Impresii și recomandări [pag. 6860 / 10898]
Afișate impresii [68591 - 68600] din total 108974 impresii
Vila Ceahlăul [Izvorul Muntelui] 3 / BICAZ & IZVORU MUNTELUI
- MARTIE, 2014
- de: Bea Budai [20.03.14]
Superb
Am gasit aceasta pensiune pe site-urile de specialitate. A fost pentru prima data cand am vizitat aceasta zona, dar nu ultima :). Locatia iti taie rasuflarea, asezarea in care este amplasata cabana fiind de o puritate de neimaginat pentru zilele noastre. Cabana, desi nu este vizibila din strada, este minunata si ofera intimitatea perfecta. Curtea este foarte generoasa, 1.5 Ha, asadar exista spatiu ultra suficient pentru orice tip de activitate in aer liber. Proprietara, D-na Pusa, contrar [...] — vezi review [+1 poze]
Vila 4 Friends 2 / CHEIA
- MARTIE, 2014
- de: alesiamaria* [20.03.14]
Un weekend linistitor
Suntem un grup restrans de prieteni carora ne place linistea, frumusetea locurilor dar in acelasi timp suntem si foarte pretentiosi! Am intalnit o gazda mai mult decat primitoare care ne-a oferit conditiile si linistea de care aveam mare nevoie! Vom reveni cu mare placere chiar in aceasta vara intr-un numar mult mai mare pentru relaxare! Mentionam ca locatia este la marginea padurii iar peisajul este deosebit! Salutam gazda si recomandam tuturor sa mearga cu incredere in acest loc frumos si [...] — vezi review
Buyuk Keban Hotel 3 / ISTANBUL
- MARTIE, 2014
- de: tata123 🔱 [19.03.14]
Hotel excelent
La jumatatea lunii martie am fost cazati timp de 2 nopti la Hotelul Buyuk Keban, trei stele. Aflat pe strada Genturck Cadesi nr. 39, in apropierea campusului universitar Laleli, hotelul a fost o experienta placuta. Strada este plina de hoteluri, chiar am vazut un Ramada in spate, si de magazine de textile. Mi s-a parut o zona foarte buna din toate punctele de vedere. Am avut rezervare facuta din Romania pe site-ul propriu al hotelului pentru o camera dubla cu mic dejun, la pretul de 49 [...] — vezi review [+16 poze]
Raymond Hotel 4 / ISTANBUL
- MARTIE, 2014
- de: robin [19.03.14]
Raymond Hotel, un hotel incantator
Tocmai ne-am intors de la Istanbul dintr-o excursie de cinci zile. Am fost cazati la Hotelul Raymond, foarte bine plasat. Ajungeam in doua minute la Topkapi si in cinci la Moscheea Albastra. In afara de buna pozitionare, hotelul ne-a incantat prin personalul foarte amabil, prin curatenie si un mic dejun variat. Camera in care am stat noi nu era foarte mare, dar nici nu te strangea. Schimbau lenjeria zilnic, la fel si prosoapele si papucii. De ziua mea, am gasit seara in camera o vedere pe care [...] — vezi review
Pensiunea Franzdorf Alpin [Crivaia, CS] (ex Sara) 3 / VĂLIUG & CRIVAIA
- MARTIE, 2014
- de: cercetasdenet [18.03.14]
Un loc cu suflet cald intr-o zi ploioasa
Dupa cateva zile cu vreme buna in care am haladuit prin Banat ca niste bile pe o masa de snooker (Timisoara-Buzias-Resita-Anina-Oravita-Golubac-Orsova), ne-au prins zilele cu vant si ploaie urcand de la Slatina-Timis la Valiug. Pensiunea Sara am gasit-o mergand prin ceata si lapovita cu viteza I si intrebandu-ne unul pe altul ce scrie pe panoul ala? ce scrie acolo? hai sa vedem ce-i acolo sus? Desi nu aveam rezervare si nu ne anuntasem in nici un fel plus ca am ajuns un pic nepotrivit (doar [...] — vezi review [+2 poze]
Pensiunea Deja Vu 3 / CLUJ
- MARTIE, 2014
- de: bianche [18.03.14]
De evitat!
Am beneficiat de un sejur la aceasta pensiune in perioada 03-08.03.2014 (5 nopti) si am fost tare dejamagita! Cred ca pensiunea traieste de pe urma unei “glorii” de mult apuse! Am facut rezervarea prin intermediul unui site specializat unde review-urile erau bune, cu o medie a satisfactie peste 8. M-a incantat decorul dar am cazut in capcana romaneasca “pe afara e vopsit gardul, inautru leopardul”! Dintre neajunsuri amintesc: - camera cu mobilier vechi, nu in sensul bun al [...] — vezi review [+10 poze]
Ami Hotel [Băile Felix] 4 / BĂILE FELIX / '1 MAI'
- MARTIE, 2014
- de: Elena I [18.03.14]
Nu recomand
Camerele cam lasa de dorit, usile la balcon nu se deschid, caldura nu mergea, ... curatenia la fel baterii pline cu sapun, cabina de dus mica... micul dejun la fel ziceau ca ie inclus micul dejun dupa care am observat in camera ca scria ca trebuie sa te incadrezi in 15 lei de persoana dar cafeaua painea untul si dulceata sunt gratis dar bine inteles ca dupa ce am luat micul dejun constand in: o cafea paine, unt, dulceata si omleta am avut nota de plata si cafeaua costa 5 lei si era si [...] — vezi review
Royal Hotel [ex Casa Împăratului] 3 / CRAIOVA
- MARTIE, 2014
- de: mirmicu [18.03.14]
Servicii foarte bune!
Un hotel bun in Craiova!... Asta o pot numi eu provocare deoarece, in ciuda ofertei foarte bogate, hotelurile din acest oras nu se ridica foarte mult in ceea ce priveste gradul de satisfactie al clientilor. Am observat acest lucru cautand pe cel mai cautat site de rezervari. Astfel am inclinat catre Royal, fara a avea asteptari prea mari pentru ca, un hotel cotat sub nota 9, intotdeauna iti poate oferi surprize. Am facut rezervare pentru 4 nopti telefonic intrucat pretul oferit, de 200 [...] — vezi review [+13 poze]
Larisa Hotel 2 / AZUGA
- MARTIE, 2014
- de: krohini [18.03.14]
Cea mai proasta experienta
Cum spune si titlul, pentru mine a fost cea mai proasta experienta de cazare intr-o vacanta. Noroc ca a fost doar un weekend. Singurul lucru bun pe care il pot mentiona este ca asternuturile erau curate in rest dezastru pe toate liniile. Camera cu mobilier vechi, partial rupt. Peretii cu igrasie pe ei, mocheta cu miros de mucegai. In seara in care am ajuns balconul era deschis (probabil pentru a masca mirosul de mucegai) si caloriferul foarte putin cald desi afara erau 3 grade. Am [...] — vezi review
Pensiunea Casa Lida 3 / MAHMUDIA
- MARTIE, 2014
- de: Casa.lida [17.03.14]








