Impresii și recomandări [pag. 6862 / 10898]
Afișate impresii [68611 - 68620] din total 108974 impresii
Mistral Resort Hotel [Moieciu de Sus] 3 / MOIECIU
- MARTIE, 2014
- de: iulianic [11.03.14]
Mistral Resort - Moieciu de Sus
"Situat într-o zonă superbă din Moieciu de Sus, la 1130 m altitudine - o locaţie ideală pentru veri răcoroase şi ierni pline de zăpadă, pentru o şedere confortabilă şi relaxantă, Mistral Resort Moieciu vă aşteaptă cu oferte de cazare şi agrement pentru o vacanţă sau un weekend în mijlocul naturii într-un sat tradiţional de munte românesc. Înconjurat de munţii Bucegi pe de o parte şi de munţii Piatra Craiului pe de altă parte, hotelul oferă un peisaj încântător [...] — vezi review [+30 poze]
Pensiunea Lucy 5 / SINAIA
- MARTIE, 2014
- de: Misha06 [11.03.14]
O experiență cu gust amar
Am planuit impreuna cu prietenii nostri un week-end de vis la munte. O gasca destul de mare de 26 de persoane. Am inceput sa cautam vile/pensiuni pe internet si soarta a facut sa ne oprim la aceasta pensiune. Oferta imbietoare, fotografii reusite. Am sunat si ne-a raspuns “noul proprietar”. Spun noul pentru ca vazand review-rile altor turisti am intrebat clar daca situatia e asa gri cum se prezinta pe site. Dansul m-a asigurat ca toate problemele erau cand era proprietar altcineva care [...] — vezi review
Pensiunea Lucy 5 / SINAIA
- MARTIE, 2014
- de: CarmenS1 [10.03.14]
Nesimtire, mincini, reguli de comunisti
Un week-end de poveste incepe la vila Lucy. Pas1: Am sunat la "proprietar" si am rezervat toata vila (asa am crezut noi!) dupa ce am intrebat daca avem tot ce ne trebuie pentru a petrece un week-end minunat. Raspunsul a fost "Desigur, aveti TOT, o sa fiti singuri, nu va deranjeaza nimeni. Conditii de 5 stele. De vis" Pas 2: Vineri seara am ajuns la Sinaia. Pas 3: Oroare totalaaaa. Nu avem voie sa parcam in curte, ci pe strada pe unde gasim, "Proprietarul" cu care vorbisem, nu mai era [...] — vezi review
Pensiunea Lucy 5 / SINAIA
- MARTIE, 2014
- de: Nephew [10.03.14]
Minciuni, nesimtire, puscarie
in cazul in care doriti sa faceti o rezervare la aceasta vila, ganditi-va de doua, trei, patru ori inainte. Nu va lasati impresionti de cum arata vila, sa faceti baie de acasa, ca acolo apa calda lipseste cu desavarsire. Nu are nici o legatura ce vorbiti la telefon pentru a rezerva cu ceea ce o sa intalniti acolo. Odata ajunsi acolo nu o sa aveti unde sa parcati masina, si o sa intampinati cateva reguli: bucataria este doar de decor pentru ca NU aveti voie decat sa incalziti NU aveti voie [...] — vezi review
Pensiune La Bella Vista 4 / POIANA NEGRII [SV]
- MARTIE, 2014
- de: dtetean [10.03.14]
Rezervare anulată
Neseriosi, am facut rezervare cu o luna inainte, cu o saptamana inainte de sejur m-au sunat si au anulat rezervarea deoarece atunci cand am facut eu rezervarea nu au verificat disponibilitatea camerelor, explicatia aveau un grup cu rezervare inca din decembrie "pe un anumit caiet". Probabil o mica spaga la receptioner, care a "preferat" sa anuleze rezervarea facuta de noi. Am fost nevoiti sa cautam o alta locatie unde sa fie un personal serios, care sa respecte turistul fara "mica atentie" [...] — vezi review
Penzion Alfa [Lysa nad Labem] 3 / [ALTE ZONE]
- MARTIE, 2014
- de: iulix_73 [09.03.14]
Merita incercat!
Ajungand in zona, in interes de servici, mi-am permis ca in cele 3 zile cat am stat in LYSA, sa vizitez cat mai mult. Orasul nu e mare (undeva la 10 000 persoane) dar e frumos si curat. Situat in Boemia Centrală, fiind atestat de prin secolul XII, arhitectura orasului este una veche (asemeni Sighisoarei), cu cladiri vechi si noi intro armonie perfecta. Piata centrala (situata in fata primariei) este pavata in piatra naturala la fel ca si aleile ce inconjoara toata zona centrala, oferind [...] — vezi review [+12 poze]
2014 Întâlnire AFA - Mistral Resort MOIECIU / ÎNTÂLNIRILE AFA
- MARTIE, 2014
- de: Cris [09.03.14]
Momente frumoase, alături de oameni deosebiţi
În primul rând trebuie să recunosc că am ezitat mult înainte de a mă apuca să scriu despre această întâlnire şi despre ce a însemnat ea pentru mine, despre ce inseamnă AMFostAcolo pentru mine. Cei care au făcut-o până acum, au făcut-o atât de bine şi frumos, au reuşit să transmită atât de bine emoţia pe care am simţit-o cu toţii acolo, încât nu vedeam ce aş mai putea să adaug. Am hotărât să o fac totuşi, pentru că v-am rămas datoare cu câteva cuvinte. Nu [...] — vezi review
2014 Întâlnire AFA - Mistral Resort MOIECIU / ÎNTÂLNIRILE AFA
- MARTIE, 2014
- de: Claudiu U. [09.03.14]
... şi uite aşa s-a dus şi cea de-a patra Întâlnire AFA!!!
”Dragi colegi ai Comunităţii AFA, sper să ne întâlnim şi mai mulţi data viitoare” – cu acest gând îmi încheiam povestea despre Întâlnirea AFA 2013 iar din câte se pare, speranţele nu au fost în zadar. După un an întreg de aşteptare, a venit şi momentul Întâlnirii din 2014, reuniune care spre deosebire de cea anterioară - de la Odorheiu Secuiesc, a adunat un număr mult mai mare de participanţi, fapt care nu poate decât să dovedească încă o dată că după [...] — vezi review [+22 poze]
2014 Întâlnire AFA - Mistral Resort MOIECIU / ÎNTÂLNIRILE AFA
- MARTIE, 2014
- de: iulianic [09.03.14]
Gânduri după Întâlnirea AFA 2014
Închid ochii şi vă văd pe voi, caut liniştea şi aud necontenit glasurile voastre întretăiate, în discuţii aprinse. Totul e colorat, vesel, dinamic, într-un vârtej necontenit... Realizez că a trecut o săptămână, iar eu sunt încă alături de voi, dorind să prelungesc cât mai mult trăirile de la Moieciu. Am primit poze pe care abia acum le-am descărcat, am primit şi filme pe care încă nu le-am descărcat pentru că alte probleme de viaţă, foarte presante şi nu tocmai [...] — vezi review [+25 poze]
Grand Ons Hotel 3 / ISTANBUL
- MARTIE, 2014
- de: Ramonica2014 [08.03.14]






