Impresii și recomandări [pag. 6872 / 10898]
Afișate impresii [68711 - 68720] din total 108974 impresii
2014 Întâlnire AFA - Mistral Resort MOIECIU / ÎNTÂLNIRILE AFA
- FEBRUARIE, 2014
- de: clau70 [06.03.14]
A fost minunat, a fost un vis... chiar Am Fost Acolo?
Inca sunt plin de emotii, regrete/... nu stiu... cocktail (cuvantul atat de drag mie!) de sentimente... Incerc timid sa-mi astern gandurile si constat ca e greu sa preiau stafeta de la predecesorii mei care au scris atat de frumos de... sofisticat-asa cum e cazul inventatorului de cuvinte: adi... le_maitre cum il stim cu totii! In speranta ca n-am sa supar pe nimeni incep in stilul meu rimo-haotico-atipic (asa cum am fost caracterizat de prietenul meu portos alias iulian68) cu multumiri [...] — vezi review [+8 poze]
2014 Întâlnire AFA - Mistral Resort MOIECIU / ÎNTÂLNIRILE AFA
- FEBRUARIE, 2014
- de: Michi [05.03.14]
A treia zi după...
Recunosc că impresia a fost atât de copleşitoare încât n-am putut scrie până acum nici două rânduri. Primirea, hotelul, programul, ambianţa dar în primul rând userii au fost first class (zi dom´le a întâia). Cum, numai ei? Înaintea primului rând au fost acei devotaţi soldaţi (sună prea milităreşte? bine, acei devotaţi slujitori) ai AFA, Cornel şi Ovidiu şi aghiotantele lor (iar milităreşte? bine, acele vrednice sfetnice) Dananecula şi Carmen 22. Filmul. Am sosit [...] — vezi review [+47 poze]
Pensiunea Miruna 3 / SÂMBĂTA de SUS
- FEBRUARIE, 2014
- de: trofin83 [05.03.14]
Un team-building de nota 10
Inainte sa alegem aceasta pensiune am citit impresiile celor care au fost inaintea noastra oaspeti. Este adevarat ca daca ne am lua dupa parerile unora am sta acasa si nu am mai pleca nicaieri, de aceea ma bucur ca am ales aceasta locatie unde ne am simtit extraordinar. Vreau pe aceasta cale sa multumesc celor care conduc si au grija de aceasta minunata pensiune. Cu siguranta vom mai reveni cu placere! Data viitoare cu siguranta ne vom pregati mai bine si o sa pregatim un berbecut la [...] — vezi review [+20 poze]
O zi în Izmir sau împrejurimi / IZMIR
- FEBRUARIE, 2014
- de: TraianS [04.03.14]
Poartă de intrare in Turcia - oras mai putin turistic
In Izmir am fost de doua ori. Prima data acum un an si ceva cand am venit cu MSC Divina, in portul din Izmir, si a doua oara acum cateva zile cand am venit cu avionul. La prima vizita, deoarece vasul nu statea foarte mult in port, am ales sa vizitam orasul in loc sa mergem la Efes sau Pergamon (unde totul ar fi fost pe fuga si-n mega-aglomeratie – era si vara; si acolo se duceau si toate autocarele vasului). De la vizita de atunci, am ramas cu dorinta de a mai veni o data la Izmir si de a [...] — vezi review [+53 poze]
2014 Întâlnire AFA - Mistral Resort MOIECIU / ÎNTÂLNIRILE AFA
- FEBRUARIE, 2014
- de: krisstinna [03.03.14]
Un vis devenit realitate
Dupa patru ani de AFA, am reusit sa ajung sa va cunosc. Multumesc Cornel, Ovidiu si sotiilor voastre pentru efortul depus. Multumesc personalului hotelier dar si d-nei (nu-i dau numele) care detine hotelul si nu in ultimul rand voua, cei fara de care nimic din toate astea nu transforma petrecerea intr-un basm. Hotelul este curat, isi merita clasificarea, personalul este amabil, locatia buna, drumul pana acolo cam prapadit. Mancarea a fost buna si suficienta, bautura la fel, muzica [...] — vezi review [+4 poze]
Pensiunea Csatari 3 / PRAID [HR]
- FEBRUARIE, 2014
- de: oana_oana [03.03.14]
Minunat
Camere curate, mancare foarte foarte buna, personal saritor si foarte cumsecade. Pensiunea nu e de lux dar noi am avut tot ce ne-a trebuit - curatenie, paturi comode, caldura, apa calda si apa rece, tv, wi-fi gratuit. Intr-unul din corpurile pensiunii exista o sala cu o masa mare si scaune unde poti sa bei, sa mananci (nu se supara nimeni daca aveti mancare si bautura din-afara pensiunii), sa joci carti, table etc. La parter e un barulet cu halbe, pahare, filtru de cafea, paharele de [...] — vezi review
Platinum Hotel & Casino (ex Perun Lodge) 4 / BANSKO
- FEBRUARIE, 2014
- de: mati [03.03.14]
Nu merită
Nu va duceti la acest hotel nu merita cele 4*. Cand am ajuns la hotel si ne-am cazat in living nu mergea caloriferul, iar in baie sub dus era in permanenta apa. Au incercat sa repare in baie dar nu au putut iar caloriferul nicicum. Au incercat a doua zi sa ne mute in alta camera dar nu am mai vrut si ne-au adus un reseu care facea cald foarte bine si am ramas acolo. Mancarea a fost ok in timpul sejurului nostru in wekend am avut si clatite. De curatenie... la noi faceau in fiecare zi, [...] — vezi review
2014 Întâlnire AFA - Mistral Resort MOIECIU / ÎNTÂLNIRILE AFA
- FEBRUARIE, 2014
- de: balasa violeta [03.03.14]
AFA - sase ani, pasiune, armonie, oameni frumosi!
E noapte, ploua marunt si ticaitor. E multa ceata peste munti dar multa lumina in sufletele noastre. Ploua, e trist, Bacovian e totul. Ce vreme urata! Intr-un colt de camera cu o veioza aprinsa, si totusi ploua marunt si nu stiu de unde naiba sa incep. Am niste ganduri care nu-mi dau pace, sunt dezordonata... asa ma chinui de ceva timp sa astern niste randuri... Ei da... de parca tot universul comploteaza impotriva mea, si nu-mi dau seama de ce? Simt o melancolie care-mi bucura [...] — vezi review [+42 poze]
Pensiunea Ciprian [Brădetu] 4 / NUCȘOARA [AG]
- FEBRUARIE, 2014
- de: kostelb [02.03.14]
Un sejur placut, intr-o locatie de exceptie
Am petrecut un week end la Pensiunea Ciprian alături de soţie şi fiul meu care a participat la o sesiune de antrenamente cu membrii clubului din care face parte. Pensiunea are în dotare un mic teren de sport în aer liber, teren pe care copiii l-au folosit pentru desfăşurarea antrenamentelor şi pentru a se juca cu mingea în timpul liber. În curtea pensiunii este un mic spaţiu de joacă pentru cei mici cu leagăne şi tobogane alături de 3 foişoare amenajate unde se poate servi masa, [...] — vezi review [+4 poze]
Sara's Sons Hotel & Hostel 3 / HERCULANE
- FEBRUARIE, 2014
- de: traveler76 [01.03.14]









