Impresii și recomandări [3640 / 10898]

Afișate impresii [36391 - 36400]
Vip Bansko House Hotel 3 / BANSKO

Hotel VIP Bansko House un loc ca in vacanta la bunica

Abia ne-am intors din concediul anual la schi si am vrut sa scriu impresiile cat inca sunt "proaspete". Am plecat 2 cupluri si am cautat o pensiune/hotel micut care sa ne ofere senzatia de intimitate, de caldura, de "acasa" care lipseste lanturilor hoteliere. Am cautat pe booking si am gasit acest hotel, foarte bine cotat, la o distanta mica de centrul statiunii si de telegondola. Perioada: 25-30 ianuarie, aleasa special in timpul anului scolar pentru a evita aglomeratia. Pret: 870 lei [...] — vezi review [+13 poze]
Filozofări... turistice / DE LA LUME ADUNATE

Despre fotografie în vacanță

Vacanța principală de vară ori de iarnă, vacanța intermediară de primăvară sau de toamnă – sunt momente frumoase așteptate de mici și mari în fiecare an. Toți vrem să ne întoarcem din vacanță cu amintiri plăcute care să ne însoțească întotdeauna. Din călătorii și vacanțe achiziționăm nelipsitele suveniruri de genul: magneți, ilustrate, pliante și broșuri, ceramică, sticle de vin, bijuterii, piese de îmbrăcăminte, etc. Printre „hobby-urile turistice” [...] — vezi review [+17 poze]
Pensiunea Ferma [Glod] 5 / MOROENI
  • IANUARIE, 2016
  • de: BlueBird [02.02.16]
  • RECOMANDĂ

Un Revelion memorabil intr-o locatie Superba

La invitatia mai multor prieteni, am decis sa petrecem inceputul de an la Pensiunea Ferma din Moroeni. Fiindu-mi recomandata de acestia, nu am mai cautat reviews inainte de a ajunge acolo. Si cred ca daca as fi facut-o, sejurul mi-ar fi fost influentat negativ - tocmai pentru ca ce am gasit acolo difera cu mult de comentariile negative pe care le-am citit. Este tarziu in noapte, dar va voi povesti pe scurt ce mi-a placut la Ferma: » MANCAREA - am descoperit o serie de specialitati pentru [...] — vezi review
Unde mâncăm în Timișoara? / TIMIȘOARA

Super la restaurantul hotelului Roma

Am fost de curand la hotel ROMA in Timisoara, mai exact la restaurantul lor. va spun sincer este de necrezut cat de mult s-au schimbat: servirea este promta, mancarea foarte buna si nu in ultimul rand ambientul este unul foarte placut. Spre surprinderea mea ospatarul a fost foarte atent cu noi ne-a schibat scrumiera, totdeauna ne intreba daca mai dorim ceva chestii minoare cu efect, oricum ideea este ca m-am simtit bine si va recomand si voua daca aveti drum in Timisoara. Am sa revin cu [...] — vezi review
Casianna - Complex Turistic & Spa (ex Alpina-Casi) 3 / PĂLTINIȘ [SB]
  • IANUARIE, 2016
  • de: Nelutu13 [01.02.16]
  • RECOMANDĂ

O minunata Pensiune intr-un minunat loc

Oameni frumosi, vorbe frumoase, zâmbete calde doar la Pensiunea Alpina Păltinis. Am venit, ne-am distrat, am respirat aer de munte, am cunoscut oameni speciali, am descoperit camere frumos decorate, primitoare, dotate si curate. Ne-am simțit foarte bine in compania unor oameni de calitate cu servicii de calitate. In concluzie, a fost o placere sa petrecem câteva zile la aceasta minunata Pensiune, însă o Tristețe sa plecam de acolo. O sa revenim cu siguranța la Pensiunea Alpina [...] — vezi review [+2 poze]
Germisara Hotel [Geoagiu-Băi] 4 / GEOAGIU / GEOAGIU-BĂI
  • IANUARIE, 2016
  • de: svn17 [01.02.16]
  • RECOMANDĂ

Placut surprinsi

Luna aceasta am contractat un sejur de 5 nopti la Germisara cu pensiune completa si trei proceduri pe zi la sugestia unui agent de turism si am ramas placut surprinsi. Totul este la superlativ: de la amabilitatea doamnelor de la receptie, a chelnerilor de la restaurant si culminand cu doamnele de la baza de tratament. Totul este pus la punct, curatenia in tot complexul, schimbatul halatelor si a prosoapelor, folosite in fiecare zi, mancarea diversificata si prea multa din punctul nostru de [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • IANUARIE, 2016
  • de: cosminp [01.02.16]

Revelion 2016 la Casa DANTE

„Casa Dante”, al carui nume este inspirat din numele liceului in spatele caruia se afla (Liceul Dante Aligheri), este localizat la intrarea in parcul IOR, vis-a-vis de intrarea in strandul Cara (Titan). Locatia este extraordinara, avand optiunea de a te plimba, inainte sau dupa masa, prin parc sau pe malul lacului, unde ai si locuri de distractie pentru copii. Restaurantul este dispus pe doua niveluri, parter si etaj, cu circa 50 locuri, respectiv 40 locuri, cu terasa si cuptor pentru [...] — vezi review
Vacanţa în Seychelles / #EXCURSII și CĂLĂTORII
  • IANUARIE, 2016
  • de: dan39 [31.01.16]
  • RECOMANDĂ

O săptămână în paradis

Am stat putin pe ganduri inainte sa incep aceasta postare, daca sa o fac sub forma de descriere a vacantei sau sa dau cat mai multe sfaturi celor care doresc sa ajunga in mijlocul Oceanului Indian. Am ales varianta 2. Foarte multe agentii de turism ofera pachete de 7 zile pentru arhipelagul Seychelles si preturile sunt se la o mie la cateva mii de euro/persoana. La fel de bine se poate pleca pe cont propriu alegand de pe internet hoteluri cu diferite forme de pensiune (completa sau demi sau mic [...] — vezi review [+16 poze]
Filozofări de suflet (mai puţin turistice) / DE LA LUME ADUNATE
  • IANUARIE, 2016
  • de: ANILU [31.01.16]

De ce plecam in concediu / vacanta - un bilant la jumatatea vietii

Am visat că voi scrie acest bilanț, credeți-mă m-am trezit in aceasta dimineata cu acest bilanț al vacanțelor mele de până acum. De ce? Nu ştiu. De mai putin de o lună am trecut in cealaltă jumătate a vietii. Da, tocmai ce am implinit 50 de ani (o jumatate de secol) nu asa se spune că am ajuns la jumătatea vietii. Nu-mi vine să cred, incă nu constientizez că am atatia ani. Nu stiu sa va spun daca sunt mai inteleapta sau nu. Dar sa va spun despre concediile sau vacantele [...] — vezi review [+5 poze]
Descoperă Bangkok / BANGKOK
  • IANUARIE, 2016
  • de: rentea [31.01.16]
  • RECOMANDĂ

Un oraș viu și fermecător!

Am ajuns în Bagkok dimineața, după un zbor din Dubai sau mai bine zis din Abu Dhabi, cu Etihad Airlines, compania națională a EAU. Se poate face checkinul în centru în Dubai și apoi ești preluat de un autocar foarte drăguț până în Abu Dhabi (mergi cam 1 oră) de unde iei avionul către Bangkok. Emirates, compania din Dubai avea niște preturi foarte mari la biletele de avion către Bangkok, așa că ne-am orientat către Etihad, o companie de 5 stele, aproape la același standard [...] — vezi review [+12 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.1856291294098 sec
    ecranul dvs: 1 x 1