Impresii și recomandări [pag. 6870 / 10898]
Afișate impresii [68691 - 68700] din total 108974 impresii
Business Conference Center & Spa Hotel 3 / TÎRGU MUREȘ
- FEBRUARIE, 2014
- de: romeo domnescu [23.03.14]
Fabulos
De la inceput vreau sa spun ca nu sunt un fan al hotelurilor cu stele, lifturi, coridoare lungi cu usi multe pentru camere, intr-un cuvant evit locurile in care te simti ca o furnica dintr-un musuroi... Dar, avand treburi prin Targu Mures, a trebuit sa aleg un hotel si l-am ales pe acesta. Bine am facut intrucat am fost la cca. 10 minute de centru cu masina, am beneficiat de liniste, de o priveliste frumoasa din camera si de conditii perfecte pentru o sedere placuta. Hotelul este curat, bine [...] — vezi review
Vacanța în Dubai / DUBAI
- FEBRUARIE, 2014
- de: daniel68 [22.03.14]
Sfarsit de iarna in Dubai-Sharjah - partea intai
In acest comentariu o sa pun accent pe informatii practice, care sper ca o sa fie de folos celor care vor dori sa viziteze cele doua emirate. in primul rand vreau sa subliniez ca nu e vorba de doua tari diferite, sunt doua orase practic lipite unul de celalalt, dubaiul cu o populatie de 2 milioane de locuitori, sharjah aprox jumatate de milion. nu exista granita intre cele doua emirate, nu am remarcat nici macar indicatoare rutiere care sa arate cand iesi din dubai si intri in sharjah. sunt [...] — vezi review
Vila 4 Friends 2 / CHEIA
- FEBRUARIE, 2014
- de: Eugenia Ionescu [20.03.14]
Cazare, conditii si primire de calitate
Vila este asezata intr-un loc foarte frumos si linistit. Ne-am simtit foarte bine, atat noi, adultii cat si copii. Camerele sunt spatioase, luminoase si curate. Am putut beneficia de intelegerea administratorului care ne-a pus la dispozitie tot ce am avut nevoie, atat la bucatarie cat si in ce priveste caldura, deoarece am avut si copii foarte mici. Mi-a placut ca vila e utilata cu ce ai nevoie si daca am apelat la administrator am gasit intelegere. E un loc curat si linistit in care o sa [...] — vezi review
Balkan Hotel Garni 3 / BELGRAD [BEOGRAD]
- FEBRUARIE, 2014
- de: cristi_an3000 [19.03.14]
O iesire de weekend
Asteptam cu nerabdare momentul unei iesiri din Timisoara avand in vedere ca nu mai plecasem nicaieri din oras inca de anul trecut din septembrie, cand am fost la Pensiunea Mraconia (vezi review). Pentru ca sotia a fost insarcinata si apoi a nascut, a trebuit sa facem o pauza de calatorii. Dar cum a venit luna februarie, piticul avea deja doua luni, am zis ca hai sa incercam o mica escapada in afara Timisoarei, si sa cautam o destinatie cat mai apropiata. Prima pe lista a fost Budapesta, [...] — vezi review [+13 poze]
City Hotel Nebo 2 / COPENHAGA
- FEBRUARIE, 2014
- de: Luc2014 [16.03.14]
Cazare ieftină in Copenhaga
Am stat o noapte la hotel, așteptând zborul înspre Praga de a doua zi dimineața. Eram dupa 3zile de seminar lângă Copenhaga si cum banii au fost pe sfarsite, am zis sa aleg ceva mai ieftin. Părțile bune: foarte aproape de gara centrală -practic se merge 1 minut pana la gara, de unde puteți lua trenul spre aeroport sau altundeva; curat in camera- in regim shared bathroom este chiuveta in camera cu prosoape curate, calorifere f calde, calculator cu net in hol, atmosfera liniștita. [...] — vezi review
Aparthotel Ramada Sharjah 4 / SHARJAH
- FEBRUARIE, 2014
- de: daniel68 [16.03.14]
Un apartament la inaltime
ramada aparthotel se afla administrativ pe teritoriul emiratului sharjah, la 100 metri de granita pur teoretica cu dubaiul, e un hotel de apartanente cu unul sau doua dormitoare, noi am fost cazati intr-un apart cu doua dormitoare, living doua bai si bucatarie complet utilata, la etajul 25. privelistea era super, se vedea marea dar se si auzea cantarea ce venea de la o moscheie din apropiere, pe la 5 dimineata. cand am ajuns, formalitatile au durat cateva minute, trebuie mentionat ca ne-a fost [...] — vezi review
Complex Holiday Maramureș 3 / OCNA ȘUGATAG
- FEBRUARIE, 2014
- de: chesoiu.george [15.03.14]
Plus-uri si Minus-uri
Dragi si mult stimati colegi si prieteni AFA... incerc o revenire in forta pe site, pentru pauza nu ma scuz... pentru ca ma acuz. In tot cazul ma bucur sa va revad... In legatura cu excursia mea la Ocna Sugatag din Maramures (plai cu flori)... experienta traita a fost frumoasa si intensa. Pensiunea aleasa pentru cazare nu a fost strict alegerea mea, eu fiind onorat cu invitatia unor foarte dragi prieteni, din Alesd, Bihor... pe care ii iubesc enorm. Motivul excrusiei a fost partia [...] — vezi review [+4 poze]
Tisa Hotel 3 / BĂILE OLĂNEȘTI
- FEBRUARIE, 2014
- de: marianmm [12.03.14]
Un loc ideal pentru relaxare si tratament!
Am ajuns la o varsta la care trebuie sa te ingrijesti si de sanatate. Asa ca, am renuntat la un miniconcediu in Bansko in favoarea unei "saptamani de refacere" la hotelul Tisa, din statiunea Baile Olanesti. A fost prima excursie in Olanesti si nu mi-a lasat o impresie deloc placuta. Cladiri in paragina, drumuri proaste, hoteluri inchise, posibilitati de divertisment 0. Nici macar pensionari nu erau in perioada asta, decat cativa la hotelul Livadia. Nu aveai de unde sa cumperi o prajitura, sau [...] — vezi review [+5 poze]
Pensiunea Regal Sun 3 / DROBETA TR SEVERIN
- FEBRUARIE, 2014
- de: dynamic [12.03.14]
De evitat
Am fost cazat acolo 1 noapte intr-o camera mare, dar care se vedea inca de cand am intrat in ea ca era "prafuita", probabil nu mai statuse nimeni acolo de foarte mult timp. Avea un aer foarte inchis, nu fusese aerisita de mult timp. In baie, deasupra usii era o mare panza de paianjen, prosoapele oferite erau vechi, murdare si pline de gauri. Micul dejun servit a fost mizerabil, servit in scarba. Exista si lucruri pozitive: camere spatioase, zona foarte linistita, aproape de centru. In [...] — vezi review
Pensiunea Lucy 5 / SINAIA
- FEBRUARIE, 2014
- de: catalinggu [11.03.14]





