu o recomand insa cotletul de berbecut si pizza au fost excelente. Daca adaugam si faptul ca vinul [...] — vezi review [+3 poze]
Vila Delmonte Holiday 3 / SINAIA
- IANUARIE, 2016
- de: myk007 [28.01.16]
- NURECOMANDĂ
Cazare... aproximativa
Dupa ce a trecut Revelionul, pana sa reinceapa copiii scoala si noi-parintii serviciul, am dat o fuga la Sinaia pentru 3 zile / 2 nopti. Am ales Vila Delmonte din Sinaia. Vila se afla pe drumul spre Telegondola, gard-in-gard cu Taverna Sarbului. Vila Delmonte nu are locuri proprii de parcare dar se pot folosi locurile de parcare din fata Tavernei Sarbului (Calea Codrului) sau se poate parca putin mai jos (aprox 30m mai la vale) pe un drum laturalnic (forestier : str. Soimului) spre care Vila [...] — vezi review [+7 poze]
Edelweiss Hotel 3 / SOVATA [MS]
- IANUARIE, 2016
- de: csc [28.01.16]
- RECOMANDĂ
Un week-end la Sovata
Am revenit la Sovata dupa ceva timp, desi e aproape, incarcati cu sanii, schiuri si voie buna! Am plecat vineri spre seara (dupa ora 18) si dupa o ora de mers am ajuns usor la hotel (lucrul bun e ca de la intrare in Sovata sunt indicatoare cu hotelurile importante, partie). Hotelul, nu foarte mare, dragut si curat, cu o curte plina de zapada numai buna de bulgarit. Am primit o camera spatioasa, cu un pat dublu si doua paturi simple, tv, racitor. Gazdele super ok, ne-au asteptat cu masa [...] — vezi review [+3 poze]
Pensiunea Eden [Rânca] 4 / RÂNCA
- IANUARIE, 2016
- de: coralin [28.01.16]
- RECOMANDĂ
As reveni cu placere!
Buna, Am petrecut un weekend la pensiunea Eden (pentru ca la cabana Terra Ski am luat teapa - am lasat un review ecou), si s-a dovedit o alegere excelenta. Noi am fost cazati intr-un apartament cu 2 camere decomandate. Camerele fff mari si ffff curate. Si foooarte cald in camera. Ca bonus... o priveliste excelenta. Am mancat acolo niste papanasi senzationali - nu va speriati ca e unul singur la portie, pentru ca e suficient. Nu am incercat alta mancare. Administratorul ne-a explicat ca [...] — vezi review
Descoperă Londra / LONDRA
- IANUARIE, 2016
- de: adri-nico* [27.01.16]
- RECOMANDĂ










