Impresii și recomandări [pag. 3394 / 10896]
Afișate impresii [33931 - 33940] din total 108957 impresii
Complex Cheile Grădiștei - Vile și căsuțe 3 / FUNDATA
- AUGUST, 2016
- de: 2urangutani [09.08.16]
- NURECOMANDĂ
Peisaj frumos, conditii decente, dar cu minusurile de rigoare
Am prins un sejur de 3 nopti la Cheile Gradistei Fundata, familie de 2 adulti cu un copil de un an si 4 luni, la vila Bradul, 250 de lei/noapte (cazare + MD) Pe langa peisajul de la Fundata care este super, o adevarata oaza de relaxare si de aer curat, care a contribuit masiv la acordarea unui calificativ bun, as putea adauga urmatoarele bonusuri: - camerele frumoase si destul de spatioase, foarte curat si proaspat igienizat, TV in camera care merge si nu era de pe vremea bunicii; - [...] — vezi review
Dynes Hotel 3 / EFORIE NORD
- AUGUST, 2016
- de: stefolaru* [09.08.16]
- RECOMANDĂ
Prima vacanta in Eforie Nord
Anul ăsta am hotărât să schimbam stațiunea unde ne-am petrecut vacanta de vara. Am căutat un hotel micuț cochet, sătui de aglomerația din hotelurile mari din Mamaia, am intrat pe un site de rezervări online și ne-am făcut rezervare la Hotel Dynes 3* Eforie Nord. Am sunat la recepție și ni s-a făcut legătura cu persoana care se ocupa cu rezervările. /proprietarul in cauză. Am ajuns la Dynes pe data de 1.08 pentru 5 zile. Am beneficiat de parcare gratuita privată, o [...] — vezi review
Filozofări... turistice / DE LA LUME ADUNATE
- AUGUST, 2016
- de: Cesere [09.08.16]
Un om sucit
Plecăm pe doojnoo la greci... sau pe 29 luna asta în Pelion/tsagarada. Si stiu sigur ca nu va fi perfect, nici nu vreau. E tsagarada nu rixos sau delfinii turcești... "Deci" mai am 20 sau doojde zile până la concediu... Dar am niste zile libere, si ce fac CITESC acilea... toată ziua mănânc netul pe saitul asta. Ne diversificam... ne mărim (era să zic ne înmulțim) numarul. Ori trei sferturi nu vorbesc nici acu cu consoarta/consortul pt banii cheltuiți/dati la noi pe [...] — vezi review
Unde mâncăm în zona Agigea? / AGIGEA
- AUGUST, 2016
- de: Adina - addcont [09.08.16]
- RECOMANDĂ
Pescaria lui Matei - Agigea
Acum ceva timp vazusem la niste prieteni pe fb cateva poze si locatia cat si mancarea aratau imbietor. Asa ca ajunsi pe litoral, am facut si noi rezervare la Pescaria lui Matei pentru una din serile sederii noastre la mare. Am ajuns destul de usor, waze sa traiasca; puteti insa urma indicatoarele “Port”, din Agigea. Noi stiam deja drumul si zona intucat la ultimele noastre vizite pe litoral folosisem varianta mai putin agomerata a podului nou contruit la Agigea peste Canalul Dunare [...] — vezi review [+17 poze]
Plajele de pe litoralul romanesc / #EXCURSII și CĂLĂTORII
- AUGUST, 2016
- de: tata123 🔱 [09.08.16]
- RECOMANDĂ
Scurte vizite pe plajele de la Marea Neagră: Plaja Argos din Mamaia și Plaja Tiki Beach din Eforie
Se anunță un sfârșit de săptămână canicular în București așa că invitația de a face o incursiune de o zi la Mamaia pentru o bălăceală răcoroasă nu ne scapă. De mulți ani nu am mai văzut asemenea aglomerație pe autostrada către Constanța, fie zi de weekend ori zi de luni – și am tot făcut escapade de o zi pe Litoral și anii trecuți. La ora 5.30 am ieșit cu mersul melcului de pe centura capitalei pe autostradă și am mers ba cu viteza maximă admisă, ba încet [...] — vezi review [+24 poze]
Pensiunea Casa din Bran 3 / BRAN
- AUGUST, 2016
- de: Maria D. [09.08.16]
- NURECOMANDĂ
Management dezastruos - camera anulata desi aveam rezervare pe e-mail
Am facut parte dintr-un grup care a rezervat 5 camere la Casa din Bran. 3 dintre acestea au fost realizate printr-un site specializat cu mult timp inainte, doua prin contact direct, telefonic, cu unitatea de cazare, confirmate apoi prin e-mail. Ultimele doua camera erau rezervate pe acelasi nume, primii oaspeti sosind cu o zi inainte de incident. Problema a fost cu una din cele rezervate direct. Am ajuns la cazare la 23:30 sa constatam ca rezervarea noastra a fost anulata de manager. Scuza [...] — vezi review
Casa Maria [Jupiter] 2 / JUPITER / AURORA
- AUGUST, 2016
- de: alina69 [09.08.16]
- RECOMANDĂ
Impresii
Am fost de curand acolo si mi-a placut foarte mult. Un loc ca un colt de rai, liniste, verdeata multa foarte frumos. Astept cu nerabare concediul viitor sa ajung din nou acolo. Plaja este aproape, la fel si celelalte locatii care fac un sejur reusit, adica magazine, restaurante, parcuri de distractii pentru copiii. Plaja in schimb ar trebui sa i se acorde mai multa atentie. Curatata mai bine, si binenteles si oamenii mai atenti la aceste aspecte care tin de educatie. Imi place [...] — vezi review
Parcul Dendrologic Arboretum [Simeria] / DEVA
- AUGUST, 2016
- de: mariusii [09.08.16]
- RECOMANDĂ
Plimbare placuta si racoroasa prin Arboretum in drum spre alte obiective din Hunedoara
Documentandu-ma despre Castelul Corvinilor si imprejurimi am gasit din intamplare poze cu Parcul Dendrologic din Simeria. Foarte putin promovat (nimeni din ce carora le-am zis de el nu auzisera), dar datorita pozelor a devenit prima destinatie de pe lista mini-excursiei in Hunedoara. Se ajunge foarte usor cu trenul (CFR) pana in gara Simeria. De aici cu taxi (2 min) sau pe jos pe un bulevard drept. Am fost in timpul saptamanii, asa ca nu era aproape nimeni in parc, doar maxim 10 localnici in [...] — vezi review [+6 poze]
Descoperă Oradea şi împrejurimile / ORADEA
- AUGUST, 2016
- de: Gratian* [09.08.16]
- RECOMANDĂ
Descopera Parcul Salca din Oradea
Buna ziua, Parcul Salca este situat pe malul stang al Petei si se intinde pe o suprafata de 3,4 hectare. Acest parc a fost dat in folosinta in anul 2014, avand o amplasare foarte buna, fiind situat in cartierul Nufarul in imediata apropiere a centrului comercial Lotus Oradea. Practic este o oaza de verdeata, unde toata lumea se poate bucura de putina liniste, avand foarte multa verdeata in jur ceea ce te face sa fii mai relaxat si sa-ti doresti sa stai cat mai mult prin acest parc [...] — vezi review [+8 poze]
Unde mâncăm în Bușteni? / BUȘTENI
- AUGUST, 2016
- de: emilochea [09.08.16]






