Impresii și recomandări [3456 / 10896]

Afișate impresii [34551 - 34560]
Unde mâncăm în Jupiter / Aurora? / JUPITER / AURORA

La masa cu bebe la restaurantul hotelului OPAL

In ultima zi a unui scurt sejur la mare insotiti de bebelusul nostru de aproape un an, am decis sa mergem in alta statiune decat cea in care am stat, pentru a cauta si alte eventuale destinatii potrivite unei vacante. Cum in Jupiter auzisem ca sunt destui copii veniti cu familiile, ne-am oprit sa vedem un pic hotelurile, si asa am ajuns intr-un loc in care parca erai inconjurat de mare, si anume Hotelul OPAL, cunoscut de multi din noi cred din filmele de dinainte de ''89, acea cladire inalta, [...] — vezi review [+4 poze]
Park Hotel Golden Beach 4 / NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]
  • IULIE, 2016
  • de: andreacr [19.07.16]
  • RECOMANDĂ

Vacanta reusita

am fost 2 familii cu doi copii fiecare de 13 ani si respectiv 17 ani - gemeni. am gasit hotelul relativ usor, parcare in fata hotelului, pazita, 10 leva /zi care i-am achitat la plecare la receptie. angajatii foarte draguti, am ajuns pe la ora 12 si desi chek-in era la ora 14, am fost cazati mai repede. camerele mari, curate, la etajul 4, cu vedere superba la mare, aer conditionat, mincare buna, multa, pentru toate gusturile, multe fructe. dimineata inainte de ora 7, coboram la [...] — vezi review
Pensiunea Siago 3 / CLUJ
  • IULIE, 2016
  • de: Dan@47 [19.07.16]
  • NURECOMANDĂ

Pensiunea Siago Cluj Napoca

Luna aceasta m-am cazat impreuna cu familia la Pensiunea Siago din Cluj. Am inchiriat trei camera, o noapte. Personalul este amabil, camerele sunt mici, dar curate, este foarte zgomotos deoarece este situate intr-o zona intens circulate. Este situată langa Clinica Oncologica si clientii hotelului sunt majoritatea pacienti si apartinatori, deci atmosfera in hotel seaman un pic cu un spital, cu tot respectful si compasiunea pentru cei bolnavi. Deci nu prea e atmosfera de concediu. Un [...] — vezi review
Unde mâncăm în Neptun? / NEPTUN / OLIMP

Masa impreuna cu bebe la 'Insula'

Cautand un loc mai deosebit de luat masa in statiunea Neptun, am citit aici pe AFA despre restaurantul INSULA. Ca intotdeauna, insotiti fiind de un nazdravan de aproape un an care nu sta locului nici o clipa, am pornit cu intrebarea daca va fi bine si daca vom avea ce face acolo sa il tinem cat de cat ocupat. Se ajunge usor din centrul statiunii, practic este pe malul unui lac, nu as sti sa spun exact care, dar amplasarea este deosebita, draguta si romantica. Am ajuns pe seara pentru a [...] — vezi review
Vila Franka 4 / SIGHIȘOARA [MS]
  • IULIE, 2016
  • de: Dan@47 [19.07.16]
  • RECOMANDĂ

O experienta draguta

Luna aceasta m-am cazat impreuna cu familia la Vila Franka din Sighisoara, am inchiriat o camera cu baldachin si doua camera "superior". Vila este deosebita avand un aer un pic medieval, fara mari pretentii ca mobilier si dotari, decent, curat, dragut. Baile poate ca sunt un pic cam "batrane" in sensul rau, adica mai trebuie reparat cate ceva. In rest e ok la un pret cam piperat ca mai toate statiunile de pe Valea Prahovei si Brasov/Sibiu. Deci e doar Ok, fara sa ne extaziem prea tare. [...] — vezi review
Pensiunea Casa Skandik Haz [?] / BĂILE TUȘNAD
  • IULIE, 2016
  • de: Dan@47 [19.07.16]
  • NURECOMANDĂ

