Impresii și recomandări [6994 / 10897]

Afișate impresii [69931 - 69940]
Rainers Hotel 4 / VIENA

Bine, dar cu peripetii !

O deplasare in interes de serviciu m-a facut sa aleg acest hotel, foarte bine plasat fata de locul unde aveam treaba dar si fata de centru. Din pacate totul a inceput prost la hotel, deoarece receptionerul, din greseala, mi-a autorizat de doua ori cardul, blocindu-mi astfel aproape 600€, fara sa imi spuna insa. Trei zile nu m-am putut folosi de acesti bani (telefoane la banca in Romania, explicatii peste explicatii, etc.) dar pina la urma s-a rezolvat deblocarea acestor bani. Rezervasem [...] — vezi review
Muzeele Vienei / VIENA

Haus der Musik - mai mult decât un muzeu

Această "casă a muzicii" - foarte diferită de ceea ce se înţelege îndeobşte prin muzeu - e gândită foarte fain într-o manieră interactivă, pentru a da posibilitatea vizitatorilor, copii şi adulţi, să aibă parte de câteva experienţe inedite. Aici muzica e la ea acasă şi o poţi auzi, vedea, "trăi" prin diverse jocuri creative şi provocări senzoriale. Vizitatorii sunt atraşi indiferent de cunoştinţele muzicale deţinute sau de genurile preferate şi e foarte departe de [...] — vezi review [+26 poze]
Golden Beach (plaja) / SKALA POTAMIA (C. AKTI)
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: mirmicu [19.10.13]

Golden Beach (Sakala Panagia & Skala Potamia) - Perla Thassosului

A trecut mai bine de o luna de cand am revenit din Thassos si inca nu imi pot rupe gandurile de la vacanta asta. Cu siguranta cei care iubesc Grecia inteleg cat imi este de greu. A fost pentru a doua oara cand am ales sa ne bucuram de farmecul unei insule grecesti dupa ce, in urma cu doi ani, vizitasem Corfu. Destinatia am ales-o cu aproape un an inainte, dupa ce am citit in prealabil, tot ce s-a scris pe AFA despre Grecia. A atarnat mult in decizia luata faptul ca este la o distanta [...] — vezi review [+34 poze]
Abacus Idas Hotel [Icmeler] 4 / MARMARIS

Idas Icmeler

Buna ziua! Am achizitionat un sejur ptr. 2 persoane (24 sept. - 2 oct.) in Turcia, orasul Icmeler – Marmaris, la un hotel de de 4* - Idas. Dupa parcurgerea traseului catre destinatie, traseu de 24 ore, ajungand in holul hotelului Idas am descoperit foarte dezamagit si consternat ca acest hotel nu era de 4* si nici macar de 1*. Holul hotelului era in paragina, canapelele ingrozitor de patate si murdare, picioare lipsa la ele, geamuri murdare, praf pe masute si multe altele. Intrand in [...] — vezi review
Palm Wings Ephesus Beach Resort (ex Surmeli) [Pamucak] 5 / KUSADASI
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: MaKaY27 [18.10.13]

Un concediu relaxant

Buna ziua, am fost la hotel Surmeli Efes in perioada 25.09-30.09.2013 si pot spune ca am fost extrem de multumiti. Am plecat din Bucuresti in data de 24.09 la ora 7-8 traseul pe care l-am ales a fost Bucuresti - Giurgiu-Ruse-Razgrad-Targovishte-Omurtag-Kotel-Yambol-Elhovo-Lesovo. Pentru partea aceasta de traseu pot spune doar ca nu sunt mari diferente intre Romania si Bulgaria in ceeea ce priveste infrastructura. Drumul foarte prost semnalizat (recomand sa aveti un gps, eu am avut pe [...] — vezi review [+3 poze]
Paloma Pasha Resort [Ozdere] 5 / OZDERE
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: adighh [18.10.13]

