Impresii și recomandări [pag. 6845 / 10898]
Afișate impresii [68441 - 68450] din total 108974 impresii
Azalia (Azaleea) Hotel & Spa 4 / SF CONSTANTIN ȘI ELENA
- APRILIE, 2014
- de: laurentium [22.04.14]
Paste 2014 Azalia
citeva informatii despre hotel Azalia: -am fost pentru a 3-a oara in statiunea C-tin si Elena (de 2 ori la Grand Hotel Varna); -am ales hotel Azalia in urma recomandarilor primite de la niste prieteni care au petrecut revelionul 2012-2013 acolo. -amplasarea hotelului nota 10 -camera nota 10 (nr 706), mobilier ok, spatioasa, caldura, apa calda -restaurantul ok, mincarea cam slabuta in comparatie cu GHV si repetitiva. -piscina ok, dar nu cu apa TERMALA (asa cum este prezentata in [...] — vezi review
Pensiunea Pappacabana [Săticu de Jos] 3 / MASIVUL PIATRA CRAIULUI
- APRILIE, 2014
- de: mcmc [21.04.14]
Noroc cu peisajul superb
Am petrecut 2 nopti in perioada Pastelui la aceasta pensiune. Pachetul oferit suna atractiv. Am fost primiti cu zambetul pe buze, peisajul este minunat, pensiunea este frumos construita, cu spatii generoase si cu bun gust amenajate si curate. Am crezut ca totul va decurge la superlative insa la capitolul "masa" au fost minusuri care nu pot fi trecute cu vederea. Felurile de mancare au fost preparate neglijent, de exemplu: salata verde a fost pregatita cu mult inaintea servirii si arata [...] — vezi review
(Alte) Muzee ale Bucureştiului / BUCUREȘTI
- APRILIE, 2014
- de: Dragoș_MD [21.04.14]
Trenul Regal - o expoziție pe roți
Unul dintre simbolurile regalității din România, printr-o minune scăpat de furia anihilatoare de istorie a ciumei roșii care a curmat brusc existența monarhiei drept element conducător și călăuzitor al țării, anume Trenul Regal, a poposit pentru câteva zile la peronul 14 din Gara de Nord din București. Destinat în principal săptămânii de activități extrașcolare intitulată „școala altfel”, acest tren a fost deschis pentru toți vizitatorii pentru o taxă [...] — vezi review [+19 poze]
Vila Sebastian [Căciulata] 3 / CĂLIMĂNEŞTI-CĂCIULATA
- APRILIE, 2014
- de: Anonim222 [21.04.14]
Nuuuu Vila Sebastian!!!
Un loc frumos amenajat dar ceea ce am găsit acolo nu se potriveste deloc cu ceea ce ne-a fost spus la telefon. Am fost informați ca in incinta vilei găsim tot ce ne trebuie, o bucătărie complet amenajată, camere curate, foisor in curte, piscina si multe altele. MINCIUNA!!! Pe lângă faptul ca domnul stătea tot timpul băut, ne. a obligat sa i facem consumatie de 200 lei, in condițiile in care avea doar bere si vin, camerele erau murdare, foaierul nu exista, piscina nu este deloc, [...] — vezi review
Eto Park Hotel Business and Stadium 4 / GYOR
- APRILIE, 2014
- de: dognean [21.04.14]
Interesant ca amplasare
Am petrecut 2 nopți în acest hotel cu ocazia unui training. Este elegant, curat, personal amabil, camerele sunt spațioase si luminoase, baia este mare si curată, cu cabină de duș. Dar cea mai interesantă este poziția acestui hotel, așezat pe latura mică a stadionului din Gyor. Practic, din camerele de pe partea stadionului poți urmări meciul de la fereastră, din spatele porții. Restaurantul oferă o variatate nu foarte mare de mâncare, dar de bună calitate. In schimb, la [...] — vezi review
German Forum Accomodation (pensiune) 3 / GURA HUMORULUI
- APRILIE, 2014
- de: annelise* [21.04.14]
German Forum Accomodation
Am stat o noapte la Gura Humorului, la German Forum Accomodation. Este un hotel amplasat central, langa Biserica Catolica din oras. Proprietarii din cate am inteles sunt aceiasi de la Hilde's residence, foarte amabili si primitori. Hotelul nu are receptie permanenta si nici restaurant, am fost informati despre aceste lucruri imediat cum am facut rezervarea, fiind rugati sa sunam cu jum. de ora inainte de a ajunge, pentru a fi asteptati de cineva. Cladirea e plina de personalitate, cred ca e [...] — vezi review
Motel La Vatra 3 / RĂDĂUȚI
- APRILIE, 2014
- de: annelise* [21.04.14]
Ieftin si bun
La jumatatea lunii aprilie am hotarat sa facem o mica excursie (3 zile) in nordul Moldovei, alegand ca baza de explorare a zonei orasele Gura Humorului si Radauti. Am vrut sa fim cazati in orase ca sa avem unde iesi seara, unde ne plimba etc. In Radauti am ales sa stam la Motel La Vatra, principalul criteriu fiind pretul, care ni s-a parut f mic. Motelul e situat langa autogara, nu e chiar central dar orasul a micut, asa ca ajungi rapid in centru. Camerele pareau destul de recent renovate, [...] — vezi review
BinderBubi Hotel 4 / MEDIAȘ
- APRILIE, 2014
- de: Iuliuca [20.04.14]
O vacanta de neuitat
Am ales un pachet de Paste in aceasta locatie, fara sa avem prea multe asteptari, parerile citite aici erau si pro si contra. Ceea ce am gasit a intrecut orice asteptare, in sensul bun al cuvantului. Camera curata cu scara interioara, lenjerii fine si frumos mirositoare, vedere panoramica asupra Mediasului, doua televizoare, wi fi in camera, ce mai, o placere! Mesele bogate si pline de variante la alegere. Platouri cu gustari sofisticate, restaurant cu atmosfera discreta si chelneri [...] — vezi review
Zimbru Hotel 3 / IAȘI
- APRILIE, 2014
- de: Dan&Ema [20.04.14]
Un hotel inedit
Inca o tura de deplasari prin tara in interes de servici. Compania la care lucrez contracteaza servicii de cazare la angajatii sai, adica si eu, trebuie sa ne cazam atunci cand ne deplasam in interes de servici. De curand in lista de hoteluri contractate s-a adaugat pentru Iasi si hotel Zimbru. Am ales sa ma cazez pentru o noapte aici. Hotelul este situat pe malul Bahluiului, pe Bulevardul Chimiei nr. 2 (la intersectia cu Bd. Tudor Vladimirescu, care este de fapt iesirea din Iasi pe DN 24, [...] — vezi review [+14 poze]
Pensiunea Andrei [Copăcelu] 3 / RÂMNICU VÂLCEA
- APRILIE, 2014
- de: Dan&Ema [19.04.14]





