Impresii și recomandări [pag. 3524 / 10897]
Afișate impresii [35231 - 35240] din total 108964 impresii
Biserici în Bacău / BACĂU
- IUNIE, 2016
- de: Michi [15.06.16]
- RECOMANDĂ
Bacău, oraşul cu trei catedrale
O dată pe an mergem la Bacau s-o vizităm pe sora mea, mai în vârstă cu şapte ani decât mine. M-am nascut în acest oraş şi din patriotism local sau din simplă obiectivitate, vă pot spune că e un oraş frumos, curat, plin de flori şi cu o urbanistică deosebită. Anul acesta am vizitat cele trei catedrale. Este vorba de cea romano- catolică şi cele două biserici ortodoxe numite astfel de populaţie din considerente de măreţie sau de vechime. Biserica Înălţarea Domnului [...] — vezi review [+41 poze]
Unde mâncăm în Agnita? / AGNITA [SB]
- IUNIE, 2016
- de: tata123 🔱 [15.06.16]
- RECOMANDĂ
Restaurantul „Grădina de Vară” - Agnita
Anul acesta am călătorit în multe „țări” și „ținuturi” încărcate de istorie și deținătoare ale unor peisaje încântătoare. Dacă la început de primăvară am călcat pe pământul Țării Hațegului (vezi impresii) și al Ținutului Pădurenilor, în luna lui Florar am străbătut Scaunul Rupea (vezi impresii), iar la început de vară am admirat Țara Făgărașului (Țara Oltului), Scaunul Cincului și nu în ultimul rând Ținutul Hârtibaciului (Valea Hârtibaciului). [...] — vezi review [+17 poze]
Complex Piatra Șoimului 3 / SINAIA
- IUNIE, 2016
- de: FrancescaClara [14.06.16]
- RECOMANDĂ
Cazare excelenta familie cu bebelus
Multumesc celor care m-au sfatuit, aici pe AFA, sa merg la Cumpatu cu bebelusul de 10 luni. A fost prima lui iesire mai lunga in afara Bucurestiului si am fost incantati cum a iesit. Deci, am ales Cumpatu pentru ca este mai izolat, mai linistit, are drum pe care pot sa plimb caruciorul si pe care nu trec decat rar masini-spre deosebire de strada Centrala din Sinaia care este foarte circulata si, in consecinta, foarte poluata banuiesc. Complexul Piatra Soimului - este foarte curat, foarte [...] — vezi review [+3 poze]
Descoperă Brăila / BRĂILA
- IUNIE, 2016
- de: Floryn81 [14.06.16]
- RECOMANDĂ
O zi în Brăila
În prima duminică din luna iunie ne-am hotărât să ieșim la plimbare și am ales ca destinație municipiul Brăila. Am mai mers la Brăila și cu alte ocazii, așa că destinația nu a constituit chiar o noutate pentru noi. Ne-am propus de acasă să vizităm mai multe locuri frumoase din oraș, ceea ce am și reușit, chiar dacă la plecare ne dureau un pic picioarele. Am plecat spre Brăila destul de târziu, în jurul orei 10.30, pentru că am preferat să lenevim dimineața, fiind [...] — vezi review [+52 poze]
De văzut / vizitat în regiunea Antalya / #EXCURSII OPȚIONALE
- IUNIE, 2016
- de: VN44910408 [14.06.16]
- RECOMANDĂ
Atentie la excursia pe raul Manavgat
Am contractat aceasta excursie cu 45$ de la firma [...] (la [...] pretul era de 55$). Pe timpul croazierei, turcii ne-au oferit bauturi: bere, gin tonic, inghetata fara a ne spune ca nu intra in pretul calatorie. La final am fost anuntati ca aceste bauturi trebuiesc platite. Calatoria s-a oprit la malul marii, pe o plaja neamenajata, cu sezlonguri fara umbrele de protectie impotriva soarelui, era ora prânzului, nisipul te ardea la picioare, asa ca ne-am intors pe vas, la umbra. Deci [...] — vezi review
Flo' Mary Hotel 3 / BRAN
- IUNIE, 2016
- de: Adina Leonte [14.06.16]
- RECOMANDĂ
Un hotel superb
Am fost un grup de 28 adulti si 27 copii cu varste intre 9 si 11 ani, si ne-am simtit minunat. Camerele mari si primitoare, cu lenjerii curate si frumos aranjate, tualete igienizate. Totul a fost minunat. Mancarea gustoasa cu un mic dejun bogat si diversificata. Ne-am putut bucura si de un foc de tabara spectaculos. Iar cina festiva a fost deosebita si un tort minunat. De la primire pana la servire, a fost totul perfect. Multumim conducerii pentru frumoasa [...] — vezi review [+4 poze]
Pensiunea Cristal 3 / TULCEA
- IUNIE, 2016
- de: Rodic* [14.06.16]
- NURECOMANDĂ
Nu va cazati in aceasta pensiune!!!
Buna ziua, doresc sa va informez ca ne-am cazat doua nopti la pensiunea Cristal in iunie 2016. Totul bine si frumos pana ce ne-am trezit in a doua seara de cazare dupa ora 22:00 cu muzica de petrecere data la maxim... la etajul 1 era botez!!! Nu ne-a informat nimeni ca va fi petrecere, nu si-a cerut nimeni scuze pentru deranjul care a tinut pana la ora 3 dimineata!!! Proprietarul a marturisit ca el a anuntat... dar nu stiu pe cine ca pe noi nu... si ca nu are ce sa faca... trebuie sa [...] — vezi review
Unde mâncăm în zona Pârâul Rece / PÂRÂUL RECE
- IUNIE, 2016
- de: Cioby [13.06.16]
- RECOMANDĂ
Restaurantul hotelului Pârâul Rece: Plăcut impresionați
Astazi, 13.06.2016, în drumul nostru spre Bucuresti, am făcut un popas de 1 ora la restaurantul acestui hotel. Priveliștea de pe terasa este superba, mâncarea foarte buna, preturile mici, curat, servire excelenta (bulz ciobănesc, acum si cu brânză de burduf :D - 19 lei, cotlet de porc cu piure - 26 lei, un carlsberg - 7 lei, o apă la 500 ml - 5 lei, o limonadă - 14 lei, desert între 7-14 lei.). In aceste condiții mai revenim. Speram ca noul patron să păstreze calitatea si [...] — vezi review [+1 poze]
Club Vila Bran 3 / BRAN
- IUNIE, 2016
- de: ewka [13.06.16]
- NURECOMANDĂ
Pacat de locatie
Buna ziua! Acum o saptamana am fost cu prietenii la Club Vila Bran. Cazarea = ok Locatia = ok Personalu l= Lasa foarte mult de dorit. Am sa detaliez cat de scurt pot ce ne-a nemultumit... De cum am ajuns la receptia Clubului Vila Bran, ne-au intampinat vreo 4-5 fete pe post de receptionere cu fetze acre si uitatura foarte "prietenoasa". Cand a venit randul nostru (vorbesc acum in numele meu si al sotului), ne-au cerut buletinele. Sotul ne avand buletinul la ei i s-a raspuns sec, [...] — vezi review [+2 poze]
HVD Club Hotel Miramar 4 / OBZOR
- IUNIE, 2016
- de: costeldobre [13.06.16]
- RECOMANDĂ










