Impresii și recomandări [3609 / 10897]

Afișate impresii [36081 - 36090]
Sfaturi utile pentru vacanța la Roma / ROMA
  • MARTIE, 2016
  • de: SGR [10.03.16]
  • RECOMANDĂ

ROMA - un oraș modern și antic, frumos și urât, vatră a culturii și a decăderii morale

ROMA 2016 1-5 martie De la Fiumicino la Termini Dupa un zbor de 135 de minute, am aterizat pe aeroportul din Fiumicino in jurul orei locale 18.00 care este in urma fata de ora Romaniei cu o ora. Mergand spre iesirea din terminal am fost abordati de un individ care ar fi vrut sa urcam intr-un microbuz de 10-20 de locuri (SHUTLE BUS) si sa-i achitam 20 €uro/persoana pana la gara central sau pe stradutele din apropierea acesteia. Aflasem ca este o escrocherie si tocmai din acest motiv l-am [...] — vezi review [+10 poze]
Therme Bucureşti - aquapark & welness [Baloteşti] / BUCUREȘTI
  • MARTIE, 2016
  • de: mishu [09.03.16]
  • RECOMANDĂ

Am fost acolo... si m-as intoarce

O zi de 8 Martie minunata de la prima ora (adica ora 8) cand am inceput ziua cu o ora de aerobic, dupa care am urcat la birou, am verificat mailuri si alte documente dupa care la ora 10, imbarcati in autocarul din parcarea firmei la care lucrez am purces spre Therme. Am ajuns acolo in jurul orei 11.00 (cu observatia ca indicatoarele care sunt pe DN si semnalizeaza ca la dreapta trebuie sa o iei spre Therme, ar fi trebuit ca macar 1 indicator (din cele 2 panouri uriase montate pe stanga) sa [...] — vezi review [+34 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI

Trattoria il Mulino - o surpriză plăcută pentru fete de ziua lor

Seara bună oameni buni. Tocmai ce am revenit de la acest restaurant de ale cărui servicii am fost foarte mulțumit. După cum zice și titlul, e vorba despre trattoria il Mulino, de pe strada Radu Vodă numărul 28A, la doi pași de poarta mânăstirii Radu Vodă, dar și de cheiul Dâmboviței, în zona podului Mărășești. Cum ziua femeii se celebrează în jurul unei mese mai deosebite, anul ăsta i-am ales pe ei să ne-o ofere. Decizia a fost de ultim moment, cu puțin noroc am [...] — vezi review [+11 poze]
Filozofări de suflet (mai puţin turistice) / DE LA LUME ADUNATE

Soft. 8 Martie

Aşa mi-a spus cineva: ''Eşti prea soft! " Ei şi ce? Decât "hard" mai bine "soft"! Nu am nici măcar un "bug", sunt ok. Funcționez binișor pentru vechimea mea. Deci, cu delicatețea ce nu mă caracterizează, vă spun că în cazul în care "software"-ul unui "dispozitiv" trebuie schimbat, nu trebuie aruncat la "trash", poate mai este încă în garanție. Întortocheate sunt limbile! Fiecare pe a lui piere! :) De când cu acești termeni, am uitat să fim romantici, delicați, [...] — vezi review [+32 poze]
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA

Restaurant Vanatoresc Furnica - ce-a fost si ce-a ajuns

Am fost acolo chiar azi, 6 martie 2016. La cabana/restaurantul vanatoresc Furnica (pe drumul dintre hotelul Furnica si Economat) am trecut de cateva ori in ultimii 15 ani. De fiecare data am ramas cu amintiri placute multumita mancarii bune, a personalului amabil, a lautarilor si (de la un anumit numar de ulcele cu 'vinul casei') chiar a decorului kitchisto-vanatoresco-mioritic. Azi nu a mai fost la fel. Cabana-restaurant a trecut printr-o semi-modernizare si a pierdut din acea atmosfera [...] — vezi review
Unde mâncăm în Călimanești / Căciulata? / CĂLIMĂNEŞTI-CĂCIULATA

Restaurant Cozia - oribil, execrabil, groaznic 1*

Am venit sa sarbatorim ziua tatalui meu!!! Nu am cuvinte sa descriu cat de GROAZNICCCCCC este restaurantul hotelului Cozia!!! O dezamagire totala!!! Nu pot sa cred ca exista asemenea locuri de mancat! Am ajuns la restaurant la ora 20:30 si ne-a adus mancarea la 22:10, doar cateva portii, restul portiilor la ora 22:40! Ni s-au incurcat portiile, ospatarii erau turmentati! Nu aveau decat cateva feluri de mancare din meniu! Pana la urma am comandat ceafa de porc care era practic imposibil de [...] — vezi review
Filozofări de suflet (mai puţin turistice) / DE LA LUME ADUNATE

Ți-am luat un mărțișor... ție, femeie sau bărbat

Vă spuneam în articolul despre casa Mărțișor a lui Tudor Arghezi că m-a făcut un moldovean să-mi amintesc de amicul nostru, bucureștean "deportat" prin repartiție la final de studii medicale undeva într-un sat de care s-a atașat și unde a făcut pediatrie în condiții greu de imaginat până la vacanța finală în care "cazarea" este doar cu check-in. Ne povestea cu mult umor cum a primit primele mărțișoare de la localnice, însoțite de tot bagajul de pupături și [...] — vezi review
Filozofări de suflet (mai puţin turistice) / DE LA LUME ADUNATE

O primăvară frumoasă!

Tuturor doamnelor și domnișoarelor, de pe acest site și nu numai, vă urez s-aveți o primăvară frumoasă care să vă-nveselească sufletul și să vă lumineze chipul! Primăvara este anotimpul femeilor, deci, bucurați-vă de renașterea naturii, mai ales că, bucurându-vă voi, ne bucurați și pe noi ! Sărut mâinile, cu respect ! [...] — vezi review [+1 poze]
Vacanța în Milano / MILANO
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: bubica* [08.01.20]
  • RECOMANDĂ

Milano – doua vizite scurte in metropola din Lombardia

Prima data am ajuns pentru cateva ore, venind de la Venetia cu trenul la Milano, asta in octombrie 2009. Eram in drum spre Coasta de Azur. A doua oara, in februarie 2016 am aterizat pe Milano Linate. Din pacate, am avut tot o perioada scurta de timp la dispozitie pentru vizitare, fiind intre doua avioane. De aceasta data am avut o cazare de o noapte in Milano. Va prezint pe scurt obiectivele turistice pe care le-am bifat noi in cele doua vizite scurte in Milano. Domul din Milano sau [...] — vezi review [+36 poze]
Vulcanii Noroioşi / MĂGURA & BERCA

Peisaj selenar - la Vulcanii Noroiosi

Daca sunteti dornici sa vedeti si altceva decat muzee, manastiri, biserici, orase, puteti sa mergeti la Paclele Mari pentru a vedea Vulcanii Noroiosi (erupție lentă sau bruscă de noroi însoțită de emanații de gaze). Taxa de vizitare este modica (aproximativ 5 lei) si puteti ajunge si mai tarziu (se inchide seara). Atentie! Nu se fumeaza in incinta rezervatiei. Va trebui sa va abtineti. Tot in zona Buzaului veti putea vedea trovanți si ramasite ale unor asezari rupestre. De [...] — vezi review [+7 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.1814780235291 sec
    ecranul dvs: 1 x 1