Impresii și recomandări [3521 / 10897]

Afișate impresii [35201 - 35210]
Casa Minerva 3 / BUȘTENI
  • IUNIE, 2016
  • de: mario s. [20.06.16]
  • RECOMANDĂ

Cazare bună și amabilitate!

O să revenim cu plăcere oricând vom putea! Este plăcut, modern și foarte curat. Primire excelentã, preț bun, situată pe o stradă liniștită, aproape de pârtia Kalinderu, pensiunea Minerva oferă relaxare și satisfacție! Dispune de toate facilitățile de care este nevoie : TV, internet wireless, frigider, apă caldă non-stop, bucătărie, grătar in curte, sală de mese, terasă, priveliște superbă și multă liniște pentru a reîncărca bateriile. Pe scurt : mergeți [...] — vezi review
Transalpina - cel mai înalt drum din România / TRANSALPINA
  • IUNIE, 2016
  • de: noi doi [20.06.16]
  • RECOMANDĂ

Traseu Transalpina - Lac Galcescu. Nu ai cum sa nu iubesti ce se intampla acolo sus!

Traseu: Transalpina (Pasul Urdele) - Vf Iezer - Saua Mohoru - Hornul Lacurilor - Lacul Vidal - Lacul Galcescu Marcaj: Banda rosie + Triunghi Rosu Durata traseu : 5h 30min - dus-intors, cu tot cu pauza de 1h la lacuri. Mai detaliat:Pasul Urdele - Hornul Lacurilor: 2 h Hornul Lacurilor - Lacul Galcescu: 30 min Pauza: 1h Lacul Galcescu - Pasul Urdele: 2 h Dificultate traseu: mediu (spre greu) Nu am mai fost demult intr-un traseu care duce la un lac glaciar, si imi era dor sa ajung [...] — vezi review [+14 poze]
Pensiunea Gura Pădurii 3 / SINAIA
  • IUNIE, 2016
  • de: Dumiela [20.06.16]
  • NURECOMANDĂ

Impresii

Departarea fata de centru o face greu accesibila in lipsa unui mijloc de transport propriu. Parcarea este neincapatoare. Camera de la parter, care servea drept bucatarie si spatiu de masa, incuiata cu cheia, deci inaccesibila. Nu am vazut livingul cat am stat la pensiune; "ospitalitatea" proprietarei s-a simtit inca, in fata intrarii. Limbajul si atitudinea dnei ne-a scurtat sejurul, cu o noapte. Camera fara balcon si cu tamplarie de lemn. Zgomotul datorat traficului stradal, de pe ambele [...] — vezi review
Rhodos Hotel 3 / EFORIE NORD
  • IUNIE, 2016
  • de: sonia10 [20.06.16]
  • NURECOMANDĂ

O experiență neplăcută

Ajuns la acest hotel pentru o scurtă vacanță. Hotelul este amplasat în zona de nord a stațiunii, în capătul falezei. Este renovat dar de cum intri simți mirosul de vechi care pare impregnat în pereți, mochete... Camerele de la parter nu au balcoane. Noi am primit o cameră pe partea din spate unde era răcoare. Dacă lăsăm ușa balconului deschisă ne invada un miros de coteț de la locațiile vecine. În ziua cazării am primit cheia camerei iar când am ajuns pe palier am fost [...] — vezi review
La pas prin Roman / ROMAN
  • IUNIE, 2016
  • de: mateut [20.06.16]
  • RECOMANDĂ

Parcul din Roman - Oaw?

