Impresii și recomandări [3450 / 10897]

Afișate impresii [34491 - 34500]
Flora Hotel 3 / MAMAIA

In fata vopsit gardul in spate leopardul

Hotelul flora decade de la an la an. Am avut un sejur d 4 nopti cu pensiune completa. Mancarea este groaznica. in fiecare zi la micul dejun aceleasi feluri (salam crenwusti, etc) la pranz aveau niste ciorbe f sarate probabil k sa tina mai multe zile aceleasi rantasuri in fiecare zi numai prajeli si dak vedeati unele cum aratau... cina la fel niste prajeli de erau si amare unele pt k erau excesiv d prajite niste salate palite p acolo. In concluzie nu se schimba lenjeria in cele 5zl n au [...] — vezi review
Olimpic Hotel [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
  • IULIE, 2016
  • de: eladea [23.07.16]
  • RECOMANDĂ

Vacanta linistita la Hotel Olimpic

Am fost la Hotel Olimpic impreuna cu sotul si copilul. Biletul l-am luat cu 30% mai ieftin, pana in 30 mai si am platit aprox. 2600 de ron, regim all-inclusive. Stiam ca hotelul este renovat si ca este primul an de all-inclusive si eram curioasa. Cazare: am fost cazati imediat ce am ajuns (ora 14:00) si nu dupa 18:00. Am intrat cu masa de seara, bratarile le-am primit dupa 18:00. Parcare gratuita, tichet pentru parbriz primit la cazare. Camera: etaj 5, vedere laterala la mare si [...] — vezi review
Muzeul Memorial Alexandru Vlahuță [Dragosloveni] / FOCȘANI
  • IULIE, 2016
  • de: Floryn81 [23.07.16]
  • RECOMANDĂ

Muzeul Memorial ”Alexandru Vlahuță” - un obiectiv interesant aflat printre podgoriile vrâncene

Între municipiile Râmnicu Sărat și Focșani, la 200 de metri de drumul E85, un obiectiv interesant se află ascuns printre podgoriile din apropiere. În ciuda faptului că este aproape de noi, am amânat de mai multe ori o vizită acolo din diverse motive. În urmă cu vreo două zile însă am găsit timpul necesar pentru a vizita Muzeul Memorial ”Alexandru Vlahuță” din satul Dragosloveni, comuna Dumbrăveni, județul Vrancea. Am făcut precizarea completă referitoare la locul în [...] — vezi review [+43 poze]
La pas prin Cheile Turzii / TURDA [CJ]
  • IULIE, 2016
  • de: AZE [22.07.16]
  • RECOMANDĂ

Cheile Turzii - sau crapatura de la Turda in alte cuvinte

Cheile Turzii vine la pachet impreuna cu salina Turda si alte obiective turistice. Cel putin in pachetul meu turistic personal propus in ziua respectiva. Am inclus si centrul Turdei in acest pachet, din pacate in fuga deoarece mai aveam drum de facut pana in judetul Salaj iar timpul alerga, nu statea pe loc. Ca orice formatiune carstica in forma de chei din Romania unele mai spectaculoase altele mai putin Cheile Turzii este una din categoria spectaculoasa. Primele date istorice sint de pe [...] — vezi review [+18 poze]
Disneyland Paris (parc de distracții) / DISNEYLAND [zona]
  • IULIE, 2016
  • de: mari2003 [22.07.16]
  • RECOMANDĂ

Disneyland Paris - un loc in care ar trebui sa ajunga orice copil

Totul a inceput cu un desen. Cel mai norocos desen pe care l-a facut fata mea pentru concursul de Paste de anul acesta. Apoi, a urmat un telefon si vestea incredibila: "Copilul dvs a castigat marele premiu: Excursia la Disneyland Paris!!! ". Greu de crezut, dat este ADEVARAT! Asa ca acum, tocmai intorsi de pe taramul basmelor vreau sa va impartasesc cateva impresii. Am plecat de la Sibiu la Bucuresti cu o masina la 12 noaptea, la 7 am luat avionul spre Paris, am ajuns pe CDG la 9, am stat [...] — vezi review [+3 poze]
Re/descoperă Predealul / PREDEAL

