Impresii și recomandări [pag. 6998 / 10897]
Afișate impresii [69971 - 69980] din total 108963 impresii
Pensiunea Sonia 3 / CÂRȚIȘOARA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: fra [08.10.13]
Recomand pensiunea Sonia pentru o vacanta in mijlocul naturii
Am fost la aceasta unitate de cazare fara rezervare, intr-o singura noapte, in drumul nostru spre casa. Am ales sa deviem de la drumul de intoarcere de la mare, pentru a vedea faimosul Transfagarasan. Am traversat muntii venind dinspre Bucuresti spre Sibiu. Practic ne-am cazat dupa o zi de drum si un popas de o ora cred la lacul Balea. Am cautat orientativ cazare inainte de a pleca de acasa. Stiam ce localitati sunt si cam cate variante de cazare, chiar si cateva preturi. Nu voiam ceva [...] — vezi review [+3 poze]
Unde mâncăm? Taverne în Nidri / NIDRI/NYDRI
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: ebirsan [08.10.13]
Lefkada – muzică grecească live // taverna “Mama Mia” din Nidri
In urmă cu câteva săptămâni propuneam crearea unui capitol separate pentru descriere locații unde se poate asculta muzică grecească live. Webmaster a fost de părere că e mai bine ca aceste informații să rămână postate la rubric corespunzătoare zonei geografice și înclin să cred că avea dreptate. Ca urmare mă conformez și adaog la Lefkada descrierea unei seri petrecute la taverna “Mama Mia” din Nidri. Taverne se află în extremitatea sudică a falezei din Nidri, la [...] — vezi review [+6 poze]
Golden Beach Hotel 3 / HERSONISSOS
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: Sir_Ady [08.10.13]
Creta - Insula lui Zeus
Ne-am intors din Creta... ce sa zic... nu am cuvinte... a fost foarte frumos... incepand cu statiunea, hotelul, personalul de la hotel si terminand cu superbele plaje de pe insula Crissi si de la Laguna Balos... Am decolat dimineata la ora 7 de pe Otopen si dupa un zbor de aproximativ 1,5h am ajuns in Heraklion, capitala insulei Creta. Apoi dupa ce am luat bagajele de cala am mers catre autocar pentru transfer. Am ajuns la hotel destul de repede, Golden Beach Hotel din Hersonissos fiind a 4-a [...] — vezi review [+27 poze]
Vacanța în Mallorca / MALLORCA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: marmin [08.10.13]
Mallorca la sfarsit de septembrie
Sejur Hotel Las Arenas - Can Pastilla - Mallorca 22 sept - 05 octombrie - 14 zile Va voi spune cum am petrecut aceste zile dand si informatii de care poate aveti nevoie. ZIUA 1 - Tur statiuni Duminica 22 sept, Taer = 26 grd C, Tapa = 25 grd C Intalnire cu ghida pt excursii optionale, apoi plaja, iar dupa amiaza plimbare cu trenuletul pt recunoasterea zonei. Can Pastilla este la cateva minute de Palma. Ordinea statiunilor este Arenal - Plaja de Palma - Can Pastilla si apoi urmeaza [...] — vezi review [+86 poze]
Queens Apartments 3 / VIENA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: onedin [08.10.13]
Bine spre f. bine...
In primul rand vreau sa mentionez ca este prima oara cand postez pareri pe acest site, pana acum doar m-am folosit de el - absolut la fiecare vacanta, fiecare loc de cazare sau destinatie pe care am ales-o, fapt pentru care sunt recunoscatoare tuturor celor care au contribuit. Au fost situatii in care am cautat un loc de cazare, cum a fost si cazul Queen Apartments Viena, si nu am gasit impresii pe AFA. Asta m-a determinat sa-mi iau inima-n dinti sa scriu si eu, poate foloseste altora care vor [...] — vezi review
Pensiunea Montana 3 / SLĂNIC MOLDOVA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: constelatie11* [08.10.13]
Dezamagire maxima
Am facut greseala sa ma cazez la aceasta "pensiune". In prima noapte a fost foarte frig in camera si in asa zisul restaurant. S-a dat drumul la caldura la cateva ore dupa cazare iar apoi in timpul noptii s-a asternut frigul in camera. Patul este foarte mic si nu prea te poti odihni. In camera abia ai loc sa treci - totul e foarte inghesuit, ai senzatia ca te sufoci din lipsa spatiului. In baie domneste mucegaiul. Sauna nefunctionala. Servirea si masa - sub orice critica. Pe scurt [...] — vezi review
Porto Galini Seaside Resort & Spa 4 / NIKIANA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: bobby2000 [08.10.13]
Un sejur reusit
Drumul pana acolo l-am facut cu masina, 13,5 ore la dus si 13 ore la intors, cu pauze mici de 15-20 de minute la 2-3 ore. In principiu a fost ok si prin Bulgaria si prin Grecia. Cel mai naspa a fost partea din Grecia unde esti deviat din cauza reparatiilor. La hotel am ajuns destul de devreme, la 4 dimineata, asta din cauza ca nu am vrut sa conducem noaptea prin Bulgaria, am fost cazati la ora 10. Hotelul arata foarte bine, este alcatuit din mai multe corpuri, nu este un corp cu multe [...] — vezi review
Pensiunea Hanul Oierului (ex Valea Arginţilor) [Șimon] 4 / BRAN
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: beamonikat [08.10.13]
Reuniune de vis cu colegii de facultate
Sambata 7 septembrie 2013 am sarbatorit intalnirea de 30 ani de la terminarea facultatii si am ales sa petrecem acest eveniment la Pensiunea Hanul Oierului (fosta Casa cu arginti sau Valea cu arginti) din satul Simon din Bran. N-o sa-mi para rau niciodata ca am facut aceasta alegere. Pensiunea este frumoasa este dotata cu tot ce iti trebuie ca sa ai confortul dorit. Camerele sunt spatioase, curate si sunt dotate cu asternut curat, prosoape curate, sapun lichid in baie, veioze functionale, [...] — vezi review [+9 poze]
Graffiti Hotel 3 / BUCUREȘTI
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: c-kosty [07.10.13]
Un hotel foarte bun
Dacă aveţi drum la Bucureşti şi vreţi să staţi într-un hotel liniştit, curat dotat cu tot ce-i trebuie, destul de ieftin şi aproape de centrul capitalei eu vă recomand acest hotel unde am stat 3 zile la sfârşitul lunii septembrie. Este situat într-o zonă liniştită în sectorul1 lângă stadionul dinamo, la aproximativ 400m de staţia de metrou Ştefan cel Mare lângă Calea floreasca pe strada Albac nr. 25 şi gps-ul o găseşte uşor. Rezervarea am făcut-o la începutul [...] — vezi review [+16 poze]
Descoperă Pamukkale / PAMUKKALE
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: maria55 † [07.10.13]









