Impresii și recomandări [3454 / 10896]

Afișate impresii [34531 - 34540]
Inițiative de suflet AmFostAcolo / INIȚIATIVE AFA
  • IULIE, 2016
  • de: roth [20.07.16]

maria55 — ambasador AFA la TG Mures-Clinica Pediatrie 2

Va anunt cu respect ca de astazi AFA are si un ambasador onorific. Nu a castigat puncte insa a castigat respectul si aprecierea noastra fiindca este o LUPTATOARE. Pentru ca darnicia voastra a facut ca Pusculita sa fie mai plina ma gandesc ca ar prinde bine si altor prichindei sa faca ochisorii mari de bucurie cand vor vedea darurile primite de la AFA-isti. Toti o iubim pe @maria55m, eu stiu ca va doriti sa ii fiti in preajma macar cateva ore, astfel am ales ca destinatie urmatoare pentru [...] — vezi review [+12 poze]
Descoperă Albena și împrejurimile / ALBENA
  • IULIE, 2016
  • de: Mircea P [20.07.16]
  • NURECOMANDĂ

Albena, pentru ultima oară ca destinație de sejur

Am ales și anul acesta Albena pentru ca am sperat să regăsesc aceeași stațiune plină de familii cu copii, de liniște și... decență. Drumul: punctul de trecere a frontierei (Vama Veche) destul de aglomerat, deși eram în cursul săptămânii și în mijlocul zilei, iar la vignete era ceva coadă. Ca idee, în week-end sunt cozi serioase la trecerea frontierei, inclusiv la achiziționarea de vignete. Am văzut conaționali de-ai noștri care se băgau în față, atât la coada de la [...] — vezi review [+2 poze]
Olimpic Hotel [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
  • IULIE, 2016
  • de: aspirina [20.07.16]
  • RECOMANDĂ

Vacanta la Hotel Olimpic

Am fost si eu cazata la acest hotel impreuna cu sotul meu in perioada 14,07 - 19,07,2016, si am fost foarte multumiti. Cazarea s-a facut imediat, chiar daca am ajuns mai devreme. Hotelul arata bine. Camerele desi nu foarte mari, erau curate, cu mobilier nou, aer conditionat, balcon (vederea la mare e o chestiune de interpretare, majoritatea camerelor fiind asezate pe lateral fara a avea o vedere directa la mare). Curatenia se facea aproape zilinc in prima parte a zilei cand eram la plaja. [...] — vezi review
Unde mâncăm în Constanța și împrejurimi / CONSTANȚA
  • IULIE, 2016
  • de: ANILU [20.07.16]
  • RECOMANDĂ

Un pic de Grecie la Constanţa – Taverna Nikos

Cum puteam să stăm în Constanţa şi să nu mâncăm şi la acest restaurant cu specific grecesc - Taverna Nikos. Ştiam de existenţa lui şi am văzut că are recenzii bune, şi cum nouă ne place mâncarea grecească iar anul acesta nu mai ajungem în Grecia, am zis de ce nu!!! . În plimbările noastre prin centru vechi treceam pe lângă el. În fiecare seară era plin, se aştepta eliberarea unei mese. Luni seara când am ajuns aici în sfârşit am găsit o masă liberă. Nikos [...] — vezi review [+8 poze]
Amiral Hotel 4 / MAMAIA
  • IULIE, 2016
  • de: fremenul [20.07.16]
  • RECOMANDĂ

Nu stiu

Nu stiu ce nu va place. Hotelul e decent, mancarea decenta. Un raport calitate-pret bun. Tot dati cu Grecia. Acolo iesi mai scump cu 1000 lei pe putin. Doar daca sunteti chitibusari nu va place la Amiral, sau daca aveti fite si nu vi le permiteti. Cine are pretentii de icre negre sau cine stie ce sa marce si banul. Litoralul romanesc fata de cel bulgaresc este net superior. Acolo pun cutia cu bacsis la usa restaurantului sa sti care e treaba. Si pe deasupra si ramane fara curent toata [...] — vezi review
Salina Turda / TURDA [CJ]
  • IULIE, 2016
  • de: Mena [20.07.16]
  • RECOMANDĂ