Recomand cuplurilor, desi exista facilitati si pt copii

Anul acesta am vrut sa facem un concediu de 10 nopti in Turcia, la Paloma Club Sultan. Am rezervat din ianuarie, dar numai pt 7 nopti, agentia prin care am fost a spus ca nu gaseste decat 7 nopti in perioada aleasa de noi. Nu-mi vine sa cred ca nu gaseau, dar ne-au propus ca ultimele 3 nopti sa fie la Paloma Pasha, asa ca am acceptat, macar am bifat 2 hoteluri in acelasi concediu. Asadar, dupa 6 nopti la Paloma Club Sultan (vezi impresii), hotel pe care il recomand mai ales familiilor cu [...] — vezi review [+11 poze]
Club Marvy by Paloma (ex Paloma Club Sultan) 5 / OZDERE
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: adighh [18.10.13]

Recomand familiilor cu copii de toate varstele

Anul acesta am vrut sa facem un concediu de 10 nopti in Turcia, la Paloma Club Sultan. Am rezervat din ianuarie, dar numai pt 7 nopti, agentia prin care am fost a spus ca nu gaseste decat 7 nopti in perioada aleasa de noi. Nu-mi vine sa cred ca nu gaseau, dar ne-au propus ca ultimele 3 nopti sa fie la Paloma Pasha, asa ca am acceptat, macar am bifat 2 hoteluri in acelasi concediu. Din pacate, cu o saptamana inainte de plecare ne-au ca rezervarea (facuta in ianuarie) este gresita si ca nu [...] — vezi review [+10 poze]
Elekon Apartments 4 / SKALA PANAGIA (C. AMMOUDIA)
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: mirmicu [17.10.13]

Secretul unei vacante reusite!

Dupa ce am stabilit, inca de anul trecut, ca destinatia de vacanta in 2013 sa fie Thassos, am inceput sa aprofundez cercetarea pentru a alege statiunea si, bineinteles, cazarea. Cand spun stabilit, aprofundat, cercetat, ma refer strict la mine, jumatatea feminina, agentul de turism si principalul factor de decizie din famile, in ceea ce priveste destinatia. Lucrurile stau cam asa: eu imi fac temele si ma prezint la “man of the house”, pentru aprobarea bugetului, cu toate datele: locatie si [...] — vezi review [+30 poze]
Ottoman Palace Hotel (ex Aydin Aparthotel) 3 / EDIRNE
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: adighh [17.10.13]

Escala la Edirne

Ca cineva care a dormit de mai multe ori in Canakkale, in camere mici de hotel cu pereti decarton, la 50-60 euro pe noapte, cu vazut cal si mancat pe strada… am cautat alta varianta de cazare in drum spre casa, venind din Turcia. Am ales Edirne, Aydin Apart. Atentie, prima oara e neplacut de ajuns, apoi te obisnuiesti si te orientezi altfel :) Destul de greu cu parcarea, dar nu imposibil. Gazdele amabile, platiti de seara ca dimineata nu sunt pe acolo. Cheia poate ramane in usa. [...] — vezi review [+4 poze]
Berk Apart Pansiyon 1 / KUCUKKUYU
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: adighh [17.10.13]

O solutie buna pt tranzit

Ca cineva care a dormit de mai multe ori in Canakkale, in camere mici de hotel cu pereti decarton, la 50-60 euro pe noapte, cu vazut cal si mancat pe strada… am cautat alta varianta de cazare in drum spre Turcia. Am gasit la Kucukkuyu, la Berk Apart, de booking, apartament cu 4 paturi, chicineta dotata cu tot ce trebuie, balcon, gradina… pentru tranzit e ok. Fiecare am dormit in patul lui, am avut spatiu si liniste, am putut folosi aerul conditionat. 50 euro pe noapte. Gazdele [...] — vezi review [+3 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 4.0804660320282 sec
    ecranul dvs: 1 x 1