Impresii și recomandări [3605 / 10897]

Afișate impresii [36041 - 36050]
Complex Diamond Hotel & Vile 4 / CINCIȘ

Complexul Ovi – Hotel Diamond – Lacul Cinciș 2016

În perioada 18-22 martie 2016 a avut loc la Hotelul Diamond cea de-a VI-a Întâlnire anuală a membrilor saitului AmFostAcolo.ro, ocazie cu care s-au sărbătorit și 8 ani de existență AFA. Cazarea participanților s-a efectuat în camerele acestui hotel, în cele trei vile alăturate, dar și la Motelul Cinciș, aflat la câțiva kilometri distanță. „Ostilitățile” (muzica, dansul, sprițul, discuțiile, premierea și masa) s-au desfășurat în restaurantul Hotelului Diamond. [...] — vezi review [+26 poze]
Complex Diamond Hotel & Vile 4 / CINCIȘ

Din fericire, există și variante mai bune în zonă

Eu am fost la „locație” de joi (ca să recepționez lemnele pentru focul de tabără și - desigur - ca să mai schimb o vorbă cu primii sosiți); n-am fost curios să văd cum va arăta camera unde vom fi cazați a doua zi, am vrut să am o surpriză. Și... dorința mi s-a-mplinit! Am fost repartizat la mansarda vilei din mijloc, cu vedere directă spre parcare (și parțială spre lac). Evident, pentru mine erau utilizabili cam 3 metri pătrați din suprafața oricum minusculă a [...] — vezi review [+18 poze]
Complex Diamond Hotel & Vile 4 / CINCIȘ

Hotel Diamond Cinciş - Hunedoara

Mi-a fost frica sa aflu spre sfirsitul perioadei de asteptare ca distractia noastra va avea loc intrun hotel neincalzit, inchis pe prioada de iarna si mi-am luat toate precautiile sa ma informez ca la o adica sa nu imi clantane dintii pe acolo. Basca i-am facut si pe altii sa isi aduca aeroterme sau perne electrice. Bine ca nu le-au dus in spate. Trecind pe linga focul de tabara ce inca ardea in forta dar era parasit de cind haul,am observat ca masinile erau in parcare suficient de departe [...] — vezi review [+13 poze]
Descoperă Bruxelles şi împrejurimile / BRUXELLES
  • MARTIE, 2016
  • de: clotilda [21.03.16]
  • RECOMANDĂ

Bruxelles intr-un city break

Am sosit pe aeroportul Charleroi pe la ora 15,30 si, potrivit google, am luat shuttle pana la statia de metro Bruxelles-sud, cam o ora, si m-a costat pt. 2 persoane 28 de euro dus-intors (redus pt. seniori. La metro stiam ca pana la statia de destinatie - La Brouckere - trebuia sa iau metroul 3 sau 4. Am gasit destul lde usor - am mai intrebat si pe altii. Dar ne-am descurcat. Hotelul il localizasem pe harta. Totul a mers brici, stiam bine franceza asa ca mai intrebam. Toti sunt amabili si [...] — vezi review [+5 poze]
Complex Diamond Hotel & Vile 4 / CINCIȘ
  • MARTIE, 2016
  • de: Zoazore [21.03.16]
  • RECOMANDĂ

Hotelul DIAMOND. La lumina a 4 stele

” Aici vom petrece/sărbători a opta aniversare AmFostAcolo, respectiv a 6-a Întâlnire anuală AFA - pe malul lacului Cinciş (HD) în perioada 18-20 martie 2016 și a doua pentru mine. Am urmărit ecourile, m-am înscris și gata. Am așteptat cu nerăbdare momentul. Între timp, mă gândeam: munte, martie, frig... O fi cald în cameră? Hai să luăm aerotermă. Am luat. Am luat-o cu noi. Așa, să fie. Dacă-i frig? Drumul a fost super OK, am zis deja aici : vezi [...] — vezi review [+21 poze]
Unde mâncăm în zona Bran? / BRAN

Restaurantul BURG - bun, ciorba de fasole o nebunie

Dupa ce ne-am cazat la Fundatica, la vila Eduard vezi impresii, ne-am gandit sa luam si pranzul undeva, la un restaurant. Cea mai apropiata zona care sa detina cateva locatii de papat era Bran asa ca, a o suta oara, am ajuns la castel. Intai am vizitat tarabele sa vedem daca a aparut ceva nou in piata, am cumparat cateva cadouri odraslelor, cadouri ce vor zace in urmatoarele zile aruncate intr-un colt din casa, sunt convinsa. In fine, ni s-a facut foame si am intrat intai intr-un restaurant [...] — vezi review [+2 poze]
Aquapark Prezident [Băile Felix] / BĂILE FELIX / '1 MAI'
  • MARTIE, 2016
  • de: geoion* [21.03.16]
  • NURECOMANDĂ

Aqua presindent - am luat stafilococ din apa

Mi-am petrecut cu familia (sotia si baietelul de 7 ani) o saptamana la Aqua President Felix in 14-19 martie 2016. In urma acestui sejur la Aqua President Felix eu, dar si copilul meu ne-am ales cu otita furunculara in urechi. Mai pe inteles, medicul ne-a explicat ca pe canalul auditiv au aparut furuncului, datorati unui stafilococ din apa distinsilor domni patroni ai Aqua President Felix. Cu alte cuvinte, am dat bani grei sa luam boala. Eu au incasat banii nostri, si ai multora, apa nu au [...] — vezi review
Descoperă Țara Hațegului / HAȚEG [HD]

Excursii in Tara Hategului cu grupul AFA

De ma credeti sau nu, in dimineata de duminica m-am trezit dintr-un vis cum ca faceam o poezie cu intilnirea noastra de anul asta, poezie care incepea asa : Azinoapte cam pe furisAm fugit de la Cincis... Mai departe nu stiu daca am mai compus ceva si tot drumul de intoarcere am incercat sa imi setez creierii si pe altceva. E fix miezul noptii si nu pot sa imi scot asta din cap asa ca ma apuc sa scriu ceva. O sa va povestesc cum a fost cu excursiile organizate in cadrul intilnirii AFA si [...] — vezi review [+28 poze]
Panorama Hotel 4 / PRAGA

Bun dar se poate și mai bine!

Un hotel de 4*, foarte bine pozitionat atat pentru business cat si pentru relaxare (statia de metrou Pankrac, mall Arkadia), cu un personal foarte amabil ce iti oferta toate informatiile de care ai nevoie si cu dotari (piscina, SPA, sala fitness) ce il fac si mai atragator. Micul dejun este foarte diversificat si mai mult ca sigur pe gusturile tuturor. Climatizarea in camere era oprita (mergea numai pe ventilatie), fapt ce ma face sa cred ca functioneaza numai in regim de racire. Nu a fost [...] — vezi review [+14 poze]
Pensiunea Montana 3 / SLĂNIC MOLDOVA
  • MARTIE, 2016
  • de: laurcapa [20.03.16]
  • NURECOMANDĂ

Sejur in spirit comunist

Ca sa fie clar de la inceput NU RECOMAND aceasta pensiune. Am decis cu un grup de prieteni sa dam o sansa zonei si am cautat pe internet o cazare decenta in zona slanic moldova. Am ajuns la aceasta pensiune si daca pe afara parea totul ok am avut un soc in interior. Vreau de la inceput sa mentionez ca nu suntem deloc pretentiosi, dar avem pretentii sa primim servicii de 2016. Pe scurt despre sejur : Camera: - mobiler vechi, miros de vechi, totul arata ca pensiune buna de pe vremea lui [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.6169290542603 sec
    ecranul dvs: 1 x 1