Impresii și recomandări [pag. 6874 / 10898]
Afișate impresii [68731 - 68740] din total 108974 impresii
Pensiunea Vila Carina 3 / BRAN
- FEBRUARIE, 2014
- de: Alex Marian [25.02.14]
Foarte bine
Am fost cu familia (2+2) un weekend la Bran cazati la Vila Carina. Am ales pensiunea datorita locatiei (aproape de castelul Bran) si pretului acesibil. Conditiile de cazare sunt foarte bune, curatenie exemplara, patroana de o amabilitate iesita din comun. Camera tripla unde am fost cazati este foarte spatioasa, mobilata cu gust si cu un balcon mare cu priveliste buna. La 30 de m de pensiune s-a deschis de curand "Popasul Drumetului" unde desi nu este variata, mancarea este exceptionala si [...] — vezi review [+1 poze]
Pensiunea Roua Voronețului 4 / VORONEȚ
- FEBRUARIE, 2014
- de: Alexandra Alexa [24.02.14]
O locatie de vis !
O locatie de vis pentru persoane de orice varsta. Pensiunea e amplasata intr-o zona pitoreasca si linistita cu accesibilitate la drumul principal. Zona in care se afla ofera turistilor diverse posibilitati pentru petrecerea zilelor de vacanta: se pot face drumetii si in imprejurimi se pot vizita monumente culturale, in plus pe timp de iarna se poate profita de partia de ski. Camerele spatioase, frumos mobilate si o curatenie ireprosabila. Bucataria ofera o gama variata de retete culinare. [...] — vezi review [+1 poze]
Pensiunea Iara [Galbena] 3 / ARIEȘENI [AB]
- FEBRUARIE, 2014
- de: Ervin [24.02.14]
Doua nopti de cosmar
Doua nopti de cosmar si am sa incerc sa va descriu cat mai concis, de ce... Ne am adunat un grup de 5 famili care ne am propus un weekend de neuitat la pensiunea Iara din Areseni. Familii cu copii mici cu o varsta cuprinsa intre 3-6 ani. Am ajuns la destinatie unde am am gasit o pensiune cu o arhitectura ok ba chiar frumoasa si facuta cu gust. Pana aici toate bune si frumose pana cand nu a aparut "d-na Mia" administratoarea pensiunii (mama propriatarului) care de parca ar fi muscat in lamaie [...] — vezi review
Vila 4 Friends 2 / CHEIA
- FEBRUARIE, 2014
- de: tom&jerry [24.02.14]
Nu recomand
Nu recomand din cauza mizeriei. Degradare si mizerie, mai ales in bucatarie, living. Mirosul pregnant de ranced, resturile de mizerie din sertarele bucatariei si din dulapuri au stricat din farmecul sejurului de 3 zile. Administratorul a avut grija sa tipe la un copil ca i-a scos un stecher din priza; daca am sustinut ca n-am stiut nici adultii, nici cei mici, a tipat si la noi si a trantit usa in urma. Sunt sigura ca se poate mai bine de-atat! E mizerie si sunt panze de paianjen peste tot. [...] — vezi review
Talizman Hotel 3 / KECSKEMET
- FEBRUARIE, 2014
- de: raducondurache [24.02.14]
Tranzit perfect Romania-Austria
In luna februarie - in vacanta copiilor, avand ca destinatie statiunea Kaprun, Austria, am impartit distanta totala in doua parti aproximativ egale si cu ajutorul a doua instrumente nelipsite (yahoo maps si amfostacolo.ro) am gasit orasul Kecskemet si respectiv hotelul Talizman (adresa oras Kecskemet str. Kapolna nr. 2., adresa de internet www.talizmanhotel. hu). Pe amfostacolo.ro exista un singur review cu acest hotel dar foarte complet, pozitiv si util, am mers pe mana autorului si bine [...] — vezi review [+5 poze]
Descoperă Havana / HAVANA
- FEBRUARIE, 2014
- de: mihai n* [23.02.14]
Avertizare de calatorie - Cuba
Cuba, tara paradis turistic, tara vacantelor minunate la care viseza orice muritor de rand, tara oamenilor veseli si primitori, tara celor mai bune cocktailuri, tara in care valorile morale sanatoase sunt cultivate de doctrina comunista, tara oamenilor saraci dar cinstiti, tara model de succes turistic etc., etc., etc. Va suna cunoscut? Daca da, continuati sa visati la aceasta tara si nu incercati sa va impliniti visul, va veti trezi intr-un cosmar. Am trait zeci de ani cu visul revolutiei, [...] — vezi review [+29 poze]
Levoslav House Hotel 4 / SIBIU
- FEBRUARIE, 2014
- de: ANAMA [23.02.14]
Cel mai groaznic mic dejun
Am stat o noapte la acest hotel, intr-o suita, fara rezervare. La receptie, un tinar foarte amabil ne-a prezentat o camera dubla la 269 lei si o suita la 299 lei. Am ales suita, pentru care a trebuit sa platim pe loc, la intrare (politica hotelului?!). Suita frumos decorate, spatioasa, baia cu granit si foarte spatioasa. Mobilierul cu unele zgirieturi, iar la canapeaua din living ii fusese smulsa o decoratiune pe cotiera... relativ repede am observat ca nu existau papuci si halate asa cum [...] — vezi review
Cabana Rustic 3 / PĂLTINIȘ [SB]
- FEBRUARIE, 2014
- de: csibicip [23.02.14]
Desprinsă din basme
Sufletul unei case se simte când îţi petreci câteva zile în ea. Simţi că este îngrijită, că este iubită, că fiecare detaliu s-a ales cu sensibilitate şi în armonie. E mult de lucru cu întreţinerea dar proprietarii o fac cu plăcere. Ne-au întâmpinat cu un pahar de ţuică fiartă şi un vin fiert iar pe toată perioada şederii s-au dovedit a fi nişte gazde ospitaliere şi grijulii. Cabana Rustic din Păltiniş este o căsuţă din Pădurea Poveştilor copilăriei. O [...] — vezi review [+20 poze]
Sol Sirenas Coral Hotel 4 / VARADERO
- FEBRUARIE, 2014
- de: mihai n* [22.02.14]
O mizerie de hotel
Am ales acest hotel dupa ce am cautat informatii despre el pe Trip Advisor. Am recitit recenziile, si dupa ce m-am intors, si sunt convins ca mare parte dintre ele sunt facaturi. Hotelul cred ca a fost unul bun la viata lui, dar acum este INFECT. Fotografiile de pe site-ul oficial, multe dintre cele de pe Trip Advisor si chiar si de pe Google Earth nu mai sunt demult de actualitate. Cand am ajuns acolo (grupul de 3 cupluri de romani, care nu ne-am cunoscut pana la aeroport in Havana), prima [...] — vezi review [+18 poze]
Pensiunea Fun Park [centura Brașov] 3 / BRAȘOV
- FEBRUARIE, 2014
- de: lumval2002 [22.02.14]








