Impresii și recomandări [pag. 6946 / 10897]
Afișate impresii [69451 - 69460] din total 108964 impresii
Residenza Il Magnifico Guest House 3 / ROMA
- OCTOMBRIE, 2013
- de: ania [20.01.15]
O cazare decenta la un pret bun
După concediul petrecut în sudul Spaniei şi cele câteva zile în Barcelona, ne-am hotărât ca în loc de o noapte de tranzit în Italia să rămânem trei. Dar, unde? În Florența, Veneția sau Roma? Grea alegere! Ne-am hotărât să vedem ceva din Roma, conştienți fiind că 2 zile pline sunt prea puține. Am căutat o cazare mai ieftină, dar decentă, într-o zonă bună şi aproape de o linie de metrou. Roma este o destinație de vacanță pentru toate buzunarele. Ofertele de [...] — vezi review
Calea ferată Oravița - Anina (Semmering-ul bănățean) / ORAVIŢA
- OCTOMBRIE, 2013
- de: Tucu2009 [22.11.14]
Comoara Romaniei - Calea ferata Oravita-Anina
Chiar in luna septembrie a anului trecut s-au aniversat 150 de ani de la darea in exploatare a acestui segment de cale ferata montana, prima de acest fel din Romania si poate si cea mai frumoasa. A fost construita in perioada Imperiului Austro-Ungar, intre anii 1860-1863 si este o realizare tehnica deosebita si un monument cultural unic in tara noastra. Necesitatea costructiei acestei cai ferate a fost data de descoperirea in 1790 a zacamintelor de carbuni la Anina, iar dupa inaugurarea in [...] — vezi review [+22 poze]
Descoperă Barcelona / BARCELONA
- OCTOMBRIE, 2013
- de: ania [28.10.14]
Ce am facut noi 3 zile in Barcelona
Am ajuns în Barcelona când se înseara, dar străzile erau animate, pline de maşini şi oameni. Ne-am cazat (în Alguera Apartaments Industria), şi primul lucru a fost să ies pe terasă să iau pulsul zonei. De aici vedeam bulevardul cu magazine şi cafenele, stația de metrou, în zare turnurile de la Sagrada Familia, şi mi-am zis: cred că o să-mi placă acest oraş! Îndrăgit de tineri dar şi de cei mai puțin tineri, de cei care călătoresc cu ruxacul în spate sau de cei [...] — vezi review [+39 poze]
Best Western Plus Flowers Hotel 4 / CHIȘINĂU
- OCTOMBRIE, 2013
- de: zamolxe [28.09.14]
Un hotel foarte ok
Despre Chisinau, partea a 2-a: Totul a inceput cand am vazut oferta de la acest hotel pentru 2 nopti, pe un cunoscut site de rezervare, eram chiar in trenul Prietenia cand am facut rezervarea, internetul functionand cu intermitente. Nu este chiar atat de central ca hotelul Jazz, are o amplasare pe o strada laturalnica, unde sunt si blocuri in jur, este chiar in spatele fostului hotel Intourist, acum in paragina. Hotelul se afla la 1,5 km de gara si de la acest hotel se ajunge relativ [...] — vezi review [+6 poze]
Jazz Hotel 3 / CHIȘINĂU
- OCTOMBRIE, 2013
- de: zamolxe [28.09.14]
Un hotel fain
Excursia la Chisinau a fost una dintre acele excursii in care apreciezi mai mult partea spirituala, decat cea materiala. Calatoria cu trenul Prietenia este foarte interesanta, este cu totul altfel decat v-ati astepta la o calatorie cu trenul sau cum sunteti obisnuiti la o calatorie cu trenul in Romania sau in Europa. Covoarele din vagon, perdelutele de la geam, faptul ca geamul nu l-am putut deschide in vagonul nostru, caldura destul de puternica, la un moment dat te simti intr-o sauna, va [...] — vezi review [+9 poze]
Pensiunea Cristina și Pavel 2 / SIGHIȘOARA [MS]
- OCTOMBRIE, 2013
- de: LidiaV [15.09.14]
Simplitate şi inimă caldă
Tot stând la colţul uliţei de vorbă cu d-na Cristina, i-am tot zis c-o să scriu şi eu aici. Şi-o să-ncep cu începutul, cum se cade. După ce în martie 2013 m-am înscris într-un grup ce zicea că vom vizita Sighişoara şi bisericile fortificate, când am ajuns ‘napoi acasă, mi-am dat seama cu regret, că abia-abia de văzusem câte ceva din cetate. Ca să văd Sighişoara mă înscrisesem de fapt, şi tot pt Sighişoara bătusem cca 400 de km (800 dus-întors). Acasă am [...] — vezi review [+39 poze]
Descoperă Gran Canaria / GRAN CANARIA
- OCTOMBRIE, 2013
- de: osna [08.09.14]
Gran Canaria, locul ideal pentru o vacanta in mijlocul toamnei
In nord verdeata si nori, in sud soare, plaje late cu nisip fin si galben, in centru Roque Noble (1803m) si Pico de la Nieves (1949m) cam asta am descoperit intr-o vacanta de 7 zile in ultima saptamana a lunii octobrie 2013 in Gran Canaria, “Insula primaverii eterne“. Am inchiriat o masina (on - line de la Cicar-au si pagina web) pe care am ridicat-o din aeroport si am plecat pe CG1 spre Playa del Ingles unde aveam cazare (vezi review) Playa del Ingles ca statiune mie nu mi-a placut [...] — vezi review [+26 poze]
Pensiunea Veronica [Moieciu de Sus] 3 / MOIECIU
- OCTOMBRIE, 2013
- de: bartaiomu [07.09.14]
Proprietari dificili
Am fost in team-building la Moieciu. Fiind multi oameni a trebuit sa gasim o vila mare, si am gasit Veronica. I-am comunicat proprietarului la telefon ca suntem o echipa mare care e nepetrecuta de ceva vreme si ca va fi haos. Proprietarul un batranel pe la 60 de ani a spus ca este ok si i-am achitat banii cu 2 saptamani inainte. Ajunsi la locatie proprietarul cu sotia au inceput sa ne ceara toate buletinele, lucru pe care nu l-am acceptat. Ne-a spus ca nu o sa avem probleme cu el, doar sa [...] — vezi review
Buyuk Sahinler Hotel 4 / ISTANBUL
- OCTOMBRIE, 2013
- de: maryd [05.09.14]
Hotel bun
Acest hotel are o pozitie excelenat, la cativa pasi de linia de tramvai si doar cateva statii de centrul istoric. este chiar in buricul targului. cat despre servicii, eu am fost multumita. foarte curat! macarea nu e chiar variata, nu sunt asa multe din care sa alegi, dar e buna. cat despre personal, e amabil, desi nu stiu la perfectie engleza. internetul mi-a mers mai greu dar l-au reparat fara sa se strambe ca i-am deranjat, asa cum am intalnit prin alte hoteluri. asadar, mie [...] — vezi review
Bungalow Parque Paraiso II 4 / GRAN CANARIA
- OCTOMBRIE, 2013
- de: osna [03.09.14]









