Impresii și recomandări [pag. 6995 / 10897]
Afișate impresii [69941 - 69950] din total 108963 impresii
Minotel Rashev 3 / VELIKO TARNOVO
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: adighh [17.10.13]
Cazare buna
Anul acesta, in drum spre Turcia, am petrecut o dupa-amiaza placuta la Rashev Hotel in Veliko Tarnovo. Am avut apartament cu vedere la cetate, am si vazut de altfel spectacolul de lumini care a fost impresionant. Camera este mare, curata, cu un pat matrimonial si o canapea care se extinde – 2 copii de 5-7 ani au dormit fara probleme, 2 adulti mai corpolenti probabil s-ar inghesui un pic. Am platit 45 euro cu mic dejun si cina, pe booking imi cereau 60 euro. Am scris direct proprietarului si [...] — vezi review [+4 poze]
Royal Wings Hotel 5 / LARA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: travelpoint [16.10.13]
Super!
Hotelul este pentru pretentiosi, dar si pretul pe masura. plaja este super, cu nisip. Masa - super super, te pierdeai prin sutele de feluri de mancare, foarte diversificata, aveau macare si snacksuri si la plaja si la piscina si peste tot. camera - curata, eleganta, nu deosebita. se facea curatenie zilnic. animatie- nu am gasit niciunde asa animatie de seara, foarte bine realizata, erau numai profesionisti, pe masura luxului hotelului. fara vulgaritati dar placut. plaja - cu nisip, are [...] — vezi review [+5 poze]
Casa Alexandra 3 / PREDEAL
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: cosminapanait80 [16.10.13]
Confort si bun gust
Am petrecut un week-end de vis la Casa Alexandra din Predeal. Am inchiriat-o integral pentru a-mi sarbatori ziua de nastere impreuna cu familia si prietenii. Pozele care le-am vazut pe site-ul pensiunii sunt conforme cu realitatea si chiar nu spun totul. Cand am intrat pe usa pensiunii mi-a placut tot ce am reusit sa vad dintr-o singura privire. Domnul Costel, gazda noastra, ne-a invitat sa facem "cunostinta" cu intreaga casa. La parter este un living imens cu 2 canapele pe masura si o zona [...] — vezi review
Daima Biz Hotel [Kiris] 5 / KEMER
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: travelpoint [16.10.13]
Frumos
inainte de amerge la daima biz am citit impresii si am mers cu inima stransa la acest hotel. insa de cum am ajuns ne-au impresionat in mod placut tot ce s-a intamplat acolo. personalul foarte amabil, cunoscator de limba engleza, promptitudinea si zambetul cu caream fost cazati au fost primele dar nu si ultimele impresii pozitive. Masa - super gusstoasa si multa, e adevarat nu ca la hotelurile de lux unde ametesti tot cautand prin sutele de sortimente dar si la daima era hrana din abundenta si [...] — vezi review [+5 poze]
Matiate Hotel [Beldibi] 4 / KEMER
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: travelpoint [16.10.13]
Lagar de concentrare
Am fost in luna sept 4 zile la matiate hotel. a fost groaznic, cel mai urat sejur pe care l-am avut. am avut un sejur mai lung si am fost cazat dupa acest hotel si la alte hoteluri din fericire care au fost super: daima biz si amelia Royal Wings. matiate a fost primul hotel pe care l=am vizitat in turcia si a fost cat pe ce sa ne intoarecem in tara si sa renuntam la tot sejurul. am indurat insa patru zile ca apoi sa descoperim ce inseamna adevarata turcie. iata in scurt cateva impresii: - [...] — vezi review [+1 poze]
Pensiunea Casa Dunavăț 3 / DUNAVĂȚ
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: idavid [16.10.13]
Mai mult decat multumiti
Aproape la sfarsit de septembrie cu o vreme schimbatoare, un miniconcediu la 150 km de domiciliu intr-o zona retrasa cu posibilitati de relaxare in natura. Nu ne asteptam; "pacaliti" de multe ori de informatiile de pe net, am dat peste locul care ne place si unde speram sa revenim. Sunt prea multe de povestit si nu poti "simti" gustul din cateva randuri. Intelegere am gasit, preturi chiar si sub cele afisate. Am prins peste mult dar mic, n-am vazut somn sau crap. Caiacul Riot EDGE 13 [...] — vezi review
Pensiunea Casa Anca [Agapia] 4 / AGAPIA-VĂRATEC [NT]
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: Miriam [16.10.13]
Casa Anca pensiune frumoasă, primire și ședere rece
Am ales această pesniune după o consultare a site-urilor de profil din țară. Din imagini, pensiunea era ideală pentru ceea ce doream noi - două nopți de cazare pentru trei camere duble, din care una pentru mama și soacra mea, femei la 70 și, respectiv, 60 de ani. Deși am vorbit la telefon de cel puțin trei ori cu proprietarul, primirea la pensiune a fost una foarte rece la propriu și la figurat. Am explicat de mai multe ori gazdei că vom ajunge târziu în noapte și ne-a spus [...] — vezi review
Pensiunea Conacul lui Maldăr [Maldărești, VL] 4 / HOREZU
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: Ovidiu B [14.10.13]
Desavarsit
La conacul lui Maldar am ajuns printr-o recomandare a unui prieten care a fost in mai multe locuri deosebite din "oferta turistica interna" in aceasta vara. Despre acesta a avut printre cele mai bune cuvinte. Perfect indreptatit, de altfel. Noi am mers acolo doar 3 zile, de luni pana joi, sa ne tragem sufletul dupa nunta :) aveam nevoie de un loc in primul rand linistit, dar care sa arate si bine. Conacul nu arata insa bine, arata exceptional! Efectiv, simti ca intri intr-o casa [...] — vezi review
Central Park Hotel 4 / SIGHIȘOARA [MS]
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: mirmicu [14.10.13]
Cel mai bun hotel din Transilvania
Datorita jobului care implica numeroase deplasari, pot spune ca am incercat o multime de hoteluri, unele mai bune, altele mai putin bune. Si fac aceasta clasificare tinand cont de curatenie, confort, raport calitate/pret, in ordinea enumerata. Primele locuri in topul meu personal il ocupa hotelurile din Ardeal, mult peste cele din sudul tarii si Moldova. De altfel, Ardealul este peste celelalte zone din multe alte puncte de vedere, nu degeaba transilvanenii au o vorba: “ Fa Doamne Carpatii [...] — vezi review [+22 poze]
Serenity Bay Aparthotel [Tsarevo] 4 / PRIMORSKO
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: luucass84 [14.10.13]