Partea urata a lucrurilor

O vacanta in Predeal suna minunat pentru mine. Dar in timp ce imi taraiam bagajul inapoi, mi-am spus "Bine ca s-a terminat! ". Aceeasi vacanta avea si parti bune si parti mai putin bune, acestea din urma mai mici. Mi-am notat in jurnal doar partile frumoase, pentru a putea sa mi le amintesc in timp. Dar as vrea sa iti spun tie, care poate o sa mergi de acum la Preadeal, ce nu mi-a placut! Principala nemultumire a pornit de la cazare. M-am cazat la pensiunea Allegria, din complexul [...] — vezi review
Descoperă Parga / PARGA
  • IULIE, 2016
  • de: AntoniaMe [22.07.16]
  • NURECOMANDĂ

Parga...

M-am indragostit de Grecia si in fiecare an mi-am propus sa vad cate o insula sau o regiune din Grecia. Anul acesta am decis sa mergem in Parga, despre care auzisem atat de multe, si de care am fost fascinata din fotografii. Stiam la ce sa ne asteptam de la Parga de la bun inceput. Ajunsi in Parga am fost cazati la un hotel numit Panos, pe care daca il rezervati printr-o agentie de turims riscati sa stati la parterul "hotelului" in niste condintii insalubre, si posibil sa fiti vizitati de [...] — vezi review [+1 poze]
Unde mâncăm în Sibiu și împrejurimi? / SIBIU

Taverna Akropolis

Am ajuns aici dupa ce am citit recomandarile de pe aces site. Desi in Sibiu as fi vrut sa mananc ceva traditional romanesc ne-a fost mai la indemana sa mancam pranzul aici si nu am regretat. Am comandat feta la gratar cu pita iar sotul kebab. Feta si pita au fost bune dar kebabul sotului a fost exceptional. Desi cred ca kebabul nu este specific Greciei acesta mi-a placut mai mult decat kebabul turcesc mancat in Bucuresti. Ca desert am luat inghetata si prajitura aceea cu gris care [...] — vezi review [+2 poze]
Unde mâncăm? Taverne în zona Malia-Stalis / MALIA
  • IULIE, 2016
  • de: lori.axi* [22.07.16]
  • RECOMANDĂ

Locuri unde se mananca bine si ,,cu specific'

Asa cum facem peste tot pe unde mergem, ne place sa simtim cat mai mult specificul zonei, sa iesim din tipic si sa ,,gustam", pe cat posibil, din savoarea locala. Asadar, ,,When in Greece, do as the greecs"; In mod intentionat ne luam doar micul dejun la hotelul unde suntem cazati, pentru a descoperi locurile unde se mananca bine, vizand aproape exclusiv mancarea, deserturile si bauturile locale. Destul cu introducerea caci plictisim???? Asadar, in ordine valorica, notand puncte tari si [...] — vezi review
Unde mâncăm în Eforie Nord? / EFORIE NORD
  • IULIE, 2016
  • de: popicoo [22.07.16]
  • NURECOMANDĂ

Unde mancam in Eforie Nord - autoservire Debarcader

Salutari tuturor! Am stat 5 nopti (si zile, ca s-a putut) prin Eforie cu sotia si copilul din dotare. La pranz am mancat si la autoservirea Debarcader, de pe plaja. Este promovata obsesiv si tampit de omul de la pupitrl muzical de pe plaja, deci tre sa fie ceva in neregula, nu? Hai sa incepem cu meniurile. AU 4 meniuri, zi de zi, la 13,14,15 si 16 lei. La 13 lei ai ciorba si piure (din fulgi, il poti manca cu paiul) cu copanele (de fapt, copanel) sau chiftele marinate (2). La 14 lei ai [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.1999189853668 sec
    ecranul dvs: 1 x 1