Intamplator am oprit in parcul din Roman venind dinspre Bucuresti. Cei ce doar strabat orasul, ocolind aglomeratia din centru si alegand artera ocolitoare, stiu ca nu prea te atrage acest oras sa opresti la ceea ce vezi pe varianta si locurile pe unde serpuieste ruta ocolitoare. Dar m-am inselat. Cum ala mic al nostru avea nevoie la baie si noi, din modestie, nu am cumparat o masina cu toaleta ca optiuni, am oprit in zona parcului sa rezolvam problema mezinului. Unde? La restaurantul din [...] — vezi review [+4 poze]
Vacanța la Budapesta / BUDAPESTA
  • IUNIE, 2016
  • de: zlatna [20.06.16]
  • RECOMANDĂ

Biserica Matyas, bastionul Pescarilor şi Cetatea Buda

După ce am mâncat un gustos gulaş la restaurantul Paprika (vezi impresie) şi ne-am cazat la hotel Kristal, am pornit în exploararea marelui oraş Budapesta. Budapesta este una dintre cele mai vechi capitale europene. Oraşul este împărţit în două de către fluviul Dunăre, în Buda pe malul vestic al Dunării şi Pesta pe malul estic. Noi am fost cazaţi în Buda. Am pornit pe jos de la hotel pe străzile oraşului. Aveam scoase pe o hârtie toate străzile pe care trebuia să o [...] — vezi review [+31 poze]
Unde mâncăm în Budapesta? / BUDAPESTA
  • IUNIE, 2016
  • de: zlatna [20.06.16]
  • RECOMANDĂ

Restaurant Paprika - am mâncat un gulaş bun

Concediul de anul acesta l-am petrecut în Praga. Ca şi punct intermediar în drumul nostru spre Praga am ales Budapesta. Am cerut ajutorul colegilor pe acest site în legătură cu ce pot vizita în jumătate de zi în Budapesta. Am primit destul de multe sugestii, dar a venit una de la colegul @gabri71 care zice cam aşa: „ Am văzut că aţi primit suficiente recomandari despre obiective de vizitat, dar omul se mai şi hrăneşte. Aşa că vă recomand restaurantul Paprika, au cel mai bun [...] — vezi review [+7 poze]
Unde mâncăm în Albena? / ALBENA
  • IUNIE, 2016
  • de: AZE [20.06.16]
  • RECOMANDĂ

Restaurantul Ciel Bleu [hotel Dobrudja] - Albena, Bulgaria

Nu are nici un farmec daca din când in când nu schimbam locatia de luat masa din perioada sejurului din Albena, Bulgaria. Adevarul este ca cei care au inclus in sejurul lor din Albena-Bulgaria meniu tip AI (All Inclusive), sint cam legati de acel restaurant care apartine hotelului. Si totusi restaurantele care nu apartin niciunui hotel le-am vazut destul de pline. Asta pentru ca unii vor si altceva, altii s-au saturat de meniul de la hotelul ales, si pentru ca exista Dine Arround. Este o [...] — vezi review [+24 poze]
Therme Bucureşti - aquapark & welness [Baloteşti] / BUCUREȘTI

Cu bune si cu rele

Am ajuns in jurul orei 11:00 avand in fata 2 cozi imense. A durat 45 de minute sa intram in holul de la intrare unde la fiecare casa (cca 8) sau format ale cozi la care se mai astepta cca 15 min in fct de cum se intra. Cat timp am stat la coada de afara in plin soare ne au oferit apa de baut. Dupa formalitatile de la intrare am mers la vestiare si apoi direct la bazine in zona Galaxy. Pana la pranz la topogane se astepta cca 5-7 min, insa dupa ora 14:00 deja se ajungea si la 20 min. La [...] — vezi review [+1 poze]
Pensiunea Pestișorul 4 / DUNAVĂȚ
  • IUNIE, 2016
  • de: ValiDibla [19.06.16]
  • NURECOMANDĂ

De evitat!!!

Am sosit pe data de 17.06.2016 si ni s-au dat un apartament ff mic si o camera de 6 mp, ambele la mansarda unde sunt 40 de grade... Ne-au promis ca repara imediat aerul conditionat, sa stam linistiti... nici la ora la care postez nu functioneaza ac-ul (sunt minim 30 grade in camera la ora aceasta) si ne-am facut baie cu apa rece... In concluzie, aer conditionat lipsa si apa calda la ore fixe! Personalul ne-a mintit din 30 in 30 min ca se va rezolva si in 3 zile cat am stat a functionat [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.6923291683197 sec
    ecranul dvs: 1 x 1