Impresii și recomandări [pag. 6880 / 10898]
Afișate impresii [68791 - 68800] din total 108972 impresii
Hera Hotel 3 / PREDEAL
- FEBRUARIE, 2014
- de: ski_ice [11.02.14]
Cazare impecabila
Am fost cazati in acest hotel 2 cupluri, ambele fara copii, in apart 301. Inca de cand am intrat ne-a impresionat dimensiunea camerelor, dar cel mai mult buna amenajare a acestuia. Este foarte bine gandit, in living se poate dormi fara nici o problema deoarece canapeaua este spatioasa. Plita foarte utila. In centrul livingului este o masa cu 2 tabureti, mai mare dragul sa stai cu prietenii la un pahar. In living este si o mini-bucatarie, cu plita mai sus amintita, chiuveta, frigider, dulapuri [...] — vezi review
Pensiunea Pui de Urs [Moieciu de Sus] 3 / MOIECIU
- FEBRUARIE, 2014
- de: alexandru1923 [11.02.14]
Recomand cu Caldura
Am petrecut impreuna cu prietena mea la inceputul lunii februarie un week-end la Pensiunea Pui de Urs, am fost cazati intr-o camera destul de spatioasa pentru 2 persoane. Conditiile de cazare au fost bune, zona este una superba si recomand acesta pensiune pentru relaxare si recreere. Am servit masa in acesta pensiune in regim de demipensiune, mancarea a fost foarte buna, iar propriterii ne gateau tot ceea ce am dorit, anuntandui in prealabil pentru a a face aprovizionarea, intr-un cuvant am [...] — vezi review [+3 poze]
Eden Hotel 3 / PREDEAL
- FEBRUARIE, 2014
- de: snics [10.02.14]
Bine spre foarte bine
Ne-am intors de cateva zile din vacanta de la Predeal unde am petrecut cateva zile reusite in acest hotel, de fapt in Vila 2, care este langa hotel, fapt ce-i confera o pozitie excelenta pentru ce-i care isi doresc liniste si intimitate. Singurul inconvenient ar fi ca nu are legatua directa cu hotelul, in speta cu restaurantul. Dar noua nu ni s-a parut un capat de tara. Hotelul este f curat, camerele sunt incapatoare pt o familie cu un copil, iar privelistea este mirifica. Este foarte cald, a [...] — vezi review
Oberlehenhof Pension 3 / KAPRUN
- FEBRUARIE, 2014
- de: raducondurache [10.02.14]
Gipfelwelt
Fiind vacanta copiilor, ne-am luat si noi o saptamana concediu, am incarcat masina cu bagaje si cu echipamentul de schi si am sters-o spre Austria. Fiind prima iesire la ski "in afara", nu au lipsit emotiile: "cum o sa schiem noi la 3000 de metri, nu e prapastie?" etc. Destinatia: statiunea Kaprun, provincia Salzburg, Alpii Tirolieni, poarta de intrare in Hohe Tauern (cu varfurile Grossglockner - 3798 metri, Grossvenediger - 3674 metri, Kitzsteinhorn - 3203 metri etc.). Traseul [...] — vezi review [+20 poze]
Complex Holiday Maramureș 3 / OCNA ȘUGATAG
- FEBRUARIE, 2014
- de: doina.gheorghe [10.02.14]
Minunat, abia asteptam sa revenim
Am ales sa sarbatorim cei 28 ani de la casnicie impreuna cu cei apropiati la Pensiunea Holidey. Desi am fost de multe ori in Ocna Sugatag, aici venisem ptr. prima data si nu am regretat. De apreciat este stilul si eleganta cu care sunt mobilate camerele si baile. Deasemenea curatenia impecabila, intretinuta zilnic, ne-a facut sa ne simtim ca acasa. Bucataria, piscinele - fara obiectiuni. "Cireasa de pe tort" a constat in prezenta lautarilor seara la restaurant, care au creat atmosfera de [...] — vezi review
Pensiunea Casa Serena [Predeluț] 3 / BRAN
- FEBRUARIE, 2014
- de: ionutb11 [10.02.14]
Dezastru!
Am plecat din Bucuresti catre o pensiune care in poze arata ok. La intrare in pensiune te intampina un miros greu de aer inchis si mucegai. Mergem spre receptie, acolo ne intampina o doamna destul de draguta, pusa mai mult pe glume si putin mirata ce cautam noi acolo. Ne conduce catre camera, intrand in camera ne imbie un parfum de mucegai. Camera arata jalnic, peretii muradari, in baie un miros greu si destul de murdara... etc! Despre manacare nu pot spune ca a fost rea! Noi am mancat [...] — vezi review
Vila Rândunica 2 / PREDEAL
- FEBRUARIE, 2014
- de: A.E.N [10.02.14]
Un week-end la Randunica - multumiti
Salutare, In primul rand cred ca ar trebui sa comentam obiectiv, in al doilea rand avem nevoie de detalii utile insotite de fotografii... spun asta pentru ca am vazut un comentarii de genul: ”"De pe o masa din colt privea straniu o papusa bine imbracata pe care cred ca am auzit-o umbland noaptea prin casa... " Nu am gasit o fotografie in care sa apara ceea ce am citit intr-un alt review: ”"Intr-adevar camera arata dezolant, de la modul in care era decorata cu lambriuri care incadrau pe [...] — vezi review [+17 poze]
Pensiunea Montana 3 / SLĂNIC MOLDOVA
- FEBRUARIE, 2014
- de: lauratl [10.02.14]
O calatorie placuta si un sejur agreabil
Am ales o calatorie de weekend, pentru ca asa avem posibilitatile din cauza serviciului. Fiind oarecum satula de drumul aglomerat de weekend de pe Valea Prahovei am ales zona Moldovei si o distanta relativ scurta. Slanic Moldova, 290 km de la Bucuresti. Drumul Bucuresti - Focsani - Adjud - Onesti - Slanic Moldova foarte bun, iar ca timp am facut aproximativ 4 h si 30 minute in conditii de iarna, cu tot cu cele 2 opriri de 5 minute la statiile peco. De pe drum am facut rezervare la Pensiunea [...] — vezi review [+3 poze]
Pensiunea Iara [Galbena] 3 / ARIEȘENI [AB]
- FEBRUARIE, 2014
- de: cardiocor [10.02.14]
Un loc unde ma voi intoarce mereu
Un loc unde ma voi intoarce mereu. Este cea mai frumoasa pensiune pentru mine. Cand am ajuns prima data aici, era iarna, afara ningea, iar inauntru era o casuta de basm, cu oameni de poveste, atmosfera si bun gust, curatenie desavarsita, mancare gustoasa, gatita cu drag si o catelusa, Ursica :) animalul pe care ar trebui sa-l mangaie orice copil, sfatuit de parinti chiar, inteligenta, prietenoasa, blanda, tovaras bun de drum, oricat de lung. Cu adevarat m-au impresionat talentul si viziunea [...] — vezi review
Magic Club Hotel 4 / BUȘTENI
- FEBRUARIE, 2014
- de: mikcutu [10.02.14]






