Impresii și recomandări [pag. 6991 / 10897]
Afișate impresii [69901 - 69910] din total 108963 impresii
Pansion Imper IMD Bed and Breakfast [?] / NIS
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: ariciu* [06.11.13]
Cazare cu năbădăi la Imper IMD B&B (Prenociste) din Niš
Mai ţineţi minte când vă scriam înfocată şi la propriu şi la figurat din Ravda (dacă nu vă mai amintiţi, băgaţi un ochi aici) de o prietenă de-a noastră pe care o cheamă Ioana? Noi, în particular, îi mai spunem Gipies, dar numai când nu ne aude nimeni, că se simte jignită dacă mai sunt şi alţii de faţă. Eeeeee... coana Ioana ştie o grămadă de drumuri şi hărţi şi de multe ori ne-a scos la liman. Din când în când însă, probabil şi din cauza vârstei, dă [...] — vezi review [+20 poze]
Pensiunea Casa Mircea 4 / EȘELNIȚA [MH]
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: costela [05.11.13]
Un loc numit acasa
In acest an ne-am hotarat sa nu mai cautam frumusetea naturii in afara granitelor tarii ci sa vedem ce are de oferit tara noastra. Asa ca am pornit plini de speranta spre Clisura Dunarii, la Pensiunea Casa Mircea. Nici un moment nu am regretat alegerea facuta. Dupa cum se stie, omul sfinteste locul iar aceast lucru este perfect dovedit de cei doi tineri proprietari. Senzatia noastra cat am stat acolo a fost ca suntem in vizita la niste prieteni si nu la un hotel. Camerele si intreaga [...] — vezi review
Lukka Exclusive Hotel 5 / KAS
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: peterr [05.11.13]
Un hotel foarte frumos
Hotelul are camerele excelent mobilate, aleile, restaurantul chioscurile pt masaj, pt bar, pt relax sunt impodobite cu picturi, statui; decorul este superb... asezarea hotelului fiind aproape de capatul peninsulei, adica in bataia vintului... valurile sunt nelipsite... despre bucatarie... numai de rau... am vrut sa mincam niste kuzu pirzola... la cina... dar a trebuit sa le lasam pe masa dupa i -am aratat bucatarului ca sunt stricate. (. lucru stiut) micul dejun a fost infiorator... [...] — vezi review [+5 poze]
Descoperă Niș / NIS
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: ariciu* [05.11.13]
Aşteptări prea mari de la oraşul de pe Nišava
Dacă atunci când eram în concediu şi imediat după ce ne-am întors îmi plănuiam o structurare mult mai logică şi mai coerentă a ordinii destinaţiilor atinse, iată că nu am putut face nimic în privinţa aceasta, aşa că a ieşit un amalgam-alambicat. Asta este însă. Nu e vina mea. Am început un review, l-am lăsat, am început altul, l-am lăsat, m-am întors, am tăiat, am rescris, degeaba... eram în pană de creaţie. Cred că “De ce merită Belgradul…” mi-a consumat [...] — vezi review [+41 poze]
Crystal Admiral Resort Suites [Kizilot] 5 / SIDE
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: liontea [04.11.13]
O vacanta ca in poveste
Am plecat in vacanta cu prietenul meu, deci noi am ramas extrem de impresionati... foarte frumos!!! un mic minus este ca am asteptat putzin pina am fost cazati in camera noastra, dar asta nici nu sa observat ca in timpul acesta noi am iesit afara si am admirat teritoriul hotelului... deci o frumusete de nedescris, noua nea placut la nebunie! si cand a zis cineva ca lukratorii nu pre isi fac treaba asta nui corect, la orice colt este cineva care te ajuta, te deserveste foarte frumos... [...] — vezi review [+17 poze]
Sentido Gold Island Hotel [Avsalar] 5 / ALANYA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: peterr [04.11.13]
Un hotel frumos dar...
daca se trece peste incercarea celor de la receptie care vor sa te cazeze in niste camere insalubre ramase probabil de la organizarea de santier macar pt o noapte, si refuzi aceasta oferta, lucrurile pot sa devina ok, mie mi-au trebuit 6 ore ca sa rezolv problema si cu interventia agentiei din antalya, cei de la receptie incearca la toti aceiasi tactica: NU AVEM ASTAZI NICI O CAMERA LIBERA DAR MIINE... SE REZOLVA... vrajeala... care daca tine tine... hotelul ca si serviciile sunt de nota 10. [...] — vezi review [+4 poze]
Shopping la Istanbul / ISTANBUL
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: TraianS [04.11.13]
Istanbul - Aeroportul Sabiha Gokcen, Shopping etc. update 2013.
14-15 Septembrie 2013 Am scris un review (mai vechi) despre transportul in Istanbul (vezi impresii) si de cand l-am scris am mai facut cateva drumuri pana la Istanbul si m-am gandit ca e cazul sa aduc unele informatii si poze cat de cat proaspete. In reviewul trecut nu am scris despre aeroportul Sabiha Gokcen foarte mult, deoarece am crezut ca nu e nevoie. Compania aeriana Pegasus a inceput sa aiba curse regulate din Romania la preturi foarte avantajoase si deoarece multi romani trec acum [...] — vezi review [+42 poze]
Club Phaselis [HV-1] [Goynuk] 4 / KEMER
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: peterr [04.11.13]
Cel mai prost hotel din Turcia la care am stat
intrarea hotelului ca si receptia unde lucrau rusi si rusoaice mi-au creat o impresie proasta din prima clipa... prima camera oferita in hotel si pe care a trebuit sa o refuz nu avea usi la baie si era plina de mucegai... am primit o alta camera la etajul 9... la care nu ajungea si liftul care se oprea la7... si aici baia era fara aerisire... dar asta era valabil in tot hotelul... piscina din hotel era singurul loc curat... masa in primele zile 2 mizerabila dupa care au inceput sa aduca si [...] — vezi review [+5 poze]
Sea Bird Beach Hotel [Konakli] 4 / ALANYA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: radu.weber [04.11.13]
Dezastru
Transportul cu avionul si transferurile la hotel excelente! Camera, la nivelul hotelurilor pentru sindicate, din anii '70-'80 de la Eforie sud. Deoarece se folosesc carduri economizoare la instalatia electrica, climatizarea nu functioneaza decit cu tine in camera (deoarece pe terasa nu se putea sta, orientarea fiind vest. Unitatea interioara, prost montata, refula aerul rece catre patul de la fereastra), de fapt cu tine pe culoarul etajului, altfel foloseai asigurarea de sanatate! Mesele [...] — vezi review
Elegance Hotel 3 / BELGRAD [BEOGRAD]
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: ariciu* [04.11.13]