Salina Turda 2016 - Calatorie spre Centrul pamantului

Am fost acolo duminica 17.07.2016 si vreau sa va spun ca a fost o zi minunata; aerosoli adevarati. Odată coborât în galerie, se așterne în fața ochilor lumea subterană din apropiere de Turda. Un magazin de suveniruri, bănci peste tot, locuri de joacă pentru copii, mese de biliard și tenis de masă, bowling, un amfiteatru, o roată imensă care face o rotire completă în 8 minute și un tavan de sare înalt de 13 etaje. Luminată inteligent, o insulă artificială din lemn de [...] — vezi review [+6 poze]
Bicaz Pirates Resort Hotel 3 / MAMAIA
  • IULIE, 2016
  • de: King Tut* [20.07.16]
  • RECOMANDĂ

Apreciez pasiunea unor fani adevarati (patronii?)

Trebuie sa incurajez din nou managementul/personalul autohton atunci cand, dupa cum spuneam despre Lido anul trecut, se vede ca incearca sa readuca turistii pe litoralul nostru. Rezervat+achitat (in martie) un sejur pentru mijlocul lui iulie, la Resortu' piratilor, Mamaia, langa cufaru' mortului, savvy? Mic dejun inclus in pret, cred ca ar fi vreo 350 lei pentru 7 zile si 2,5 persoane. Pe scurt: - Cazare: am primit camera imediat ce am ajuns, la parter, (convenabil, pentru ca nu [...] — vezi review
Memento Kassiopi Resort (ex Michelangelo Village) 4 / KASSIOPI

Una calda, una rece

Resortul Amplasat minunat, plin de vegetatie, cu camere curate Ac inclus in pret, totul ok. Totusi fiind amplasat pe o zona intinsa nu cred ca ar fi asa mare lucru sa vina cineva sa-ti arete exact unde e camera. Amplasarea Zona retrasa, linistita cu shellter bus spre 2 plaje superbe. Aspect pozitiv. Masa In general gaseai cam tot ce vrei inclusiv o gramada de prajituri si fructe, aici nimic de obiectat. Bauturile Suc, cafea lapte ceai, in timpul mesei totul ok. In afara mesei [...] — vezi review [+4 poze]
Sun Palace Hotel 4 / SUNNY BEACH [Slanchev Briag]
  • IULIE, 2016
  • de: dvo666 [20.07.16]
  • RECOMANDĂ

Prima data 'afara'

Am ales perioada aceasta in mijloc de vara pt ca acum cred ca e cel mai potrivit pentru concediul de vara. Am ales hotelul acesta la sugestia unor apropiati. Hotelul este catalogat ca fiind de 4 stele, dar parerea mea e ca merita doar 3 stele cu plus eventual, comparat cu hotelurile de pe litoralul romanesc. Camerele: cele cu numere fara sot sunt pozitionate catre piscina hotelului, celelalte catre strada (hotelul este la max 5 min. de plaja, langa hotelul Kuban, cel de 16 etaje). Sunt mari, [...] — vezi review [+4 poze]
Berlin Golden Beach Hotel 4 / NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]
  • IULIE, 2016
  • de: Ramova [20.07.16]
  • NURECOMANDĂ

Dezastru!!! Nu-l recomand!!!

Hotelul e cotat cu 4 stele, dar nu are mai mult de 2. Nu se face curat in camera, nu se schimba prosoapele, nu se pune hartie igienica in baie. De sapun si alte lucruri nici pomeneala. In camera mocheta e patata si urat mirositoare. Mancarea era aceeasi in fiecare zi, egal ca era mic dejun, pranz sau cina. Daca nu mergeai in rpimele minute de la deschiderea usilor pentru a manca, nu mai gaseai nimic in tave. Inghetata se servea la ora 19 si era putina, si nu in intervalul orar mentionat [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.1800479888916 sec
    ecranul dvs: 1 x 1