Impresii și recomandări [pag. 6942 / 10897]
Afișate impresii [69411 - 69420] din total 108968 impresii
Roberto Hotel 3 / SINAIA
- NOIEMBRIE, 2013
- de: Cristi88 [11.11.13]
Foarte frumos dar...
Am fost cazati la Hotel Roberto o singura noapte. Locul arata foarte bine, finisaje ok, baie mare, camera mare, balcon. Totul ok pana cand ne-am dat seama ca peretii sunt subtiri si se aud zgomotele vecinilor. Noaptea nu am putut sa dormim prea bine si a doua zi am fost foarte obositi. Cand mergi sa te relaxezi si nu poti sa dormi e dezamagitor, chiar daca hotelul arata foarte bine. O zi minunata in Sinaia minus 5 ore de somn. Pacat de cat de bine arata hotelul si de cat de draguti sunt [...] — vezi review
Bulevard Hotel 3 / PREDEAL
- NOIEMBRIE, 2013
- de: alexionescu [10.11.13]
Un hotel foarte plăcut
Hotelul este situat la 5 min de mers pe jos din centru. Este renovat recent (redeschis anul trecut in iarna). S-a pastrat aerul usor burghez si s-au adaugat elemente noi care sa aduca o functionalitate ridicata fara a afecta imaginea. Camerele sunt medii ca suprafata cu finisaje la standarde ridicate. Personalul foarte amabil si interesat ca sejurul sa fie deosebit de placut. Curatenia este bine gestionata atat in camere cat si in restaurant si pe holuri. Din punct de vedere al [...] — vezi review [+1 poze]
Canionul 'Şapte Scări' [Dâmbu Morii] / MASIVUL PIATRA MARE
- NOIEMBRIE, 2013
- de: Claudiu U. [10.11.13]
Un nou început - S-a redeschis Canionul 7 Scări
”Un nou început”!!! Nu poate decât să mă bucure faptul că am ocazia de a folosi din nou acest titlu şi sper cu toată încrederea că nu va fi pentru ultima oară. Cu trei ani în urmă, mai exact în august 2010, postam un prim articol (vezi impresii) în care povesteam despre Canionul 7 Scări şi despre starea dezolantă în care se afla. Tot atunci îmi exprimam regretul pentru nepăsarea ce plana asupra acestui obiectiv turistic dar şi speranţa că poate se va face ceva [...] — vezi review [+50 poze]
Ikbal de Luxe Hotel 4 / ISTANBUL
- NOIEMBRIE, 2013
- de: Clotilde [10.11.13]
Hotel decent cu pozitionare buna
Am petrecut in Hotelul Ikbal de Luxe 3 nopti, intr-o excursie pe care mi-am dorit-o de foarte multa vreme. Nu a fost o excursie pentru shopping si mai de graba una de relaxare, plimbare si de vizitare obiective importante, atat cat timpul ne-a permis. Mentionez ca inainte de a pleca am cerut sfaturi pe acest site despre moneda in care se face plata si am primit foarte multe pe tema solicitat si nu numai pe acea tema. Tin sa va multumesc tuturor celor care mi-ati raspuns la intrebari! In [...] — vezi review [+19 poze]
Vila Camelia 3 / SINAIA
- NOIEMBRIE, 2013
- de: roseeds [10.11.13]
O vila de 2 margarete
ne am petrecut acest weekend in vila camelia. In afara de arhitectura holului restul cladirii este dotat cu mobila veche, dar nu originală, ci recuperată din apartamentele anilor 70. Instalaţii sanitare vechi, tocuri de lemn vopsite prost. Probleme cu caldura in timpul zilei si cu presiunea apei calde. Micul dejun se serveste intr un holisor cu vedere catre receptie printr o fereastra fara perdea. Unele camere au balcon si altele nu. Personalul este anost si zgârcit cu amabilitatile [...] — vezi review
Marlin Apartments - Canary Wharf 4 / LONDRA
- NOIEMBRIE, 2013
- de: rc62 [10.11.13]
O dezamagire condusa de romani
Nu va sfatuiesc sa mergeti la Marlin Apartments deoarece pozele prezentate pe site sunt inselatoare. Apartamentele sunt de calitati diferite desi toate au acelasi pret. Faptul ca managementul este roman nu m-a ajutat absolut de loc in afara faptului ca am vorbit in romana, luand practic o teapa. Apartamentul a fost mai mic decat cel din poza, la nivelul strazii, cu intrare de pe trotuar si zgomotos. Nu s-a facut curatenia pe intreaga perioada a sederii. Mai multe detalii despre experienta [...] — vezi review
Muzee în Râmnicu Vâlcea și împrejurimi / RÂMNICU VÂLCEA
- NOIEMBRIE, 2013
- de: mireille [10.11.13]
Parfum de epocă în MUZEUL DE ARTA „CASA SIMIAN''
Am cautat cu surprindere o rubrica cu muzeele din Ramnicu Valcea, dar nu am gasit nimic, deci, e posibil ca eu sa deschid o poarta noua, pentru cei ce doresc sa viziteze singurul muzeu de arta din oras. In aceasta vara am simtit nevoia launtrica de un aport de arta, noua si proaspata, dar afara era canicula mare, mon cher, si am amanat vizita pentru aceste zile, vazand culorile toamnei, pe gardul CASEI SIMIAN, transformata in Muzeu de Arta, in 1968. Un afis supercolorat ,,Angela Tomaselli [...] — vezi review [+41 poze]
Central Park Hotel 4 / SIGHIȘOARA [MS]
- NOIEMBRIE, 2013
- de: ct64cas [09.11.13]
Eleganta si desavarsire
In minivacanta din noiembrie am hotarat sa facem o plimbare prin tara si asa am ajuns in Sighisoara, dupa un drum lung si destul de obositor, am intrat in primul hotel care mi-a iesit in cale, intrand in oras. Si nu mi-a parut rau! Hotelul este gazduit de o cladire veche, renovata, si de cum am pasit inauntru, m-a impresionat eleganta. Receptia, patronata de candelabre de cristal, mocheta rosie, usi largi din sticla, toate iti fac impresia ca intri intr-un hotel de o eleganta londoneza. In [...] — vezi review [+8 poze]
Descoperă Maafushi / RESORTURI / ATOLI [CAZARE]
- NOIEMBRIE, 2013
- de: roxana.tomina [09.11.13]
Paradisul din Oceanul Indian - South Male Atoll
Tocmai ce am revenit din Insulele Maldive. De data aceasta am ales o insula mult mai indepartata de capitala, unde poti ajunge in aproximativ 3 ore cu public ferry-ul sau 30 de minute cu speed boat-ul. Speed boat-ul costa insa 250 de usd, in vreme ce pentru cealalta optiune vei plati doar 2 dolari. Sa zicem doar ca nu a fost deloc greu de ales: D Maafushi este o insula micuta localizata in sudul extrem, South Male atoll, plajele aici arata spectaculos, inca de cand incepusem sa ne apropiem [...] — vezi review [+15 poze]
Vacanța în Istanbul / ISTANBUL
- NOIEMBRIE, 2013
- de: maria55 † [09.11.13]








