Impresii și recomandări [pag. 7002 / 10896]
Afișate impresii [70011 - 70020] din total 108960 impresii
Royal Plaza Hotel 3 / PRAGA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: Zina [03.10.13]
Royal Plaza din Praga, un hotel cu servicii de cinci stele
Am străbătut cu taxiul orașul de la nord-vest la sud-est, până la hotelul Royal Plaza, la care am rezervat camera online, prin booking.com. Hotelul se află la 100 de metri de centrul turistic al orașului și la doi pași de stațiile de metrou, tramvai și autobuz, pe strada Rimska nr. 4 (pronunță ”rjimsca”). Se află chiar în capătul Pieței Venceslas - un fel de Champs Elysees ori Maria Hilfe sau Rambla al Pragăi -, imediat în spatele Muzeului Național. Prima surpriză [...] — vezi review [+7 poze]
Balkan Hellas / Balkan Sun Hotel 3 / LEPTOKARIA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: adis0404 [03.10.13]
Horror!!!
Am fost cazati in Balkan Sun, latura noua a hotelului Balkan Hellas. Diferenta e ca la Balkan Sun exista TV in camera, la Balkan Hellas nu. Oribil, f f multa mizerie, camera f mica, chicineta f f mica si murdara, baia f f f mica si murdara. WC-ul era stricat, trebuia sa depui efort sa tragi apa. Pe balcon abia incapeai 2 persoane. Am vazut o soparla afara pe peretele de la balcon, a coborat din pod... eram la ultimul etaj. Am gasit goange in baie. Asternuturile de pat erau spalate, dar f [...] — vezi review
B&B Buongiorno Roma 3 / ROMA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: SpookyD [02.10.13]
Un loc placut
Am gasit acest B&B cautand de fapt sa inchiriem un apartament in Roma pentru o saptamana. Oferta era variata, dar si cu preturi pe masura. Dupa ce am citit cateva review-uri pe net, am ales sa stam la Buongiorno. Am facut rezervarile direct la ei, fiind mai ieftin decat prin agentie. Trebuie sa mentionez ca noi am stat in noua lor locatie cea de pe Roberto Malatesta, intrucat au 2 locatii. Patrizia (care este una din asociate) ne-a raspuns la toate intrebarile pe mail si chiar ne-a asteptat [...] — vezi review [+4 poze]
Liberty Hotel (ex Lara Beach) 5 / LARA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: gigi tantas [02.10.13]
Vacanta sub asteptari
In septembrie 2009 am fost Antalya-Lara la hotelul Miracle, UAI, impreuna cu sotia si inca un cuplu de prieteni. Recunosc ca a fost o experienta reusita, fiind pentru prima oara la un hotel de 5* in Lara (am mai fost in Antalya in 2003 la un hotel de 4*). Dupa mai multe vacante facute in Croatia, Bulgaria, Franta, Spania, Ungaria, ne-am hotarat sa mai facem o vacanta in Antalya, unde trebuie sa recunosc ca ne-am simtit foarte bine (nicaieri nu am am intalnit atata amabilitate din partea [...] — vezi review
Casa Dalia [sat Poarta] 3 / BRAN
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: vali692001 [02.10.13]
Un week-end la Casa Dalia
Odata ajunsi, am fost intampinati de gazda foarte primitoare, care ne-a prezentat vila si ne-a condus spre camera. Am ramasi surprinsi, in mod foarte placut, de ceea ce am gasit aici. Totul este superb, curtea cu multa verdeata si locuri de parcare, un foisor imens cu doua gratare, loc pentru servit masa, o masa de ping-pong si un balansoar. Camerele sunt spatioase, primitoare si foarte curate. La parter se afla un living si o bucatarie complet utilata, unde se poate servi si masa. Cred ca [...] — vezi review [+12 poze]
La pas prin Herculane și împrejurimi / HERCULANE
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: Lumis66 [02.10.13]
Prisăcina și Dobraia – alte cătune din muntii Cernei
Sunt atât de multe locuri frumoase în ţara asta că am impresia că n-am să reuşesc nici în 7 vieţi să le văd pe toate. De aceea, cu greu revin în locurile în care am fost, când chiar nu mai pot de dor. Sunt însă şi locuri de care atunci când le descopăr nu mă mai pot despărţi. Este şi cazul Văii Cernei - Herculane unde într-un an şi jumătate am petrecut 4 sejururi a câte 11 zile şi tot nu am reuşit să văd toată frumuseţea acestui colţ de ţară. La început [...] — vezi review [+24 poze]
Pensiunea Dinu Residence 3 / TIMIȘOARA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: nicolcrys [02.10.13]
Cazare Timisoara
Asa cum am promis, am revenit cu review despre noaptea petrecuta la Timisoara. Cand ne-am intors de la Viena ne-am hotarat sa mergem la Timisoara pentru ca nu fusesem niciodata. De la Arad la Timisoara sunt 40 de km pe care ii parcurgi cu usurinta in 15-20 de minute pe Autostrada. Cazarea am cautat-o tot pe telefon deoarece ne-am hotarat sa mergem la Timisoara la intrare in tara si... de data asta (fata de tg jiu) am ales bine. Am platit 160 de lei pe camera cu mic dejun. Am fost [...] — vezi review [+9 poze]
Pensiunea Maramureș [Hoteni] 3 / DESEȘTI [MM]
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: george1863* [02.10.13]
Maramures plai cu flori
La sfarsitul lunii septembrie am purces la drum spre Maramuresul istoric. Drumul care teoretic trebuia sa fie unul relaxant, s-a dovedit extrem de solicitant mai ales pe portiunea Iacobeni - Borsa-presarat cu mii de gropi, ceata densa, ploaie mocaneasca si un frig patrunzator +3,5*C. Dar toate acestea s-au risipit in momentul in care am ajuns la pensiunea Maramures. Totul a fost pe gustul nostru incepand de la primirea calduroasa a gazdelor, mancarea din gospodaria proprie (proaspata si [...] — vezi review [+24 poze]
Sol Mirlos Tordos Hotel [Palmanova] 3 / MALLORCA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: 11simy [02.10.13]
Sentimente contradictorii
Am contractat acest hotel la recomandarea unei agentii mari de turism ca fiind un hotel intr-o zona linistita, pentru familii cu copii si divertisment. Initial doream ceva recomandat, in Magaluff, de 4* dar DP, si bine am facut ca nu ne-am cazat in Magaluff, fiind foarte zgomotoasa statiunea datorita cluburilor si barurilor pline de englezi pusi pe petrecere de seara pana seara. Hotelul este in Palmanova, o statiune foarte linistita, frumoasa, plaja, faleza, locuri de joaca publice si [...] — vezi review [+12 poze]
Vacanța în Mallorca / MALLORCA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: 11simy [02.10.13]










