Impresii și recomandări [pag. 3452 / 10897]
Afișate impresii [34511 - 34520] din total 108965 impresii
Unde mâncăm în 2 Mai? / VAMA VECHE / 2 MAI
- IULIE, 2016
- de: emilia27 [21.07.16]
- RECOMANDĂ
La Petya [2 Mai]
Pe perioada scurtului nostru sejur, am ales sa servim masa de pranz la Petya in urma recenziilor bune ale altor turisti care au ales sa manance acolo. Am ajuns in locatie undeva dupa ora 13.30, cu animalutul nostru de companie (aici au un plus din partea mea), am gasit o singura masa libera la strada (credeam eu) si in ciuda caldurii apasatoare, am ales sa ne asezam in locul cu pricina. Ne-a intampinat o d.ra cu o privire ucigasa, care ne-a determinat imediat sa ne schimbam locul. Cred eu [...] — vezi review
Unde mâncăm? Taverne în Agios Georgios / AG. GEORGIOS
- IULIE, 2016
- de: almona [21.07.16]
- RECOMANDĂ
Limani Caffe-Bar [Agios Georgios] — Cocktails, fotbal, karaoke
După o cină copioasă, ce poate fi mai bine venit decât să savurezi o băutură, să asculţi muzică sau chiar să urmăreşti un meci de fotbal dintr-un campionat european sau mondial? Vis-a-vis de micul port pescăresc din Agios Georgios, la parterul restaurantului Balcony despre care am să vă povestesc mai târziu, se află Limani Caffe-Bar. Ne-a fost recomandat tot de gazda noastră şi chiar ne-a făcut mare plăcere să-i călcăm pragul de două ori, în condiţiile în care [...] — vezi review [+7 poze]
Unde mâncăm? Taverne în Agios Georgios / AG. GEORGIOS
- IULIE, 2016
- de: almona [21.07.16]
- RECOMANDĂ
Seară grecească la Taverna Makis - Agios Georgios Argirades
Cel mai mult când merg în Grecia îmi plac serile cu muzică live şi dansatori. După mulţi ani, am ajuns la concluzia că serile greceşti organizate pentru grupuri prea mari, oferite de toate agenţiile de turism, sunt scumpe, scurte şi foarte comerciale. Primul lucru pe care îl facem când ajungem la destinaţie este să întebăm proprietarii locului în care stăm unde găsim asfel de distracţii. Uneori avem noroc să fie relativ aproape, alteori nu. Anul acesta norocul ne-a [...] — vezi review [+4 poze]
Niko Hotel (Solaris Beach Resort) 3 / SIBENIK
- IULIE, 2016
- de: novigelu [21.07.16]
- NURECOMANDĂ
Hotel Niko - Sibenik
Am locuit la acest hotel Niko, situat Solaris resort. Camere mici, un AC pe podea langa usa dinspre balcon, care era vechi si nu facea fata sa raceasca deloc camera. Wifi deloc in camera si foarte. foarte prost pe langa receptie. Nu se schimba lenjeria deloc, doar daca faci scandal la receptie. Receptionerii nu-ti dau nici o importanta si nu te sfatuiesc cu nimic. Excursii, doar una la cascada KRK cu vaporasul, care a fost draguta, in rest... nimic. In zona Sibenik, nu ai transport [...] — vezi review
Descoperă Agios Georgios / AG. GEORGIOS
- IULIE, 2016
- de: almona [21.07.16]
- RECOMANDĂ
Agios Georgios Argirades - mai mult decât aşteptam
Vacanţa din acest an a fost dedicată mai mult relaxării, ca să nu spun lenevelii şi ieşirilor nocturne decât alergatului de colo colo, din mai multe motive. Multe din obiectivele aşa zis "must-see" au fost atinse în anii trecuţi, iar oboseala de peste an nu prea a mai lăsat resurse pentru maratoane la obiective turistice. Mi-am dorit un loc în care să am şi plajă şi taverne şi viaţă de noapte fără să fiu nevoită să mă urc în maşină şi să alerg de nebună ori ca [...] — vezi review [+7 poze]
Vacanța în Corfu / #EXCURSII și CĂLĂTORII
- IULIE, 2016
- de: adialexe [21.07.16]
- RECOMANDĂ
Corfu sau insula in care e pacat sa stai doar o saptamana
Despre insula Corfu (Kerkyra, cum o numesc grecii), s-a scris foarte mult ca destinatie de vacanta, asa incat am ezitat intrucatva inainte de a posta aceste impresii, gandindu-ma ca nu stiu ce as putea aduce cu adevarat nou pentru cei interesati de subiect. Apoi m-am gandit ca totusi, lumea nu incremeneste intr-o imagine pe care cineva ne-a lasat-o acum un deceniu, acum cinci ani sau chiar ieri si că, oricând, o impresie caldă, recentă, poate fi de folos si poate crea, prin adaugare la cele [...] — vezi review [+19 poze]
Redescoperă Masivul Bucegi / MASIVUL BUCEGI
- IULIE, 2016
- de: Lill [21.07.16]
- NURECOMANDĂ
Comunitatea rulotistilor de pe Valea Cerbului
E vara, e soare! Le asteptam de mult! Si, totusi, in ciuda asteptarii, nu prea reusim sa plecam de acasa din cauza programului foarte incarcat. Cand intr-una din zile sotul meu a pus piciorul in prag si a anuntat ca plecam de acasa in weekend-ul urmator, nu mi-a venit sa cred. Destinatia : Busteni, Valea Cerbului, cu rulota. Si am plecat la drum, intr-o sambata dimineata pe la ora 6, alegand ca iesire din Bucuresti autostrada A4. Ne-am bucurat atat de o autostrada libera cat si de sosea, pana [...] — vezi review [+12 poze]
Descoperă Țara Făgărașului / FĂGĂRAȘ [BV]
- IULIE, 2016
- de: Safta Radu [21.07.16]
- RECOMANDĂ
Prin locurile frumoase întotdeauna îţi doreşti să revii
Aşa cum vă povesteam în review-ul despre pensiunea Stella din Drăguş, am petrecut câteva zile frumoase în Ţara Făgăraşului, ne-am simţit bine acolo, totodată încercând să vizităm măcar câteva dintre obiectivele turistice ale acestei zone. Acum să nu credeţi că imediat ce am ajuns la Drăguş, am lăsat bagajele în cameră, şi nerăbdători am plecat pe cărări de munte! No, am luat-o aşe, mai calm, mai înţelept, că doar eram în Ardeal, nu? În prima zi, vorba lui [...] — vezi review [+44 poze]
Amiral Hotel 4 / MAMAIA
- IULIE, 2016
- de: Diana Duca [21.07.16]
- NURECOMANDĂ
Amiral, sejur dezamagitor
Inca din parcare, cand te intampina un baiat foarte sigur pe sine, care iti spune ca el e cel pe care trebuie sa il cauti acolo, daca vrei sa parchezi, care te ia la pertu, sejurul promite un esec. Dupa o noapte de calatorit cu 2 copii, de 1 an jumatate si 2 ani jumatate, ajungi la 9 la hotel, ti se spune sa astepti, nu se stie cat. Revii la 12, ti se spune sa mai astepti, ca la 18 se face cazarea, chiar daca au camere libere, legea e lege pentru toti, chiar daca esti cu 2 copii adormiti in [...] — vezi review
Pensiunea Miruna 3 / SÂMBĂTA de SUS
- IULIE, 2016
- de: mmm3 [21.07.16]
- NURECOMANDĂ








