Impresii și recomandări [pag. 3447 / 10897]
Afișate impresii [34461 - 34470] din total 108964 impresii
Complex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) 3 / MAMAIA
- IULIE, 2016
- de: GIX [25.07.16]
- NURECOMANDĂ
Hotel de 2* cu pretentii de 3* si preturi de 4*
Buna ziua, Am ales Mercur-Minerva deoarece nu am gasit altceva in ultima clipa cand ne-am hotarat sa plecam la mare. Am facut rezervarea si le-am comunicat celeor de la receptie ca suntem 2 adulti cu doi copii si am dori o camera tripla. Receptionera ne-a oferit o camera tripla la pretul de 4100 lei cu masa inclusa 5 nopti. Pretul nu era unul mic dar in ultima clipa nu am avut ce face si am acceptat. Cand am ajuns la hotel ne-am luat camera in primire si am avut un soc - camera nu avea [...] — vezi review
Descoperă Vlora / VLORE
- IULIE, 2016
- de: nova96ro [25.07.16]
- RECOMANDĂ
Vlora, destinatie superba (2)
Dupa ce am petrecut weekend-ul la Ohrid, luni, 11 iulie, am plecat spre Vlora; Am iestit din Macedonia prin Struga si am intrat in Albania. De la granita pana la Elbasan, drumul este usor asemanator portiunii Comarnic-Sinaia, mai putin aglomeratia. Soseaua (pana nu demult doar cu criblura in prima portiune de la granita-cea care traverseaza muntele) este impecabil asfaltata. Paralel cu soseaua este construita o cale ferata-nefolosita! - a carei costuri de constructie cred ca le intrece pe [...] — vezi review [+4 poze]
Opal Hotel [Cap Aurora] 3 / JUPITER / AURORA
- IULIE, 2016
- de: annasosa [25.07.16]
- NURECOMANDĂ
Mancarea buna, oferta de cazarea de pe timpul lu Ceausescu
Un hotel rezonabil. Mancarea in sistem all inclusiv, foarte buna dar trebuie sa fii la masa la program, daca ajungi la o ora dupa ce masa a inceput risti sa nu prea mai gasesti nimic de mancare. hotelul are camere renovate cu conditii buna si camere renovate partial cum a fost in cazul meu. Partial insemnand baia veche de pe timpul lui Ceausescu. Camerele dotate cu AC, TV, frigider, saltelele avea arcurile iesite si erau incomode la dormit. Sa nu va asteptati la plaja, exista una in [...] — vezi review
Therme Bucureşti - aquapark & welness [Baloteşti] / BUCUREȘTI
- IULIE, 2016
- de: alina_sq [25.07.16]
- RECOMANDĂ
Foarte placut impresionata, relaxare deplina
Am fost la Therme de 2 ori pana acum si cu siguranta voi reveni cu placere. O sa va spun pe scurt impresii si recomandari. Am fost in zona Palm. Plusuri: - Locatie foarte frumoasa, creeaza un mediu de relaxare deplina si te simti ca in vacanta. - Apa are temperatura perfecta, iar piscina exterioara este senzationala mai ales seara cand este putin racoare afara - sezlongurile cu hidromasaj din piscina : sunt destule, gasesti loc oricand vrei - crazy river : maxim de fun! foarte tare - [...] — vezi review
Complexul Turistic Steaua Mureșului [Rapoltu Mare] 4 / DEVA
- IULIE, 2016
- de: Cornelia9 [25.07.16]
- NURECOMANDĂ
Cazare si personal... lasa de dorit
Am gasit pe net strand si loc pentru pescuit. Super... ne-am zis. Hotel de 4****. La doar 180 lei? Ciudat. Facem rezervarea, dupa ce personalul raspunde greu la telefon. Ajungem la destinatie, platim in avans cazarea (nu cumva sa ne razgandim i momentul in care vedem camerele) si urcam in camere. La prima vedere... ok. Plecam la strand unde apa nu era incalzita asa cum se spune pe site. Nu am vazut nici bazinul cu hidromasaj. sau mai bine zis... nu mergea. Terasa... cu autoservire... fara [...] — vezi review
Unde mâncăm în Drobeta Tr Severin? / DROBETA TR SEVERIN
- IULIE, 2016
- de: spiros [25.07.16]
- NURECOMANDĂ
Restaurant Vapor Oituz
Fiind in vizita la Hidrocentrala de la Portile de Fier 1 la ora mesei am dorit sa caut vaporul pentru a vedea daca e o alternativa buna pentru prinz. Restaurant Vapor Oituz Turnu Severin se afla aici 44.650600, 22.567510 la km fluvial 939 la 2km de hidrocentrala in directia Drobeta Turnu Severin. Indemnul de a merge la Dunare si a minca peste din Dunare la unul din restaurantele pescaresti din zona sint convins ca e doar un mit. Iar pestele poate fi de oriunde... Chiar daca meniul pare [...] — vezi review [+17 poze]
Mura Hotel [Complex Gergana] 3 / ALBENA
- IULIE, 2016
- de: pasau2004 [25.07.16]
- RECOMANDĂ
Super vacanța la Hotel Mura
De curând ne-am întors din Bulgaria de la Albena unde am fost plăcut impresionat de hotelul unde am fost cazați (Mura). Un hotel de 3 stele dar cu o foarte buna organizare, mâncare OK si de-ajuns pentru toată lumea chiar dacă ajungeai la sfârșitul programului de masa era la fel de diversificata si bogata nu exista nici o diferența ca te duceai la sfârșitul programului de masa sau la început. Plaja curată Curatenie in camera făcută in fiecare zi si cu simtul răspunderii, [...] — vezi review
Unde mâncăm pe drumul Sighişoara - Braşov / [ALTE LOCURI]
- IULIE, 2016
- de: zlatna [25.07.16]
- RECOMANDĂ
Restaurant Tranzit - Mihai Viteazu [MS]
După ce am vizitat zona Saschizului, ni s-a făcut foame, căci vizitează omul dar mai şi mănâncă. Restaurantul pe care l-am ales a fost cel al motelului Tranzit, motivul pentru care am ales acest restaurant a fost parcarea plina de masini. Am zis că dacă sunt mulţi clienţi este mâncarea bună, şi nu ne-am înşelat. Restaurantul se află pe drumul European E60 (DN 13), la ieşirea din satul Mihai Viteazu în sensul de mers spre Braşov. Acesta are următoarea adresă: strada [...] — vezi review [+19 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- IULIE, 2016
- de: Carmen Ion [25.07.16]
- RECOMANDĂ
O gustare uşoară la restaurantul ''La Plăcinte''
După ce în urmă cu puţine zile „m-am dat în bărci” cu câţiva colegi de pe AFA pe Bd. Theodor Pallady, unde n-am reuşit să dovedesc porţia imensă de şniţel de pui cu garnitură de cartofi ţărăneşti :( , pentru întâlnirea cu o bună şi veche prietenă am optat pentru un restaurant apropiat de casă şi cu un meniu despre care eram precisă că e mai „uşurel”: La Plăcinte. Adresa: Şos. Nicolae Titulescu nr. 12, la mică distanţă de intersecţia cu Str. Dr. Felix [...] — vezi review [+25 poze]
Olimpic Hotel [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
- IULIE, 2016
- de: ElaBucovina [25.07.16]
- RECOMANDĂ






