Impresii și recomandări [pag. 6864 / 10898]
Afișate impresii [68631 - 68640] din total 108974 impresii
Cozia Hotel / Complex Cozia [Căciulata] 3 / CĂLIMĂNEŞTI-CĂCIULATA
- MARTIE, 2014
- de: lumi cara [02.03.14]
În loc de martisor
2 martie 2014. La hotel m.am simtit bine, exceptand faptul ca a trebuit sa sun de cateva ori pentru ca din baie lipseau lucruri elementare. Dar nu acest lucru m.a dezamagit ci faptul ca am uitat lucruri personale in camera 308 si nu am mai gasit decat o parte desi am sunat la cateva ore! Culmea! Lipseau lucrurile mai bune! M.as fi asteptat sa le gasesc! Frumos cadou de martisor! Macar nu le.a luat pe toate, ar fi fost mai simplu: doamna, nu am gasit nimic! Oricum, multumesc! Omul invata cat [...] — vezi review
Descoperă Libia / #EXC și CĂLĂTORII
- MARTIE, 2014
- de: webmaster [01.03.14]
Perla Saharei - Ghadames
Ghadames cu mândrie poartă denumirea de ˝Perla Deşertului˝, foarte puţin cunoscut la noi, este una dintre cele mai vechi aşezări presahariene, şi un excepţional exemplu de arhitectură tradiţională bazată pe divizarea pe verticală a funcţiilor sale. Oraşul este împânzit de o reţea de alei boltite şi de o reţea de terase interconectate la etajele superioare ale locuinţelor. In antichitate localitatea era cunoscută cu numele de Cydamae, un oraş fortificat aliat al Romei [...] — vezi review
Vila Arizto (ex Vila Sinaia 1929) 3 / SINAIA
- FEBRUARIE, 2014
- de: mirunat [25.07.16]
Cazare superba
Am fost de doua ori la Vila Sinaia in luna februarie atat in 2014 cat si in 2013. Vila Sinaia 1929 se numeste acum Vila Arizto, celputin asa am gasit-o pe siteul booking.com prin intermediul caruia am facut rezervarea. Mi-a placut pentru ca este destul de aproape de centru, cocotata pe un deal astfel incat se poate vedea frumos muntele. Distanta de la gara nu este foarte mare, dar destul de greu de parcurs iarna cand este zapada si mergi pe jos. Vila este cocheta, mi-a placut mult [...] — vezi review
Atlantis Bahia Real Grand Hotel 5 / FUERTEVENTURA
- FEBRUARIE, 2014
- de: Pami* [18.05.16]
Atlantis… la plaja regală
Rar că scriu un review doar despre un hotel si asta pentru faptul că eu nu mă duc in concediu să stau doar intr-un loc, daramite doar intr-un resort. Un hotel pentru mine nu este scopul călătoriei ci doar o “necesitate” de aceea alegeam la inceputurile vietii melde de călător hotelele dupa locatie si pret si nu după stele. Si asa eram acolo doar cateva ore si acelea le petreceam aproape intotdeauna, după o zi plina de impresii, imbătati de iuresul străzilor si al obiectivelor [...] — vezi review [+17 poze]
Transamerica Executive The First Hotel [Sorocaba] 4 / SAO PAULO
- FEBRUARIE, 2014
- de: adichi [15.03.16]
Rezonabil
Pentru un hotel intr-un orasel din Brazilia, este un hotel bunicel. Spatiul de receptie foarte mic (si espressor la dispozitia clientillor), restaurantul este intr-o anexa alipita a hotelului insa nu deranjant. Mergand de mai multe ori, am observat diferente mari intre camerele standard, etajul doi (208 si 206) au si balcon si sunt singurele camere cu balcon, restul fiind mai mici si fara balcon. De mentionat, in timpul iernii, nu aveti sursa de incalzire in camera (foloseam feonul pentru a [...] — vezi review [+2 poze]
Celly Hotel 3 / PITEȘTI
- FEBRUARIE, 2014
- de: mishu [22.02.16]
Un scurt popas
Duminica (adica ieri) drumurile ne-au dus la Pitesti, cum s-ar spune o dusa si o venita avand concurs cu cel mic (aproape 16 ani) la Pitesti, timp in care cel mare (aproape 21) era la concurs la Moscova. Cum am intrat in Pitesti am dat cu ochii de Hotelul Celly. Aici am fost cazati in urma cu 2 ani pentru o noapte. O sa spuneti ca ce rost are daca sunteti din Bucuresti sa stai o noapte la Pitesti, hai sa va spun, daca termini concursul seara, pana ajungi acasa mai trece ceva vreme si a doua zi [...] — vezi review
În vizită la Hotelul de Gheață [Bâlea Lac] / TRANSFĂGĂRAȘAN
- FEBRUARIE, 2014
- de: Mika [22.10.15]
Poveste de iarna la Balea Lac si Hotelul de Gheata
Tot răsfoind fotografiile din călătoriile făcute in anul 2014, am dat şi peste cele de la Hotelul de Gheaţă de la Bâlea Lac, pe care l-am vizitat in februarie 2014. Şi, pentru că se apropie anotimpul rece, când probabil hotelul va fi reconstruit, încerc să vă spun câte ceva din ce am văzut atunci, poate veţi fi tentaţi să faceţi o vizită în următorul sezon. La Bâlea Lac, pe timp de iarnă, se poate ajunge urcând cu telecabina de la Bâlea Cascadă, până la care se [...] — vezi review [+44 poze]
Unde mâncăm în zona Bicaz & Cheile Bicazului / BICAZ & IZVORU MUNTELUI
- FEBRUARIE, 2014
- de: izabiza [05.10.15]
Pizza Giulia din Bicaz
Căutam un loc în Bicaz pentru popas de prânz pentru un grup de 20 și ceva de persoane. Cineva mi-a recomandat Pizzeria Giulia. Am mai testat și alte posibilități, printre care un restaurant cu autoservire, care e chiar la stradă, lângă supermarketul din intersecție. Aveau feluri variate și aspectuoase, prețurile erau ok, dar nu aveau decât 2-3 mese. În final am ales Pizzeria Giulia și a fost foarte bine. E undeva în spatele pieții din Bicaz, chiar central. E un loc intim, [...] — vezi review [+4 poze]
Nitzs Bcn Hostal 1 / BARCELONA
- FEBRUARIE, 2014
- de: cristina47* [18.09.15]
Excelenta pozitia, pretul foarte bun
Eu mai fusesem in Barcelona si am stat la Catalonya Rubens. Excelent hotelul, dar era situat departe de centru. Nu cunosteam Barcelona, rezervarea mi-a facut-o cineva din Madrid. De data asta, cunoscand deja orasul, am stiut exact ce vreau si unde vreau sa fie situat hotelul. Asa ca am cautat ceva in centru, aproape de toate. Hostalul Nitz este situat in inima Cartierului Gotic, exact langa Primaria Barcelonei care se afla in Piata Jaume. Venind de la aeroport cu autobuzul pana in Plaza [...] — vezi review
Marina Bay Sands Hotel 5 / SINGAPORE
- FEBRUARIE, 2014
- de: Schummy [09.08.15]







