Impresii și recomandări [3523 / 10897]

Afișate impresii [35221 - 35230]
Mănăstirea Dumbrava [Unirea] / AIUD & TEIUȘ
  • IUNIE, 2016
  • de: NAZARICA [17.06.16]
  • RECOMANDĂ

Bate toaca. Cheama la rugaciune. E pace! E… divin!

Daca va aflati pe soseaua E-81 in spatiul dintre Alba Iulia si Turda sa fiti foarte atenti in zona aflata la 15 Km de Turda si 20 km de Aiud pentru ca aici este situata Manastirea Dumbrava unde merita sa opriti. Manastirea se gaseste la 1 km distanta de E-81 pe drumul comunal DC-85 inspre satul Dumbrava. Pe o pasune a rasarit si a crescut, prin har divin, ”manastire-nalta, cum n-a mai fost alta”… Da, pe o pasune a satului Dumbrava. Exact pe locul unde cu trei sute de ani in urma, [...] — vezi review [+44 poze]
Descoperă Albena și împrejurimile / ALBENA
  • IUNIE, 2016
  • de: AZE [17.06.16]
  • RECOMANDĂ

Rezervatia forestiera Baltata-Albena Bulgaria

Astazi am vizitat Baltata-o rezervatie forestiera cu o suprafata de 183 hectare. Baltata este de fapt ca o mlastina in padure cu toata flora si fauna specifica zonei. Baltata se afla in imediata vecinatate a statiunii Albena Bulgaria si asigura o diversitate la obiectivele turistice din zona pe langa Balchik, Cap Kaliakra, capitala maritima Varna, orasul Dobrich. Practic trebuie renuntat la vreo ora de plaja/baie/alte activitati din statiune. Poate si mai putin de o ora deoarece nu sint prea [...] — vezi review [+13 poze]
Olimpic Hotel [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
  • IUNIE, 2016
  • de: anamariax [17.06.16]
  • NURECOMANDĂ

Ocoliti acest hotel!!!

Buna ziua, Vreau sa va impartasesc o parte din impresiile negative traite in acest hotel! Chek-in facut rapid, camerei in schimb nu-i poti oferi mai mult de doua stele! La baie gresie, faianta, chiuveta si dusul de proasta calitate si de o culoare mohorata. Dusul nu mergea, apa calda venea dupa 30 minute de asteptat. Curatenie facuta de cameriste cu superficialitate:neschimbat lenjerie in toate cele 5 zile state si prosoape schimbate dupa 4 zile si asta dupa ce li s-a atras atentia. [...] — vezi review
Majestic Hotel [Olimp] 3 / NEPTUN / OLIMP

Camere si bai murdare

Am stat la hotelul Majestic din Olimp in perioada 10.06.2016-13.06.2016. Camera lasa mult de dorit. Murdar in baie, peria de WC mizerabila, capacul de toaleta murdar si am fost primii turisti din acest sezon. Ventilatia in baie nu functioneaza, de aceea e umezeala in baie si miros urat. Suporturile de sapun de la chiuveta si de la dus sunt ruginite (am facut poze), nu poti pune nimic pe ele, paharul pentru periute de dinti era murdar, am anuntat receptia vineri cand am sosit si ne-a adus [...] — vezi review
Hoinar prin Dobrogea / #EXCURSII şi CĂLĂTORII
  • IUNIE, 2016
  • de: Michi [17.06.16]
  • RECOMANDĂ

De-a lungul şi de-a latul Dobrogei

Cam emfatic titlul, nu-i aşa? Staţi, nu vă grăbiţi, am luat şi noi o piatră în gură şi am văzut pentru prima oară Dobrogea. Mai mare ruşinea! M-am lăudat cât am putut că în tinereţe am văzut toată ţara (întrebuinţând mereu sintagma: cu copiii, cortul şi Dacia 1100 motor franţuzesc) şi mai apoi în ultimii ani, din nou toată ţara dar în Dobrogea nu am fost. Cunoştinţele mele despre Dobrogea se limitau la litoral la care mergeam an de an cu cei mici şi de două [...] — vezi review [+37 poze]
Unde mâncăm în zona Bran? / BRAN
  • IUNIE, 2016
  • de: nicol2007 [16.06.16]
  • RECOMANDĂ

