Impresii și recomandări [pag. 3459 / 10896]
Afișate impresii [34581 - 34590] din total 108960 impresii
Unde mâncăm în Murighiol? / MURIGHIOL
- IULIE, 2016
- de: Catalin71 [18.07.16]
Restaurant Pensiunea Laguna Albastră
Am dorit sa servim pranzul in locatie. Restaurant ce-i drept aglomerat. Dupa 10 min de asteptare fara sa fim bagati in seama a venit o chelnerita de-o obraznicie demna de o cauza mai buna. Ne-a intrebat ce dorim sa comandam si la observatia ca nici macar meniul nu ne-a fost adus ne-a replicat ca restaurantul este plin si "ce, am vazut vreun ospatar liber! "??? N-am considerat ca m-ai avem ceva de facut acolo. O sa evitam cu certitudine aceasta locatie. Sper sa fie cuiva de ajutor [...] — vezi review
Cascada Tamina [Timişul de Sus] / MASIVUL PIATRA MARE
- IULIE, 2016
- de: Gabi Georgeta [18.07.16]
- RECOMANDĂ
Cascada Tamina — un loc 'uitat'?
Pe drumul dintre Brasov si Predeal, in zona Timisul de Sus se alfa indicatorul si marcajele pentru cascada Tamina (patrat alb cu dunga albastra), impreuna cu marcajele pentru cabana si vf. Piatra Mare. Se lasa masina la bariera (pe sensul de mers spre capitala) si la drum. Pana aici totul pare in regula, mai ales ca drumul forestier spre cascada a fost inchis, deci mergem la pas si ne bucuram de aerul curat. Traseul este bine marcat putem alege varianta mai comoda, dar mai lunga, pe drumul [...] — vezi review
[Re]Descoperă Litoralul românesc / #EXCURSII și CĂLĂTORII
- IULIE, 2016
- de: ANILU [18.07.16]
- RECOMANDĂ
Turist la Constanţa pentru o săptămână
Anul acesta am ajuns la Constanța pentru săptămâna noastră de vacanță. Am plecat din București sâmbătă 9 iulie, nu foarte de dimineață, bagajele erau făcute de cu seară, mâncăm, ne bem cafeaua și toate astea ascultând știrile, care ne anunțau că A2 este blocată de 3 accidente în lanț. Lasă că până ajungem noi se deblocă totul că doar nu o țină blocată autostrada toată ziua. Și așa a fost, când am ajuns noi în zona accidentelor, mașinile avariate erau [...] — vezi review [+22 poze]
Pensiunea Casa din Noua 3 / BRAȘOV
- IULIE, 2016
- de: luma2016 [18.07.16]
- RECOMANDĂ
O pensiune aşa cum îţi doreşti
Am fost cazaţi la Pensiunea Casa din Noua pentru un sejur de o săptămână. Recomand cu căldură această pensiune, căreia i-am găsit numai plusuri. In primul rand, este o pensiune curată şi care reflectă pe deplin cele trei stele pe care le are. Este aşezată într-un cartier nou de vile, la marginea Braşovului, departe de zgomotul oraşului. Ceea ce mi-a placut cel mai mult este că ai un peisaj de vis oriunde de uiţi. Munte, verdeaţă, aer curat, relaxare. Un plus al [...] — vezi review [+3 poze]
Golden Nests Hotel 3 / AG. GORDIOS
- IULIE, 2016
- de: ACorina [18.07.16]
- NURECOMANDĂ
Golden Nests Hotel - O pacaleala, hotelul care iti va ruina vacanta !
In primul rand, vreau sa va spun ca stiu ca este tentant pretul la acest hotel (cu toate ca nu se poate numi hotel), si este tentant si faptul ca ofera o panorama asupra golfului. Asa am ales si noi sa ne cazam aici, ne-am spus: "ce poate fi asa rau? ", in ciuda parerilor negative de pe amfostacolo. Fara prea multe povesti va voi spune ce veti intalni acolo: 1. "Doamna" Giulia, persoana de la receptie, care de fapt nu este niciodata la receptie, si care de fapt nu este o doamna deloc, este o [...] — vezi review
Rhodos Hotel 3 / EFORIE NORD
- IULIE, 2016
- de: bodo [18.07.16]
- NURECOMANDĂ
Dezastru, jalnic!!!
Observand toate detaliile din pozele atasate, cred de cuviinta ca niciun comentariu nu mai are rost. Singurul "plus" daca-i pot spune asa, este pozitia acestui "hotel" fata de plaja statiunii, in rest totul se merge pe principiul, bine impamantenit, "daca tine-tine". Aceasta zicala fiind valabila, atat in cazul de fata, al hotelului cat si a restului statiunii Eforie Nord si a serviciilor de oricare natura, totul fiind caracterizat in cateva cuvinte: mizerie, dezinteres fata de client-turist, [...] — vezi review [+22 poze]
Pensiunea Grădina Raiului [Moieciu de Jos] 3 / MOIECIU
- IULIE, 2016
- de: Angel Dinu [18.07.16]
- RECOMANDĂ
Am mai fost, am revenit si o vom mai face
Situata într-o locație mirifica, dacă iti doresti o vacanta si liniste este locul ideal. Sigur, e loc de mai bine, dar trebuie sa ai bunavointa. Gazdele sunt la dispozitie. Totul depinde de noi pentru a ne simti bine. 11 camere cochete, spatii largi, bucatarii utilate, 2 gratare afara, locuri de joaca pentru copii, teren de minifotbal, miniferma, trambulina... Restul e poezie... Am [...] — vezi review [+1 poze]
Pensiunea Perla Dunării 2 / GIURGIU
- IULIE, 2016
- de: diu7820 [18.07.16]
- NURECOMANDĂ
Nu va cazati aici!
Dupa un drum lung de intoarcere din vacanta din Turcia am zis sa facem o cazare intermediara la Giurgiu. Am gasit aceasta pensiune care numai Perla Dunarii nu poate fi numita. Camerele sant aranjate cu bun gust dar sa va zic punctele negative. 1. Baie comuna: 2. Tv-ul nu functiona sub nici o forma. A venit gazda mi-a dat 3 telecomenzi si a plecat zicandumi vad ca va descurcati. 3. Parola wi-fi nu ni sa dat la intrare. Cautandul pe proprietar acesta era plecat iar mama acestuia habar nu [...] — vezi review
Dolphin Marina Hotel 4 / SF CONSTANTIN ȘI ELENA
- IULIE, 2016
- de: adirotaru12 [18.07.16]
- NURECOMANDĂ
Teapa mare
Buna ziua. Dragi romani faceti tot posibilul si nu ajungeti acolo e cea mai mare teapa. Mancare execrabila, nu am putut manca nimic in prima zi, veche, parea ca este de saptamana trecuta, bautura de slaba calitate si putina etc. Plaja nu este decat un petic care tre sa il imparti cu tot complexul Grand Varna care apropo, in afara de locatie este jalnic. O mizerie de nedescris, un fel de spital e hotelul Dolphin Marina, cu gresie pe jos cu muste, tantari, nisip peste tot. E mult spus si [...] — vezi review
Descoperă Odobești & Măgura Odobeștilor / FOCȘANI
- IULIE, 2016
- de: Floryn81 [18.07.16]
- RECOMANDĂ







