Impresii și recomandări [pag. 6944 / 10897]
Afișate impresii [69431 - 69440] din total 108964 impresii
Azul Hotel 3 / BARCELONA
- OCTOMBRIE, 2013
- de: diacrys* [15.09.16]
Hotel Azul, “casa mea” din Barcelona
Plurivalența pe care ne-o formează călătoriile pe mai multe meridiane ale globului creează posibilitatea apartenenței la locații multiple, unele chiar în locuri îndepărtate de cel în care trăim. Spun asta pentru că, la fel cum am avut o “casă” în Washington DC, cu prilejul unor reveniri multiple, la fel s-a întâmplat în Barcelona. Hotel Azul din Barcelona este un hotel deosebit pe care am avut norocul să îl descopăr între multele hoteluri convenționale, și care mi-a [...] — vezi review [+10 poze]
Asterix - parc de distracţii [Plailly, Oise] / PARIS
- OCTOMBRIE, 2013
- de: Jamy [23.05.16]
Asterix - Parc de distractii
Asterix este situat la aproximativ 40 minute de Paris. Noi am luat trenul de la gara de nord si am avut linie directa. Deși este deschis inca din 1989, Asterix nu are nici pe departe succesul înregistrat de fratele mai mare Disneyland. Lume putin. Cam pustiu... Noi ne-am dus gasca de 10 fete si pentru distracție... si ne-am distrat! Dar sa te duci in 2 intr-un parc de distracții pustiu mai bine nu te mai duci! El ca si structura are tot ce-i trebuie. Este foarte bine organizat. Si la [...] — vezi review [+6 poze]
Disneyland Paris (parc de distracții) / DISNEYLAND [zona]
- OCTOMBRIE, 2013
- de: Jamy [23.05.16]
Disneyland - orașul copilăriei veşnice
Sunt un copil mare cu copil chiar daca am o varsta! Ador Disneylandul! Am fost de 3 ori cate o zi! Ai imi promit mie ca ma mai duc! Nu mi-a scăpat nimic in care sa nu ma dau! Am mancat mere glazurate, vata pe bat, bombonele! Doamne ce fericire! Toată lumea este fericita acolo! La intrare cam prinzi coada si Iri trebuie răbdare ca fiecare persoana este controlată si in genta. Mâncarea este mai scumpă in parc decat in afara dar nu exagerat ca sa nu va permiteți. Dar cine sa mai aibă [...] — vezi review [+8 poze]
Descoperă Versailles / VERSAILLES
- OCTOMBRIE, 2013
- de: Jamy [23.05.16]
Versailles - Castelul regilor
Bine ai venit in locul unde prezentul se întâlnește cu trecutul! Inca de la intrare simti apăsarea vremurilor trecute... Piatra cubica si galopul cailor de la poliția calare inca imi răsuna in minte. O trăire spectaculoasa... Asteptam parca sa apăra trăsurile si doamnele cochete sa coboare la o plimbare prin grădinile castelului! La Versailles am fost de 2 ori cu trenul. Se călătorește foarte bine si rapid de la Paris cu trenul. De la gara pana la castel faci 10 minute de mers pe [...] — vezi review [+5 poze]
Vacanța / city-break la Paris / PARIS
- OCTOMBRIE, 2013
- de: Jamy [23.05.16]
Paris - orașul de care nu te saturi niciodata
Ador Parisul! Dar mă credeți ca nu este tocmai un oraș pe placul meu?! Si il iubesc! La Paris am fost prima data in 2007 si ultima in 2013. In decurs de 6 ani s-a schimbat enorm! Acum nu-mi săriți in cap ca monumentele si obiectivele turistice sunt aceleleasi, dar francezii erau mult mai stresați, morocănoși si mai negri... Pentru liniștea voastră nu va luati hotel sub 3 stele ca este dezastru! Cat este el de Paris hotelurile sunt jalnice! Nu va speriați daca nu este chiar in [...] — vezi review [+7 poze]
Vacanța în Napoli / NAPOLI
- OCTOMBRIE, 2013
- de: bucşa ioan* [14.03.16]
Napoli, Sorrento, Capri, Vezuviu, Pompei şi chiar Roma
De la aeroport am făcut vreo oră până aici, la hotel. S-a întunecat repede şi nu prea pot povesti pe unde am trecut. Ceea ştiu e că am urcat mulţi kilometri pe nişte străduţe foarte înguste. Apropo de şofat, se spune că la noi se circulă imprudent, riscant, accidente multe. Vorba unuia din autocar „suntem nemţi la condus faţă de cum se circulă aici”. Mai lipsea puţin si era cum am văzut eu în câte un film când şoferii scoteau mâna pe geam să „dirijeze” [...] — vezi review [+45 poze]
Schitul Iezer - Sfântul Antonie [Cheia] / #LA PAS PRIN OLTENIA
- OCTOMBRIE, 2013
- de: tata123 🔱 [30.10.15]
O veche vatră de credință – Iezer (Vâlcea) // Schitul Iezer și Peștera Cuv. Antonie
Într-o frumoasă zi de toamnă am pornit din nou spre zona Olteniei de sub Munte. Deși destinația finală era undeva în apropierea orașului Horezu am stabilit că trebuie să mai vizităm ceva în drum spre pensiune. Mai ales că soarele după-amiezii încerca să încălzească atmosfera pastelată de mijloc de toamnă. Astfel, ținta noastră a fost Schitul Iezer și Peștera Cuv. Antonie. Acces. Părăsim Bucureștiul aglomerat într-o după-amiază de vineri, repede-repede pe [...] — vezi review [+20 poze]
MyContinental Sibiu Hotel (ex Ibis) 3 / SIBIU
- OCTOMBRIE, 2013
- de: kelyboy [31.07.15]
Sibiul vazut de sus!
Am stat de mai multe ori in acest hotel, de fiecare data la alt etaj, si normal, in camera diferite, de fiecare data fiind aici in interes de serviciu, am stat cate o noapte, uneori doua sau trei nopti. Dupa cum spune de fiecare data webmasterul acestui site, pentru nota cat mai obiectiva acordata unui hotel pe AFA, sa-mi spun si eu parerea despre Hotel Ibis din Sibiu. Amplasarea- fiind foarte aproape de centru istoric al Sibiului il face sa fie o alternativa foarte interesanta pentru cei ce [...] — vezi review [+36 poze]
În vizită la Vatican / ROMA
- OCTOMBRIE, 2013
- de: ania [23.07.15]
Am vizitat și eu Piața și Biserica San Pietro
Despre Vatican - În ierarhia celor mai mici state din lume, Vaticanul ocupǎ primul loc, atȃt din punct de vedere al suprafeței, dar și al numǎrului de locuitori. Câteva palate şi străduțe, Piața şi Biserica San Pietro, Muzeele Vaticanului şi splendidele Grădini ale Vaticanului se găsesc pe un teritoriu de numai 0,44 km². Este atȃt de mic ȋncȃt pȃnǎ și Ambasada Italianǎ de pe lȃngǎ Sfȃntul Scaun se aflǎ ȋn Roma. Vaticanul mai deține şi alte proprietăți în afara [...] — vezi review [+39 poze]
Belvedere Hotel 3 / AG. IOANNIS Peristeron
- OCTOMBRIE, 2013
- de: Ioana_Ioana [06.07.15]











