Impresii și recomandări [6991 / 10897]

Afișate impresii [69901 - 69910]
Pansion Imper IMD Bed and Breakfast [?] / NIS
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: ariciu* [06.11.13]

Cazare cu năbădăi la Imper IMD B&B (Prenociste) din Niš

Mai ţineţi minte când vă scriam înfocată şi la propriu şi la figurat din Ravda (dacă nu vă mai amintiţi, băgaţi un ochi aici) de o prietenă de-a noastră pe care o cheamă Ioana? Noi, în particular, îi mai spunem Gipies, dar numai când nu ne aude nimeni, că se simte jignită dacă mai sunt şi alţii de faţă. Eeeeee... coana Ioana ştie o grămadă de drumuri şi hărţi şi de multe ori ne-a scos la liman. Din când în când însă, probabil şi din cauza vârstei, dă [...] — vezi review [+20 poze]
Pensiunea Casa Mircea 4 / EȘELNIȚA [MH]
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: costela [05.11.13]

Un loc numit acasa

In acest an ne-am hotarat sa nu mai cautam frumusetea naturii in afara granitelor tarii ci sa vedem ce are de oferit tara noastra. Asa ca am pornit plini de speranta spre Clisura Dunarii, la Pensiunea Casa Mircea. Nici un moment nu am regretat alegerea facuta. Dupa cum se stie, omul sfinteste locul iar aceast lucru este perfect dovedit de cei doi tineri proprietari. Senzatia noastra cat am stat acolo a fost ca suntem in vizita la niste prieteni si nu la un hotel. Camerele si intreaga [...] — vezi review
Lukka Exclusive Hotel 5 / KAS
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: peterr [05.11.13]

Un hotel foarte frumos

Hotelul are camerele excelent mobilate, aleile, restaurantul chioscurile pt masaj, pt bar, pt relax sunt impodobite cu picturi, statui; decorul este superb... asezarea hotelului fiind aproape de capatul peninsulei, adica in bataia vintului... valurile sunt nelipsite... despre bucatarie... numai de rau... am vrut sa mincam niste kuzu pirzola... la cina... dar a trebuit sa le lasam pe masa dupa i -am aratat bucatarului ca sunt stricate. (. lucru stiut) micul dejun a fost infiorator... [...] — vezi review [+5 poze]
Descoperă Niș / NIS
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: ariciu* [05.11.13]

Aşteptări prea mari de la oraşul de pe Nišava

Dacă atunci când eram în concediu şi imediat după ce ne-am întors îmi plănuiam o structurare mult mai logică şi mai coerentă a ordinii destinaţiilor atinse, iată că nu am putut face nimic în privinţa aceasta, aşa că a ieşit un amalgam-alambicat. Asta este însă. Nu e vina mea. Am început un review, l-am lăsat, am început altul, l-am lăsat, m-am întors, am tăiat, am rescris, degeaba... eram în pană de creaţie. Cred că “De ce merită Belgradul…” mi-a consumat [...] — vezi review [+41 poze]
Crystal Admiral Resort Suites [Kizilot] 5 / SIDE
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: liontea [04.11.13]

O vacanta ca in poveste

Am plecat in vacanta cu prietenul meu, deci noi am ramas extrem de impresionati... foarte frumos!!! un mic minus este ca am asteptat putzin pina am fost cazati in camera noastra, dar asta nici nu sa observat ca in timpul acesta noi am iesit afara si am admirat teritoriul hotelului... deci o frumusete de nedescris, noua nea placut la nebunie! si cand a zis cineva ca lukratorii nu pre isi fac treaba asta nui corect, la orice colt este cineva care te ajuta, te deserveste foarte frumos... [...] — vezi review [+17 poze]
Sentido Gold Island Hotel [Avsalar] 5 / ALANYA
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: peterr [04.11.13]

Un hotel frumos dar...

daca se trece peste incercarea celor de la receptie care vor sa te cazeze in niste camere insalubre ramase probabil de la organizarea de santier macar pt o noapte, si refuzi aceasta oferta, lucrurile pot sa devina ok, mie mi-au trebuit 6 ore ca sa rezolv problema si cu interventia agentiei din antalya, cei de la receptie incearca la toti aceiasi tactica: NU AVEM ASTAZI NICI O CAMERA LIBERA DAR MIINE... SE REZOLVA... vrajeala... care daca tine tine... hotelul ca si serviciile sunt de nota 10. [...] — vezi review [+4 poze]
Shopping la Istanbul / ISTANBUL
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: TraianS [04.11.13]

Istanbul - Aeroportul Sabiha Gokcen, Shopping etc. update 2013.

14-15 Septembrie 2013 Am scris un review (mai vechi) despre transportul in Istanbul (vezi impresii) si de cand l-am scris am mai facut cateva drumuri pana la Istanbul si m-am gandit ca e cazul sa aduc unele informatii si poze cat de cat proaspete. In reviewul trecut nu am scris despre aeroportul Sabiha Gokcen foarte mult, deoarece am crezut ca nu e nevoie. Compania aeriana Pegasus a inceput sa aiba curse regulate din Romania la preturi foarte avantajoase si deoarece multi romani trec acum [...] — vezi review [+42 poze]
Club Phaselis [HV-1] [Goynuk] 4 / KEMER
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: peterr [04.11.13]

Cel mai prost hotel din Turcia la care am stat

intrarea hotelului ca si receptia unde lucrau rusi si rusoaice mi-au creat o impresie proasta din prima clipa... prima camera oferita in hotel si pe care a trebuit sa o refuz nu avea usi la baie si era plina de mucegai... am primit o alta camera la etajul 9... la care nu ajungea si liftul care se oprea la7... si aici baia era fara aerisire... dar asta era valabil in tot hotelul... piscina din hotel era singurul loc curat... masa in primele zile 2 mizerabila dupa care au inceput sa aduca si [...] — vezi review [+5 poze]
Sea Bird Beach Hotel [Konakli] 4 / ALANYA

Dezastru

Transportul cu avionul si transferurile la hotel excelente! Camera, la nivelul hotelurilor pentru sindicate, din anii '70-'80 de la Eforie sud. Deoarece se folosesc carduri economizoare la instalatia electrica, climatizarea nu functioneaza decit cu tine in camera (deoarece pe terasa nu se putea sta, orientarea fiind vest. Unitatea interioara, prost montata, refula aerul rece catre patul de la fereastra), de fapt cu tine pe culoarul etajului, altfel foloseai asigurarea de sanatate! Mesele [...] — vezi review
Elegance Hotel 3 / BELGRAD [BEOGRAD]
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: ariciu* [04.11.13]

Elegance, eleganţă şi bun gust în Belgrad

Iată-mă în situaţia ingrată de a face ce-mi cere datoria civică. Trebuie să scriu un review de cazare despre un hotel foarte corect, unde ne-am simţit foarte bine, dar unde... nu s-a întâmplat nimic. Neîntâmplându-se nimic, n-am chef să scriu. Dar o voi face pentru că am citit pe AFA înainte să plec câteva păreri despre această unitate de cazare şi e clar că românii iau în considerare acest hotel atunci când aleg să viziteze sau să tranziteze Belgradul. Localizare [...] — vezi review [+17 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.2502121925354 sec
    ecranul dvs: 1 x 1