Impresii și recomandări [pag. 6940 / 10897]
Afișate impresii [69391 - 69400] din total 108965 impresii
Novotel Hannover Hotel 4 / HANOVRA
- NOIEMBRIE, 2013
- de: dognean [17.11.13]
Foarte bun
Atat ca pozitie, in zona centrala, la 100 m de statia de metrou, cat si ca servicii. Am fost la un targ international, asa ca tarifele nu sunt relevante, fiind mult mai mari in aceasta perioada. Mic dejun bogat, cafea nemteasca slaba si lunga, dar la cerere se ofera si expreso. Camerele mari si spatioase, baie cu vana, Internet Wi-Fi gratuit in tot hotelul. Parcare subterana, cu plata 7 euro/zi. La receptie se solicita card de credit chiar daca aveti camerele rezervate dinainte. Nu [...] — vezi review
Pensiunea Casa Brăneană 3 / BRAN
- NOIEMBRIE, 2013
- de: annyssa_god [16.11.13]
O destinatie esuata
sunt f dezamagita ca mai exista asemenea pensiuni f slab utilata si conditii care lasa de dorit. Am venit aici pt a ma simti bine si a-mi sarbatori ziua cu inca 3 familii si cu fetitza mea de 2 anisori care a facut frigul in aceasta pensiune. In cateva randuri va spun de ce sa evitatzi iarna acest loc. caldura nu functioneaza decat in camere seara de la ora 17 (la cerere) in rest caloriferele sunt reci. in rest camera este ok. in bucatarie nu exista vesela corespunzatoare pt capacitatea ei, [...] — vezi review
Cabana Elena [Rânca] 3 / RÂNCA
- NOIEMBRIE, 2013
- de: mihstamatee* [15.11.13]
Recomand cu drag
Impreuna cu o familie de prieteni, ne-am hotarat sa mergem o zi la Ranca. La recomandarea unor prieteni, am ales Cabana Elena, desi ultimul review nu era favorabil. Ma bucur ca am facut aceasta alegere, ca l-am cunoscut pe Nea Dan, care ne-a primit cu tuica, foc in soba si voie buna. In noiembrie, in Ranca nu sunt turisti, dar avantajul a fost ca am stat singuri in toata cabana si ne-am bucurat in liniste de peisaj. Fiind doua familii am ales camerele de la parter care ne-au placut ca au [...] — vezi review [+7 poze]
Pensiunea Larix 4 / SĂLCIUA [AB]
- NOIEMBRIE, 2013
- de: emilmunteanu* [15.11.13]
Mizerabil
Este inadmisibil ce se intampla in aceasta pensiune! Totul este o minciuna, de la site, clasificare, personal... Mizeria este ca la ea acasa, mirosuri de toate felurile de la bai si bucatarie, lenjeria si prosoapele sunt pline de pete si necalcate. Am fost cu 2 copii mici si am tremurat toata noaptea pentru ca nu au vrut sa porneasca caldura. Este o singura femeie in aceasta pensiune, mama proprietarului, care este receptioner, bucatar, ospatar, camerista, fochista, paznic. Sunt o [...] — vezi review
Pensiunea Nicoleta [Săticu de Sus] 3 / MASIVUL PIATRA CRAIULUI
- NOIEMBRIE, 2013
- de: madalin71 [14.11.13]
Impecabil
La 12km de drumul national, intr-o ambianta naturala exceptionala, pensiunea Nicoleta din Saticul de Sus, m-a surprins prin ospitalitate, profesionalism si bun-gust. Am facut parte dintr-un grup de aproximativ 40 de persoane, am ales varianta de All Inclusive pentru doua nopti, in primul week-end al lunii noiembrie 2013. Intregul grup a ramas impresionat pozitiv. Fara cusur: mancare buna romaneasca, bauturi naturale si deasemenea autohtone (chiar de casa), piscina incalzita, biliard, masa de [...] — vezi review
Vacanța în Dubai / DUBAI
- NOIEMBRIE, 2013
- de: irinel.d [13.11.13]
Super concediu in Dubai
O sa incerc sa transmit informatii care nu le-am citit in alta parte. -la aeroport am fost nevoit sa schimb $ in drm[dirhami], cursul fiind 3,45 drm la $, in timp ce in tot orasul cursul este 3,65drm la un $, deci schimbati cat sa va ajunga de taxi[ptr cei ce vin pe cont propriu, fara agentie de turism si nu au transfer la hotel inclus]. -Taxiul a costat 50drm pana in Burj Dubai -Am achizitionat de la hotel o excursie in desert[safari]-pret 150drm de pers. [...] — vezi review [+11 poze]
Richmond Hotel Apartments 3 / DUBAI
- NOIEMBRIE, 2013
- de: irinel.d [13.11.13]
Hotel de cel mult 2 stele
Am fost cazati in acest hotel la inceputul lunii nov. 11 nopti. Pretul a fost 800eur cazare cu m. d. Hotelul este vechi, mobilierul deasemenea. Este un hotel de apartamente, existand balcon doar la unele ap. de la et. 1, are 4 etaje, piscina fiind situata la ultimul, piscina ce cred ca nu o foloseste nimeni pentru ca de cate ori am fost acolo nu am vazut nici un turist. Curatenie se face o data la 3 sau 4 zile si atunci foarte sumar, cearceafurile nefiind niciodata schimbate. Micul dejun [...] — vezi review
Pensiunea Family 3 / PRAID [HR]
- NOIEMBRIE, 2013
- de: dmidvichi [12.11.13]
Confort,linişte,plăcere
Venim la Praid de 4 ani Ne-am cazat la pensiunea Family pentru prima data. Conditiile au fost minunate, camera dotata cu mobilier nou, saltele ortopedice confortabile, TV LCD, telefon in camera. Baia dotata cu cabina de dus, uscator de par, etc Sistemul de incalzire este deosebit. Eram un pic neincrezator de performanta acestui sistem de incalzire dar in cele din urma, dupa ce l-am folosit mi-am schimbat parerea. Curtea este mare putandu-se parca toate masinile turistilor (in perioada [...] — vezi review
Pensiunea Pike Inn [Dunăvățu de Sus] 4 / DUNAVĂȚ
- NOIEMBRIE, 2013
- de: octavd [12.11.13]
Asa da!
Suntem un grup pasionat de Delta Dunarii, pe care o batem de multi ani si in multe locuri. Am ajuns la Vila Pike Inn via internet, am discutat prin email cu doamna Ionela, foarte amabila, convingatoare si client-oriented. La fata locului am gasit o locatie foarte frumoasa, pozele de pe internet reprezinta realitatea. Calitatea excelenta, serviciile foarte bune, mancarea, cazarea, barca, totul la superlativ. In conditiile in care multe locatii din zona sunt sub nivelul asteptat, iar oamenii [...] — vezi review
Alinalex Hotel 3 / BRAȘOV
- NOIEMBRIE, 2013
- de: innu [12.11.13]