Putin dai putin face

Luna aceasta, aflandu-ma in circuit prin frumoasa Romanie, impreuna cu familia, ne-am cazat o noapte la Casa Skandik. Pot spune ca m-am simtit ca in strainatate, nu ca ar fi fost conditiile ca acolo, ci doar ca ne-am inteles destul de greu in romana. La 100 lei/noapte (fara factura, la "negru") conditiile au fost pe masura, adica: camere foarte mari, bai aproape luxoase, curatenie, aspectul placut al vilei, dar... parcarea foarte proasta, greu accesibila si mica, zgomot datorita [...] — vezi review
Pensiunea Casa Tradiţiilor 3 / IEUD [MM]
  • IULIE, 2016
  • de: FLORIXX [19.07.16]
  • RECOMANDĂ

Asta-i Romania mea!

Vara aceasta m-am hoatarat sa petrec concediul in tara mea, un pic cu inima stransa, dupa experientele din ultimii ani din afara tarii, unde cei care vin sa cheltuie bani in tara lor sunt respectati. Am plecat din Bucuresti pe 1 iulie, prin Brasov, Tusnad, Lacul Rosu (dezastru - dar despre asta in alt comentariu), Targu Neamt (superb), Voronet (Conacul Domnitei - ii voi acorda alt comentariu separat) si apoi am ajuns la Ieud - pensiunea Casa Traditiilor. Pe drumul spre Brasana, dinspre Borsa, [...] — vezi review [+4 poze]
Anesis Village Studios & Apartments [Kariotes] 3 / LYGIA
  • IULIE, 2016
  • de: ajdupri [19.07.16]
  • RECOMANDĂ

Anesis Village Studios and Apartments - great place to be in Lefkada

Buna ziua, Am hotarat sa scriu un review despre minunatul loc unde ne-am petrecut vacanta in aceasta vara deoarece merita toate laudele. Vila Anesis din Kariotes este situata intr-un loc linistit. In acelasi timp poti ajunge foarte usor in Lefkada Town sau la diverse brutarii & taverne. Noi am fost de cateva ori la kathisma beach deoarece era potrivita pentru copii. Domnul Ilias este o persoana deosebit de placuta si are grija ca oaspetii sai sa se simta ca acasa. Curtea este [...] — vezi review
Avenue Deluxe ApartHotel 3 / SUNNY BEACH [Slanchev Briag]
  • IULIE, 2016
  • de: dany11 [19.07.16]
  • RECOMANDĂ

Super hotel, condiţii spre 4 stele!

Avenue Deluxe Hotel l-am rezervat în ultima clipă, pe 6 iulie, iar pe 7 am fost la hotel. Nu e foarte greu de găsit, dacă studiezi puţin pe google map. Se află la ieşirea spre Nessebar, pe dreapta străzii principale din Sunny Beach (la doar 50 de metri), cam în dreptul hotelurilor Trakia şi Pomorie. Este vizibil din stradă. Am ajuns la hotel pe la ora 13.30 şi după ce am prezentat buletinul am primit direct cheia, toate formalităţile fiind deja făcute de ei. Am avut cameră la [...] — vezi review [+18 poze]
Therme Bucureşti - aquapark & welness [Baloteşti] / BUCUREȘTI

Et in Elysium io...

... dar evident, nu singur, ci cu jumătatea mea. Aia mai bună... Am decis să alegem o zi din săptămână; evident - pe seară, după orele de program la serviciu. Și a fost luni. Pe la 19:15 am ajuns în parcare; locuri - destule. „Semn bun” îmi zic io în gând, înseamnă că prin interior nu e lume prea multă. La case, deși erau cam două trei grupuri maximum la fiecare „coadă”, am stat cam multișor, în opinia mea. Mi se pare de-a dreptul jenant să aștept după o [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.1625578403473 sec
    ecranul dvs: 1 x 1