Impresii și recomandări [pag. 6877 / 10898]
Afișate impresii [68761 - 68770] din total 108974 impresii
Hunguest Hotels Forras 4 / SZEGED
- FEBRUARIE, 2014
- de: sziriusz [16.02.14]
Hoti!!!
Am fost cazata la acest hotel in loc sa faca curatenie in camera... au facut curatenie in valiza mea... am fost neplacut surprinsade acest lucru si mai ales de reactia lor cand au auzit de cele intamplate. Am primit raspuns sec ca ei nu sunt responsabili de nimica si degeaba chem politia ca nu le face nimica... interesant mod de a aborda o asemenea problema. Ce pot sa cred... ca se stie ce se intampla si sunt mana in mana??? ca eu altfel nu imi explic raspunsul oferit de insusi directoarea [...] — vezi review
Casa Adalmo 3 / SIGHIȘOARA [MS]
- FEBRUARIE, 2014
- de: Viodi [16.02.14]
Relaxare de weekend
Am ajuns la aceasta pensiune datorita norocului deoarece facusem rezervarea la o alta pensiune din Sighisoara dar respectiva pensiune era in reparatii in luna februarie iar pagina pe care era promovota nu o scosese din circuit, cu toate ca adminstratorul pensiunii ar fi cerut acest lucru. Administratora de acolo ne-a recomandat varianta cu pensiunea Casa Adalmo, o pensiune deshisa de doar doua saptamani. Aici am gasit o camera mare, calduroasa, frumos aranjata si niste oameni deosebiti. [...] — vezi review [+5 poze]
Unde mâncăm pe Transalpina (DN67C) / TRANSALPINA
- FEBRUARIE, 2014
- de: carmen_22_09 [16.02.14]
Casa Damian [Petrești, AB] are grija de tine!
Zi frumoasa de februarie, as spune ca o zi de primavara. Plecand din Sebes spre Transalpina, treci prin Petresti. Daca esti preocupat de locul unde ai putea sa opresti sa mananci spre/ pe Transalpina, nu ezita sa opresti la Casa Damian. Asa am facut noi, am mai fost pe Transalpina dar cum ne era chiar foame si Casa Damian ne-a iesit in cale, nu am mai stat pe ganduri. De la inceput vreau sa va spun ca locul este o oaza de traditionalism, amprenta rusticului fiind evidenta. Se intra [...] — vezi review [+20 poze]
Complex Turistic Euro Park 5 / FUNDATA
- FEBRUARIE, 2014
- de: ionadina [16.02.14]
Dezamagitor
Peisajul este superb insa din pacate mancarea servita a lasat foarte mult de dorit, foarte, foarte scumpa si de proasta calitate. La demipensiune era trecut pe site si jacuzii inclus insa se plateste, la fel si la sauna, administratorul facea nazuri. O alta mare problema este ca este de fapt un complex cu 6 vile iar daca te duci la piscina trebuie sa mergi chiar si 70 de metri pe afara prin frig, doar daca ai noroc sa fii cazat in cladirea principala. La sumele cheltuite as fi petrecut [...] — vezi review
Pensiunea Maria 2 / BUȘTENI
- FEBRUARIE, 2014
- de: istratescu [16.02.14]
Exemplu de urmat!
Va salut! asa cum arata titlul modul de a face turism al familiei Rapeanu este cel corect sau nemtesc mai bine spus. Am facut rezervarea pe (un portal turistic) dar si direct cu proprietarul, telefonic. Am platit costul unei nopti de cazare in contul acestuia si totul a decurs normal. M-a surprins ca atunci cand am ajuns primul lucru pe care ni l-au cerut a fost sa complectam Fisa de cazare lucru care ar fi bine sa-l vedem mereu la cei ce fac turism. Despre proprietari spun ca sunt 2 oameni [...] — vezi review [+7 poze]
Complex Turistic Cristal 4 / SLĂNIC MOLDOVA
- FEBRUARIE, 2014
- de: Erzsebeth [16.02.14]
[Vila Cristal] Pe afară vopsit gardul... înăuntru... dezastru de 1*
Buuunnn... Sa ma gandesc mai intai cu ce sa încep... Eu si sotul meu ne. am gandit ca cel mai frumos ar fi sa petrecem Valentine's Day intr-o pensiune cu jacuzzi, sauna... diverse! Si ma pun pe cautat! Pensiunea asta se incadra perfect in criteriile noastre. Pun mana pe telefon si sun. O doamnă draguta ne răspunde si ne confirma ce cele scrise pe site ca vom primi... in speță, cazare 2 nopti cu masa (mic dejun bufet suedez si cina) contra sumei de 500 lei pentru 2 pers... Bun! Totul parea [...] — vezi review
Sandoria Hotel 3 / TÎRGU MUREȘ
- FEBRUARIE, 2014
- de: nosferatoo [16.02.14]
Servicii Exemplare
Iata ca am gasit in zona Ardeal si un Hotel ale carui servicii si personal sunt de toata lauda. Am fost cazati in cadrul unei calatorii de afaceri. Am fost surprins de amabilitatea si promptitudinea personalului, de dotarile generale ale cladirii si de preturile practicate. Despre personal: amabil (atat receptia cat si restaurantul, paza), profesional, cu zambetul pe buze chiar daca am solicitat check-out la 4:45 dimineata. Despre dotari - dotarile generale sunt de 4*: mobilier nou din [...] — vezi review
Pensiunea Roxana 3 / ÎNTORSURA BUZĂULUI [CV]
- FEBRUARIE, 2014
- de: Stelina [16.02.14]
Cosmar
Doar locatia este foarte frumoasa in rest atitudinea administratorei este sub orice critica. Nu a auzit probabil de cuvinte ca: amabilitate, ospitalitate romaneasca, promptitudine. Serviciile sunt foarte proaste: programele tv sunt foarte putine, semnal la internet foarte prost. Activitatile de relaxare foarte proaste de exemplu pentru a juca biliard trebuie sa platesti in plus, pentru a juca tenis de masa platesti; nu ai acces la nici un fel de activitate de relaxare. Televizorul, muzica date [...] — vezi review
Pensiunea Bujor de Munte 3 / MASIVUL PARÂNG
- FEBRUARIE, 2014
- de: steleamagda [15.02.14]
De revenit cu drag...
Am fost acolo in februarie cand ningea si peisajul era de povete cu munti in ceata si brazii pudrati. Am sperat la liniste si peisaje frumoase si caldura din partea "cabanierului" ca pe vremuri la cabanele de creasta... si le-am avut din plin, peste asteptari! Cabana (vila) este construita cu gust si are o masa la etajul unu rustica, de poveste cu vedere spre munti, numai buna de depanat amintiri. Daca va este foame vi se va pregati ceva bun ca acasa. Este un loc unde vom reveni cu drag [...] — vezi review
Pensiunea Marton 2 / HARGHITA-BĂI
- FEBRUARIE, 2014
- de: VN-PETCU [15.02.14]