Flo Mary - O oaza de liniste

Anul trecut, ne am hotarat sa mergem cateva zile la munte... Am avut o surpriza extrem de placuta cand am ajuns la hotel Flo Mary, unde ne au intampinat oameni cu suflet mare. Am avut parte de muzica buna, anii 80-90... cu o mica piscina-jacuzzi, sauna, tot ce ti trebuie pentru a te relaxa. De aceea, anul acesta, plecand intr o excursie cu scoala, baietelul meu avand 9 ani, ne am hotarat sa facem un popas la acest hotel unde am luat masa. Inca o data, ne au intampinat aceeiasi oameni [...] — vezi review
Aurora Hotel 2 / MAMAIA
  • IUNIE, 2016
  • de: DINI1 [16.06.16]
  • NURECOMANDĂ

Nu recomand

Am fost anul trecut (2015), la hotel Aurora, in plin sezon. As da un minus la curatenie, nu se schimba lenjeria in cele 7 zile, iar in ceea ce priveste linistea nu recomand deloc hotelul. Este un club de [***] alaturi care tin chefurile toata noaptea pana in zori, ora 5.00 (in fiecare seara). Am facut reclamatie la receptia hotelului si nu am fost singurii (au ridicat neputinciosi din umeri, ne-au dat de inteles ca sunt interese prea mari la mijloc), am sunat la politie, fara nici un [...] — vezi review
Pensiunea Ovidiu 4 / CRIȘAN

Pensiunea Ovidiu - Crisan

Am fost in Crisan pt a 2-a oara si am ales pensiunea Ovidiu. Am citit si pareri bune dar si proaste dar mergand acolo mi-am format propria parere. Am vb cu dna Nicoleta (patroana pensiunii) pe mail si am stabilit ca pt 5 zile 4 nopti de cazare, 3 mese pe zi + excursii in Delta cu barca (2 excursii a cate 8 ore + una de 4 ore si o excursie in sulina) + transport murighiol-crisan-murighiol, am ajuns la pretul de 3480 ron pt 2 persoane. Am zis ok, mi s-a parut relativ rezonalib. Am ajuns in [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • IUNIE, 2016
  • de: mishu [16.06.16]
  • RECOMANDĂ

Ospat regesc cu regina mama la masa - Restaurant Excalibur

Ospat regesc? da. Cu regina regina mama? , ei aici e discutabil, e vorba de mama mea, insa dupa ce o sa vedeti prima poza o sa vedeti comparatia. In rest ce sa spun, am decis de ziua mamei sa o serbam putin altfel si nu chiar de ziua ei, ci in prima duminica care urma. Ei, n-a fost sa fie asa, deoarece sotul a fost mobilizat ca membru de onoare =)) la una sectie votare, astfel incat am amanat pe urmatoarea duminica, care era si asta sa fie ratata deoarece Je am fost intepenita de mijloc (si nu [...] — vezi review [+33 poze]
O zi în Vaslui și împrejurimi / VASLUI
  • IUNIE, 2016
  • de: iulianic [15.06.16]
  • RECOMANDĂ

Din nou la Vaslui

Peregrinările mele moldave din această vară au început la Vaslui. Când am fost acolo ultima oară, în urmă cu patru ani, orașul de pe costișă îmbrăca o nouă haină. În orașul domnesc, fostă capitală a Moldovei Meridionale care păstrează cu mândrie amintirea victoriei oștenilor lui Ștefan în bătălia de la Podul Înalt, se lucra din plin la reamenajarea ansamblului arhitectural "Curțile Domnești". Dincolo de Crucea Gării (intersecția Bd. Republicii cu străzile Traian [...] — vezi review [+49 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.7298009395599 sec
    ecranul dvs: 1 x 1