Impresii și recomandări [pag. 6846 / 10898]
Afișate impresii [68451 - 68460] din total 108974 impresii
[Alte] Biserici, mânăstiri în București și împrejurimi / BUCUREȘTI
- APRILIE, 2014
- de: Dragoș_MD [18.04.14]
Biserica Anglicană a Reînvierii
... sau the Anglican Church of the Resurrection pre limba lui Shakespeare și a enoriașilor și slujitorilor săi, cu sait web oficial aici e una dintre bisericile frumoase ale capitalei, ce merită văzută măcar pe dinafară, dacă nu chiar intrat în ea, dacă nu pentru a asista la o slujbă, atunci poate cel puțin la un concert de orgă... Pentru a o vedea, e suficient să mergeți pe străduțe, pornind de pe Bulevardul Magheru. Poate chiar de la cinematograful Patria, spre parcul [...] — vezi review [+9 poze]
Pensiunea Lucy 5 / SINAIA
- APRILIE, 2014
- de: balasa violeta [16.04.14]
Pana nu vad, nu cred!
Intr-o dimineata, am gasit oferta de mai sus la Pensiunea Lucy din Sinaia. Imediat am postat prietenilor si ne-am hotarat pentru sfarsitul de saptamana 11,12 aprilie. Am vorbit la pensiune, am rezervat patru camere si-am cumparat voucherele. Taceam malc, citisem impresiile despre aceasta pensiune, m-am panicat un pic si-am inceput batraneste sa desfac firul in patru... Cu cat citeam mai cu atentie, cu atat doream sa vad aceasta pensiune, era o provocare. Prietenii mei, oameni deosebiti, [...] — vezi review [+30 poze]
Crâng Hotel 2 / BUZĂU
- APRILIE, 2014
- de: Lisa [16.04.14]
Un hotel bun,fara pretentii.
Am stat la hotel Crang in perioada 11-13 aprilie 2014 impreuna cu un lot de juniori in timpul turneului de fotbal pentru copii Crang Trophy 2014. Cazarea s-a facut probabil in parteneriat cu organizatorii evenimentului si am avut preturi speciale, din acest motiv nu pot indica pretul normal pentru o camera. Pe scurt, hotel curat, linistit, aici cu o precizare, in luna octombrie 2013 am fost la acelasi turneu cu copii, insa in acea perioada era sezonul nuntilor, astfel ca in hotel a urlat [...] — vezi review
Complex Lostrița [Valea Firizei] 3 / BLIDARI
- APRILIE, 2014
- de: KDY* [16.04.14]
Daca mergi o data sigur revii si urmatorii cativa ani
Am fost cazat in data de 03-05 aprilie 2014, un weekend minunat, a fost soare frumos. De cum am ajuns la complex am fost intampinati de gazde, foarte amabile de altfel, in 5 minute ne-au cazat intr-o camera cu pat dublu cu vedere catre strada principala si munte am coborat la restaurant intrucat ne era foame, restaurant frumos cu un semineu mare deasupra caruia sta falnic un trofeu cu un cap de peste... Mancarea super buna... nu am mancat in viata mea asa icre de pastrav cum am mancat aici. [...] — vezi review
Pensiunea Regina 4 / PREDEAL
- APRILIE, 2014
- de: viajoa* [16.04.14]
O bucata din Tirol la Predeal
Pensiunea Regina este printre putinele locuri de cazare pe valea Prahovei unde ne intoarcem iar si iar, pentru a ne petrece weekendurile la munte. Decorul este deosebit (in stil tirolez), cu foarte multe bibelouri si jucarii alese cu bun gust si grija la detalii, iar curtea ingrijita. Un amanunt care sigur va fi pe placul familiilor cu copii si nu numai: pe holuri sunt familii intregi de ursuleti de plus, fiecare de marimi diferite si care si care imbracat mai haios! Caldura functioneaza [...] — vezi review
Moara cu Noroc Hostel 2 / TIMIȘOARA
- APRILIE, 2014
- de: nelu73 [15.04.14]
Hostel Moara cu noroc Timisoara
Am avut nevoie sa stau o noapte in Timisoara. Dupa mai multe cautari pe net am reusit sa gasesc hostelul Moara cu noroc doua stele. Foarte ieftin 70 ron camera cu pat matrimonial, camera curata si baia cu dus la fel. La parter exista un restaurant mai mic unde gasesti mincare ieftina (meniul zilei 11ron) am avut surpriza sa constat asemanari cu hostelul Moara cu noroc din Arad aceleasi conditii cred ca fac parte a aceasi firme. In intrarea hostelului la receptie exista doua automate de [...] — vezi review [+9 poze]
Pensiunea Danubia 3 / EȘELNIȚA [MH]
- APRILIE, 2014
- de: bianca_bodan [15.04.14]
Recomand cu caldura!!!
Recomand cu caldura aceasta pensiune din toate punctele de vedere. Lucrand intr-o agentie de turism doresc sa precizez ca am vizitat multe pensiuni si hoteluri dar foarte rar se intampla sa gasesti serviciile oferite la Pensiunea Danubia. Curatenie la superlativ, mic dejun diversificat, proaspat si bun, o echipa de exceptie, atat personalul cat si administratorul :) acestei pensiuni sunt extrem de prietenosi si incearca sa faca in asa fel incat sa te simti 'ca acasa'. Orice am avut nevoie, [...] — vezi review [+1 poze]
Dacia Hotel 2 / HERCULANE
- APRILIE, 2014
- de: ileanapopovici [15.04.14]
Recomand
Am mers impreuna cu mama pentru spondiloza cervicala. Tratament eficient, iar din acest punct de vedere eu recomand hotelul. Serviciile sunt corespunzatoare pretului achitat (consider ca banii au fost pe masura serviciilor prestate). Mancarea e ok. Zona mi-a placut pentru ca este o statiune relativ accesibila si cunoscuta pentru proprietatile curative. Este intotdeauna loc de mai bine dar pentru un hotel de 2 stele nu vad cat as putea cere in plus. Ceea ce m-a interesat am primit, adica [...] — vezi review
Eger & Park Hotel 4 / EGER
- APRILIE, 2014
- de: luc64 [15.04.14]
Minunat
Recomand cu caldura acest hotel modern de 4 stele adevarate. Cazarea, mancarea si serviciile exceptionale, centrul spa este fabulos. In pretul platit am avut intrare gratuita la centrul spa, cu bai termale, al Hotelului Park din Egeszalok (11km din Eger la 300 m de izvoarele calcaroase ale resortului Saliris). La fiecare casa din Egerszalok sunt pivnite cu vinuri deosebite si preturi atractive. Este si un restaurant in centru unde se manaca foarte bine. Merita vizitat si centrul orasului [...] — vezi review [+10 poze]
Pensiunea Csatari 3 / PRAID [HR]
- APRILIE, 2014
- de: Modaro [15.04.14]







