Impresii și recomandări [pag. 3608 / 10897]
Afișate impresii [36071 - 36080] din total 108968 impresii
O zi în Atlanta, Georgia / ATLANTA
- MARTIE, 2016
- de: senateo [14.03.16]
- RECOMANDĂ
O scurta promenada pe Peachtree Street in Atlanta
Am aterizat in Atlanta la ora 14:00 venind din Ohio. Avionul spre Amsterdam era la 17:30. E pacat sa pierzi atata vreme in aeroport asa ca poti face o vizita scurta in oras (bagajele erau in cala, doar un rucsac in spate). Am ajuns in statia trenului local MARTA in 15 minute de la coborarea din avion, biletul dublu costa doar 6 dolari si iata-ma calator spre centrul Atlantei catre statia Five points, unde trenul a ajuns dupa 25 de minute (calatorie placuta prin suburbiile orasului, tren [...] — vezi review [+14 poze]
Therme Bucureşti - aquapark & welness [Baloteşti] / BUCUREȘTI
- MARTIE, 2016
- de: sorrynellul [13.03.16]
- NURECOMANDĂ
Therme - o experienta surprinzator de neplacuta
Am fost la Therme pe data de 12.03.2016, am ajuns devreme, in jurul orei 9.30 si am prins loc de parcare aproape. Am mers impreuna cu sotia si baiatul nostru de 9 ani, asa ca am ales varianta Galaxy. La intrare totul placut, la vestiare la fel, caldura cam mare la vestiare, inchiderea si deschiderea dulapurilor este foarte ingenioasa. De la vestiare spre zona galaxy trecerea se face prin grupurile sanitare, dusuri si wc-uri. In zona Galaxy erau multe sezlonguri libere, pe alese asa ca ne-am [...] — vezi review
Vacanța în Dubai / DUBAI
- MARTIE, 2016
- de: gya 87 [11.03.16]
- RECOMANDĂ
DUBAI - un vis
Vreau sa incep prin a spune ca ieri m-am intors din vacanta de 6 zile in Dubai. Pot sa va spun cu mana pe inima ca eram in dubii din cauza parerilor citite de pe acest site, insa tot a fost de 1000% peste asteptari. Am plecat sambata dupa amiaza cu Wizz, zborul a fost de 4 ore si 45 minute. Am ajuns la 9 seara si am luat un taxi din aeroport ce a costat 160 dirhami (cam mult avand in vedere ca la intoarcere am platit decat 100 dirhami dar e diferenta de pornire -25 aed din aeroport si din [...] — vezi review [+39 poze]
Vacanța în Milano / MILANO
- MARTIE, 2016
- de: Giani2505 [11.03.16]
- RECOMANDĂ
Descopera Milano
La inceputul lunii martie am mers intr-un city break la Milano. Daca se intreaba cinvea de ce Milano, as spune ca era o destinatie pe care doream sa o vedem, fara a fi pasionati de shopping. Odata cu Milano, am descoperit si compania aeriana Ryanair, companie ce are o adevarata baza logistica la Bergamo si care ne-a surprins placut - au facut [***] check-in-ul; chiar daca unul dintre bagaje a depasit cu putin volumul acceptat de standul lor din aeroport, l-au luat la cala fara costuri [...] — vezi review [+3 poze]
Mistral Resort Hotel [Moieciu de Sus] 3 / MOIECIU
- MARTIE, 2016
- de: rrenata [11.03.16]
- RECOMANDĂ
Un loc de vis Mistral Resort
Este a doua oara cand revin in acest minunat loc cu o priveliste de nedescris. Ce sa zic personalul super amabil, mancarea f buna, camerele de o curatenie impecabila, voi reveni ori de cate ori o sa am ocazia in aceasta locatie de vis unde esti intampinat de cum intri de caldura si zambetul d nei Liliana de la receptie si pe timpul sejurului cu siguranta, amabilitatea si ospitaliatea d nei Directoare Cornelia. Sper sa ne revedem cat de curand si tineti o tot asa. Cu siguranta as recomanda [...] — vezi review
La pas prin Brașov / BRAȘOV
- MARTIE, 2016
- de: bucşa ioan* [11.03.16]
- RECOMANDĂ
Vă chem în Braşovul pe care să-l (re)vedeţi şi prin perspectiva timpului trecut
Oameni buni, ce-ar fi să vă chem acum în Brașov? În Brașovul prin care majoritatea ați trecut, ați stat, ați fost dezamăgiți sau v-ați bucurat, ați trăit clipe irepetabile, ori de trecut la capitolul ”nu mă mai întorc”, v-ați îndrăgostit, v-ați adus copiii, ați revenit cu rude și prieteni și așa mai departe. N-am nicio îndoială că există oameni din toate aceste categorii și desigur din multe altele. Azi nu vreau să vă chem în Brașov cu multe vorbe (le [...] — vezi review [+9 poze]
Pensiunea La Flory [Podu Dâmboviței] [?] / DÂMBOVICIOARA
- MARTIE, 2016
- de: viata [11.03.16]
- NURECOMANDĂ
Dezamagire
Atitudinea Gazdei cam de genul - "zi mersi, ca primesti si atat" - de superioritate. Preturi neadecvate camerei... camera foarte mica, dus stricat, fara masa si scaune in camera, sapun diluat la baie, prosoapele chiar daca erau vechi - totusi erau curate. Asta in conditiile in care toate celelalte camer erau libere si erau totusi mult mai spatioase...banuiesc ca la acelas pret 8o lei cu toate ca pe afisul de la intrare avea pret de 70 lei afisat. Mancarea foarte scumpa si portii foarte [...] — vezi review [+1 poze]
Pensiunea Giovani 3 / TÎRGU JIU
- MARTIE, 2016
- de: marianasu [11.03.16]
- NURECOMANDĂ
Cazare Pensiunea Giovani Tg Jiu
Am fost cazati la pensiunea giovani din tg jiu in 8/9 martie, o noapte. Pensiunea este aproape de coloana infinitului, mai departe de poarta sarutului si masa tacerii. Prima impresie era buna curatenie, am fost cazati intr-o garsoniera formata din 1 camera, bucatarie, baie, este totul necesar pt a incalzi sau prepara o mancare, o cafea, un ceai. Ne-am simtit bine, patroana o femeie deosebita, dimineata ne -a adus cafeaua la camera, totul bine si frumos. Am lasat masina afara in strada fapt [...] — vezi review
Pensiunea Castel [Timișul de Jos] 2 / BRAȘOV
- MARTIE, 2016
- de: Cynthia [10.03.16]
- RECOMANDĂ
Superb
Într-o zona frumoasa cu o panorama splendida am petrecut câteva zile frumose și relaxante la Pensiunea Castel. Camere mari și luminos cu mobilier deosebit. Desi era racore afară, în pensiune era forte plăcut. Amabilitatea personalului și curățenia ne-au făcut sa ne simțim bine. Restaurantul ne-a satisfăcut dorința de a manca cât mai sănătos și la preturi acceptabile. Am petrecut zile frumose vizitând Brașovul și Brandul și desigur Poiana Brașov. Predealul este forte [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sibiu și împrejurimi? / SIBIU
- MARTIE, 2016
- de: stefandr [10.03.16]
- NURECOMANDĂ







