Impresii și recomandări [pag. 6875 / 10898]
Afișate impresii [68741 - 68750] din total 108974 impresii
Vacanța în Mexic / #DRUMURI MEXICANE
- FEBRUARIE, 2014
- de: Vasile S [22.02.14]
Taxco - oraşul argintului
Plecăm de dimineaţă pentru a avea timp pentru tot ce ne-am propus. Excursie şi shoping la Taxco – Statul Guerrero. Taxco, un oraş de munte, de aproximativ 75.000 de locuitori (după cele scrise la intrarea în localitate), este un centru al extracţiei şi mai ales al prelucrării argintului. Având bogate resurse de argint s-a dezvoltat mult după anul 1700 când fraţii Francisco si José Borda proprietarii minelor de argint au exploatat masiv aceste zăcăminte. Cea mai mare [...] — vezi review [+22 poze]
Heaven Hotel 3 / HUNEDOARA
- FEBRUARIE, 2014
- de: Dragoș_MD [21.02.14]
This might be... Heaven, or... hmmm...?
Ei, încă nu am ajuns la concluzia din finalul titlului, dar... sunt semne că e mai aproape de „down-under”, decât de ceea ce am înțelege în mod uzual prin ceva paradisiac. Să mă explic: am ales acest hotel pentru că trebuia să locuim vreo două, trei, seri în Hunedoara, și pe cât posibil aproape de zona unde e acest hotel. Ar mai fi fost vreo două variante bune, dar aceasta mi s-a părut a fi optimă dpdv preț/cerințe îndeplinite. N-am pus la socoteală și calitatea. [...] — vezi review [+23 poze]
Vacanța în Mexic / #DRUMURI MEXICANE
- FEBRUARIE, 2014
- de: Vasile S [21.02.14]
Dincolo de ocean - Mexic
După mai bine de 19 ore de zbor (inclusiv escala de 5 ore şi jumătate la Frankfurt), atingem pentru prima dată continentul american, aterizând la Mexico City. Primul contact nu a fost chiar plăcut întrucât după atâta zbor am fost nevoiţi să aşteptăm aproape două ore la punctul de control deoarece au sosit aproape concomitent 5 curse mari, a peste 500 de călători. Apoi, ieşiţi din aerogară am fost întâmpinaţi de un aer greu respirabil ce provoacă uscăciune în gât, [...] — vezi review [+13 poze]
Vila Camy 3 / SINAIA
- FEBRUARIE, 2014
- de: Gabi Troia [21.02.14]
Atentie la curatenie
Scriu acest review din dorinta de a trage un semnal pentru viitorii clienti care utilizeaza acest site atunci cand isi aleg un loc unde sa innopteze pentru o vacanta sau in tranzit. In primul rand deplang mizeria din camera unde nu s-a dat cu aspiratorul de ceva timp, apoi lenjeria care nu mirosea deloc a proaspat spalat, apoi peretii plini de urme, apoi baia si prosoapele destramate si nu in ultimul rand mirosul de tigara si aer de bar, care era peste tot in pensiune. Daca nu as fi ajuns [...] — vezi review
Pensiunea Ioana 3 / HOREZU
- FEBRUARIE, 2014
- de: Gabi Troia [21.02.14]
O pensiune curata si frumoasa
Am dorit sa raman pentru o noapte in localitatea Horezu, fiind in drum spre Tg Jiu. Prin intermediul internetului, am gasit aceasta pensiune cu recomandari foarte bune de la alti turisti care au fost cazati aici. Pot sa confirma ca asteptarile mi-au fost indeplinite 100% si m-am simitit ca acasa, totul fiind curat si bine intretinut. Calatoresc foarte mult si va pot spune ca am intalnit putini antreprenori in turism care sa nu se zgarceasca la hartia igienica si sapunul de la baie, dar aici [...] — vezi review
Pensiunea Iulia (Poarta) 2 / BRAN
- FEBRUARIE, 2014
- de: gradinaru2004 [20.02.14]
Ocoliti aceasta pensiune
Pe scurt nemultumirile sunt: Caldura in camera: cand am ajuns in locatie in camere era foarte frig; mi-au inghetat picioarele in incaltari de munte. I-am spus proprietarului sa dea caldura ca e foarte frig si mi-a raspuns: "pai daca stati in camera si nu plecati, dau drumul la centrala... " Apoi am iesit in Bran sa mancam si cand ne-am intors tot nu era suficient de cald. Am insistat spunand ca daca 'la noapte' va fi frig a doua noapte caut alta cazare si cred ca au setat centrala la o [...] — vezi review
Complex Turistic Pănicel 4 / RÂȘNOV
- FEBRUARIE, 2014
- de: cristian ozon [20.02.14]
Cea mai frumoasa locatie din zona montana a Romaniei
Am fosti prima oara acum 5 ani si de atunci revin de in fiecare an cu placere si bucurie. Totul este excelent. Incepind de la cazare, masa, servicii. Personal de nota 10, amabili, respectuosi, mereu atenti la nevoile clientilor. Sincere felicitari patronilor, administratorilor si tuturor celor de acolo care ne fac sejururile frumoase. Iar pentru cei circotasi le transmit doar atit: mergeti domnilor in alta parte sau mai bine stati acasa si lasati pe cei carora chiar le place locatia sa [...] — vezi review
Victoria Hotel [Aiud] 3 / AIUD & TEIUȘ
- FEBRUARIE, 2014
- de: Neptunus [19.02.14]
Un hotel foarte frumos
În perioada 15-18 februarie 2014, am ales să îmi petrec o parte din concediul de odihnă în Ardeal. Dacă în decembrie 2013, fusesem la Mediaş, acum am mers la Aiud, atât pentru a vizita oraşul, cât şi pentru a face excursii la Cluj-Napoca şi Alba Iulia. Cazarea am luat-o în Aiud, la Hotelul Victoria, despre care am aflat pe Internet şi, interesându-mă la telefon, mi s-a confirmat că o cameră single este 90 lei cu mic dejun inclus. Sincer să fiu, nu aveam prea mari [...] — vezi review [+23 poze]
Savoy Hotel 3 / VIENA
- FEBRUARIE, 2014
- de: mcapreci [19.02.14]
Hotel Savoy, Vienna – “Undeva, candva”
Un hotel parca desprins din filmul “Undeva, candva” (unii probabil ca sunteti prea tineri ca sa fi fost inebuniti dupa acest film, dar posibil sa il stiti totusi). Mult mai mic, decat acel “Grand hotel” dar la fel de cozy. Un hotel de familie cred. Noi am avut camera tripla. Se afla pe Lindengasse, o straduta paralela cu celebra Mariahilfer Strasse. Alte avantaje le-am descoperit la fata locului – un magazin cu produse bio chiar peste drum, un magazin Billa cum iesi din hotel, [...] — vezi review
Pensiunea Doi Crai 2 / ZĂRNEȘTI
- FEBRUARIE, 2014
- de: dany89vl [18.02.14]







