Impresii și recomandări [pag. 6937 / 10897]
Afișate impresii [69361 - 69370] din total 108965 impresii
Bali Spa Hotel [Cornu] 4 / CÂMPINA
- NOIEMBRIE, 2013
- de: mirela costache [25.11.13]
Rasfat
Extrem de reticenta la momentul descinderii, am reusit sa ma relaxez imediat ce am intrat in vorba cu personalul vilei. Locatia nu e deloc scortoasa, asa cum imi inchipuiam dupa ce am aflat cate nume celebre i-au trecut pragul si asta mai ales datorita celor care deservesc vila: prietenosi, discreti, atenti, gata sa te ajute cu orice pot. Ne-am bucurat de vremea buna, sotul meu s-a plimbat cu bicicleta pusa la dispozitie, a inotat in piscina si a mers la sala de fitness, in timp ce eu m-am [...] — vezi review
Pensiunea Valea Şipotului [Dobreşti, DB] 4 / MOROENI
- NOIEMBRIE, 2013
- de: valicio [25.11.13]
Iesirea din cotidian!
Am fost cazat pentru 2 nopti la aceasta locatie impreuna cu un grup de prieteni, ocupand astfel 8 camere. Despre cazare nu sunt multe de spus, fotografiile din site reflectand realitatea (precizez ca fiind un grup am ocupat toate tipurile de camere din prezentarea oficiala). Micul dejun este tip bufet compus din 4 feluri de salam si sunca, branza, cascaval, gem, unt, cereale, lapte, ceai si cafea (cineva din grup a solicitat omleta, astfel am aflat ca si aceasta este inclusa in micul [...] — vezi review
Marami Hotel 3 / SINAIA
- NOIEMBRIE, 2013
- de: lucianalex [25.11.13]
Experienta placuta!
Sa incepem cu inceputul! Am ajuns la Hotel Marami in jurul orei 14.00 cand era ora de check-in! La receptie o doamna sau mai degraba o domnisoara foarte amabila care ne-a facut verificarile (plata am facuto online inainte printr-o agentie de turism) dupa care ne-a dat cartela de la camera! Ce pot sa zic... Frumos chiar mai frumos decat in pozele vazute pe internet! Am avut o camera dubla standard unde am stat impreuna cu iubita mea! Camera era curata, dotata modern (mobilier modern, plasma [...] — vezi review
Pensiunea Rony [Pietroşiţa, DB] 3 / MOROENI
- NOIEMBRIE, 2013
- de: nexusspy [25.11.13]
Ceva cu adevărat diferit
Prima postare pe acest site :) Am inchiriat pensiunea Rony in perioada 22-24 Noiembrie, impreuna cu amicii mei, intr-o iesire de weekend (inchiriat pensiunea integral). Feedback-ul general a fost unul bun, ne-am simtit bine acolo, gradina frumoasa, animalute (leu, mistreti, ponei, fazani, iepure, pesti, gaini si altele) multe si diverse (in grupul nostru au fost 6 copii mici cu noi, totul gratuit pentru ei), servire buna, aproape de Bucuresti! - asta e un lucru important. Un lucru ce [...] — vezi review
Timhotel Jardins des Plantes 3 / PARIS
- NOIEMBRIE, 2013
- de: buruceagga [25.11.13]
City Break in Paris
Am ales acest hotel pentru ca este in centru sau relativ in centru si pentru ca este aproape de statia de Metro. Pentru City Brake o pereche e compromisul ideal pret calitate. Un hotel curat, cu camere extrem de mici - 10mp, cu o baie extrem de mica. Totusi... are lift!!! In camera are televizor, CLIMA, dulap un pat inalt cu o saltea excelenta si chiar un mic birou. Au schimbat prosoapele in fiecare zi. Micul Dejun la 12 EUR bufet suedez cu multe branzeturi, sunca, croisant compot de [...] — vezi review [+4 poze]
Pensiunea Ambra 3 / BRAȘOV
- NOIEMBRIE, 2013
- de: denisa.pintilie [24.11.13]
Cazarea 'asa nu'
Pentru ca folosesc in mod obisnuit site-ul amfostacolo in cazul fiecarei vacante pe care urmez sa o am, vreau sa aduc o impresie diferita fata de ceea ce am gasit la cazarea avuta in Pension Ambra (probabil cea de aici este impresia unui angajat). Exista mai multe puncte slabe, nu doar un televizor mai vechi, cel putin in cazul camerei nr. 7 pe care am rezervat-o. Ne-am cazat (2 pers), iar dupa 10 minute petrecute in camera ne-am trezit cu o persoana care a intrat fara sa anunte ca sa ia o [...] — vezi review [+8 poze]
RIN Airport Hotel (ex Confort) 4 / OTOPENI
- NOIEMBRIE, 2013
- de: allina [24.11.13]
Pentru tranzit e ok...
Este un hotel curat, mancarea este ok (destul de diversificata), personalul amabil, atmosfera interioara este calma fara agitatie. La internet nu am reusit sa ma conectez deloc iar interiorul camerei este comun si sec dar pentru o noapte de tranzit este ok. Pretul e putin cam piperat dar asa se practica turismul in Romania. Pretul pentru transfer privat de la hotel la aeroport este de 10 euro/sens, deoarece shuttle-busul nu circula noaptea. Ce sa mai zic... fara cuvinte, dai un ban dar [...] — vezi review [+1 poze]
Descoperă Bangkok / BANGKOK
- NOIEMBRIE, 2013
- de: gvaly [24.11.13]
Bangkok - imbinare frumoasa a contrastelor
Primele zile ale lunii noastre de miere le-am petrecut in Bangkok. Deoarece am plecat pe cont propriu, am cautat informatii utile, le-am gasit pe 3 site-uri: AFA, imperatortravel si tedoo. Am zburat cu Austrian Airlines, am facut o escala de 2 ore la Viena. Am optat pentru visa-on-arrival, am plecat cu fotografiile in buzunar si totul a decurs astfel: pe parcursul zborului primesti un formular care trebuie completat, in aeroport urmaresti indicatoarele visa-on-arrival, schimbi bani (viza [...] — vezi review [+24 poze]
Pensiunea Old Town 3 / BACĂU
- NOIEMBRIE, 2013
- de: Coni FotoMedia [24.11.13]
De neocolit
Doar ce am revenit dintr-o excursie prin ţărişoara noastră şi iată ce am întâlnit în Bacău: Am făcut rezervare la pensiunea Old Town pe 12 noiembrie, telefonic, pentru data de 22. Interlocutorul a fost suficient de respectuos încât să mă convingă de faptul că vom avea parte cel puţin de personal drăguţ. Cu setările pe GPS am ajuns instant, ocolind puţin clădirea pentru a intra în curte. Parcare suficientă pentru cel puţin 10 autoturisme. Apartamentul rezervat [...] — vezi review
Baiyoke Sky Hotel 4 / BANGKOK
- NOIEMBRIE, 2013
- de: gvaly [23.11.13]







