Impresii și recomandări [6935 / 10897]

Afișate impresii [69341 - 69350]
Vacanța în Dubai / DUBAI
  • NOIEMBRIE, 2013
  • de: maurice [02.12.13]

8 zile de relaxare la Dubai

Intrucat am gasit foarte multe informatii pe site, adaug si eu cateva informatii care sper ca va vor fi utile. Am zburat din Budapesta cu Wizz Air si am aterizat la aeroportul nou, departe de oras, de unde se poate ajunge doar cu taxi (aprox 90 Dhs pana in la Dubai Mall). Am stat 8 nopti la Hotel Cassels Al Barsha 4*, langa statia metrou Sharaf DG. Hotelul a fost bun, curat, singurul minus pentru hotel a fost internetul scump (10 Dhs pe ora, respectiv 30 Dhs pe zi). Era totusi gratuit [...] — vezi review
Descoperă Ayutthaya / AYUTTHAYA
  • NOIEMBRIE, 2013
  • de: gvaly [01.12.13]

Ayutthaya - istoria vie a Thailandei

Ayutthaya, vechea capitala a Thailandei (regatul Siam) este locul unde poti face o incursiune in istoria Thailandei si totodata sa remarci cateva ruine foarte bine conservate ale orasului vechi. Istoria este in linii mari astfel: orasul a fost fondat in 1350 si a fost construit de 33 de regi timp de 4 secole pana in 1767 cand armata birmaneza a cucerit-o apoi a incendiat-o. In acel moment era o adevarata metropola adapostind circa 1.000.000 cetateni (cifra impresionanta pentru secolul XVIII), [...] — vezi review [+17 poze]
Dar Ahl Tadla Suites and Rooms 2 / FES

Cel mai periculos riad din Fes- Dar Ahl Tadla

Cind am ales acest riad printr-un site specializat am reflectat mult, nu am ales repede, am citit toate impresiile altor calatori, cu citeva exceptii erau bune. Toti laudau micul dejun, curatenia, unul singur recunostea ca nu s-a inteles prea bine cu cineva din staff. Pozele hotelului aratau bine, localizarea era in Medina din Fes. Am studiat harti pe internet, totusi, nu imi era foarte clar cum ajung pina la hotel, masinile nu pot patrunde in interiorul Medinei. Cu o zi inainte ii trimit un [...] — vezi review [+8 poze]
Continental Forum Hotel 4 / SIBIU
  • NOIEMBRIE, 2013
  • de: anari78 [30.11.13]

Dezamagire maxima

In drumul de intoarcere dinspre Viena, vazand reclama care se facea Targului de Craciun din Sibiu am hotarat sa ne oprim pentru 2 nopti la acest hotel stiind pozitia privilegiata pe care o are atat fata de centrul orasului cat si fata de Targul de Craciun. Cazarea a fost rezervata prin Booking iar intrarea am facut-o la ora 14 in maxim 5 minute. Prin amabilitatea domnisoarei de la Receptie am reusit sa obtinem 2 camere lipite. Hotelul desi exterior beneficiaza de o arhitectura deosebita, la [...] — vezi review
[Alte] Biserici, mânăstiri în București și împrejurimi / BUCUREȘTI
  • NOIEMBRIE, 2013
  • de: Diaura* [30.11.13]

Biserica Domneasca, cea mai veche biserica din Bucuresti

locatia; Curtea Veche Pentru ca in centrul Bucurestiului sunt o multime de biserici vechi, monumente istorice, m-am intrebat intr-o buna zi care este cea mai batrana dintre ele si raspunsul a fost Biserica Domneasca de la Curtea Veche. Ii mai trecusem pragul cu cativa ani in urma, dar acum m-am dus sa o vad din nou; sa o privesc cu alti ochii, sa ii patrund mai bine tainele si misterul, asa cum faci cu o carte buna pe care o recitesti dupa ani, cand devii mai intelept. In una din zilele [...] — vezi review [+23 poze]
Central Hotel 3 / BĂILE OLĂNEȘTI

Foarte frumos dar nu mai merg niciodata

+ camera frumoasa spatioase, cablu semnal bun, inernet semnal bun, baie spatioasa (faianta f. frumoasa), aer conditionat. curatenie se face zilnic. personal amabil. - minusuri multe in primul rand patroni (...) te privesc (daca te privesc) ca pe o vaca buna de muls. patroana nu ii ajungi la nas nici cu prajina. tipa (...) la personal care sunt niste copii care se supun ca niste sclavi si asta de fata cu turistii. mancare f. scumpa si foarte proasta. sa nu faceti greseala sa luati pui. [...] — vezi review
Descoperă Cracovia și împrejurimile / CRACOVIA
  • NOIEMBRIE, 2013
  • de: SKC [28.11.13]

Un week-end deosebit!

Excursie de 3 zile pana la Cracovia (inclusiv spre Oswiecim, Wieliczka si Zakopane) cu autocar modern, pret 110 eur/pers (transport, cazare 2 nopti hotel City SM 3* cu mic dejun bufet suedez inclus). Pretul excursiilor 40 eur/pers (cu ghid local si traducere in casti). A meritat cu prisosinta! Obositor, insa frumos, intr-o companie placuta (am mers grup 8 pers) si cu obiective cu totul deosebite. Auschwitz este denumirea data de germani pe perioada razboiului pt localitatea poloneza [...] — vezi review [+41 poze]
City SM Welness & Spa Hotel 3 / CRACOVIA
  • NOIEMBRIE, 2013
  • de: SKC [28.11.13]

O experienta medie...

Nici distanta maricica pana in centrul istoric al orasului (necesita transport optional) si nici marimea si designul camerei nu sunt o problema deloc (spatioasa si bine structurata), insa ceea ce m-a frapat - pt un hotel 3* - a fost lipsa sapunului (!!) si o saltea de pat extrem de "obosita", aflata la final de viata pe curba clopotului lui Gauss. Nici macar faptul ca m-am adresat cameristei nu a adus mult doritul sapun in baie, asa ca am cumparat unul... Micul dejun este variat si gustos, [...] — vezi review
Pensiunea Lucinel 2 3 / VIENA

Pensiunea Lucinel 2 - Felicitari, d-le Lucian!

Pensiunea Lucinel 2 - Felicitari, d-le Lucian! Dupa sejurul minunat petrecut la dvs, am plecat spre Romania la ora 5.30 dimineata si nu am reusit sa ne luam ramas bun, asa ca ma simt datoare fata de dvs sa va multumesc pentru serviciile oferite! Am fost cazata la Pensiunea Lucinel 2 impreuna cu inca o familie de prieteni, timp de 5 nopti si am ramas cu totii placut impresionati. Inca de cand am facut rezervarea mi-ati transmis o mare incredere, mai ales ca nu ati cerut nici-un avans, [...] — vezi review [+1 poze]
Ganivet Hotel 3 / MADRID
  • NOIEMBRIE, 2013
  • de: lavi86 [27.11.13]

Conditii bune

Hotelul este foarte aproape de statia de metrou, (1min), destul de in centru, si exact pe bulevard, fiind un dezavantaj camerele pe fata deoarece este zgomot, chiar si noaptea. Noi am avut o problema cu geamurile, nu se inchideau bine si mai ales k era zgomot si ne-au oferit alta camera. Camerele arata f bine, dotate, aer conditionat gratis, lcd, 2sticle de apa, uscator in baie, unele sunt destul de mari, mobila ok, personal nu f amabil dar iti rezolva orice problema. MD f bogat, ospatarul [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 4.6532530784607 sec
    ecranul dvs: 1 x 1