Impresii și recomandări [3398 / 10896]

Afișate impresii [33971 - 33980]
Unde mâncăm în zona Colibiţa? / COLIBIȚA [BN]
  • AUGUST, 2016
  • de: TuristIS [05.08.16]
  • NURECOMANDĂ

Restaurantul pensiunii Ariniş: Primul contact cu zona Colibita

Aflat in trecere prin Bistrita Nasaud si auzind cuvinte de lauda despre Colibita am decis sa fac un mic ocol pentru a vedea cu ochii mei despre ce e vorba si pentru a face un popas si a lua masa, dar mai ales pentru a vedea zona in vederea planificarii unui sejur in zona. Absolut la intamplare, am ales pensiunea-restaurant Arinis. Aspectul este placut, peisajul frumos, terasa-restaurant destul de plina. Ne-am asezat la masa si am asteptat meniul pentru a face comanda. Dupa o perioda [...] — vezi review
Vila Yulia [?] / EFORIE SUD

Cazare excelenta

Eram in luna iulie si inca mai negociam cu sotul destinatia vacantei noastre. Eu, ca un adevarat Berbec, vroiam sa ma catar pe munte, sa topai prin poieni, sa beau apa de izvor. Sotul, ca o adevarata Fecioara, vroia sa leneveasca cu burta la soare. Dupa un ping-pong intre munte si mare, cel mai destept a cedat si am bifat litoralul romanesc! O data stabilita destinatia a trebuit sa ne alegem locul de leneveala. Vreo doua zile am tot sunat la pensiuni, vile, hoteluri, apartamente din Constanta [...] — vezi review
Atrium by the Blaxy Hotel Resort 3 / NEPTUN / OLIMP
  • AUGUST, 2016
  • de: AnaBM [04.08.16]
  • NURECOMANDĂ

Camere ok, nu se curata camerele, masa gen cantina cu autoservire

Plusuri: 1) Camere suficient de spațioase (familie cu doi copii), luminoase, curate, mobilier nou cu mult spațiu de depozitare. 2) Piscinele foarte curate. 3) Majoritatea personalului foarte amabil. Minusuri: 1) Am stat 5 nopți și dacă nu ceream sa ni se arunce gunoiul și sa ni se schimbe prosoapele sunt sigura ca nu aveau nici o inițiativa. 2) Restaurantul este o improvizație intr-o zona neterminata a amfiteatrului. Stilul este de cantina obosita în șantier. Noi am avut [...] — vezi review [+1 poze]
Descoperă Florența şi împrejurimile / FIRENZE (FLORENŢA)
  • AUGUST, 2016
  • de: roxi-nico [04.08.16]
  • RECOMANDĂ

La plimbare prin Florența

Am ajuns la Florenta dimineata la 10, dupa un drum de aproape 2 ore, comod si rapid, cu bilete la Italotren luate din timp, 40 euro 4 persoane. Ne-am cazat la Soggiorno Isabella di Medici (superbine!), aproape de gara si de un magazin bine aprovozionat( Sapori) dar si de centrul istoric si am plecat la la Pisa, de unde ne-am intors seara. A doua zi dimineata am avut rezervare la Galeriile Ufizzi iar apoi, dupa o pizza buna si o inghetata la Grom, am inceput sa vizitam, usurel, Florenta. [...] — vezi review [+8 poze]
Descoperă Băile Tuşnad / BĂILE TUȘNAD
  • AUGUST, 2016
  • de: Utube [04.08.16]
  • RECOMANDĂ

Turnul Apor - Băile Tuşnad - vedere de pe acoperiş

Turnul Apor este unul din obiectivele ce nu ar trebui ratat de nici un vizitator al frumoasei staţiuni, indiferent de vârstă sau greutate, lucruri de specificat deoarece presupune un traseu turistic în urcare, pe munte, prin pădure. Din punct de vedere al istoriei turnului ar fi de menţionat că acesta a fost construit în anul 1883 de către contele Apor Karoly - de unde-i provine şi numele - cu intenţia de a bucura privirea şi nu în scop strategic. Un alt motiv al construirii lui [...] — vezi review [+40 poze]
Park Hotel Golden Beach 4 / NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]
  • AUGUST, 2016
  • de: Sdc2004 [04.08.16]
  • NURECOMANDĂ

E loc de mai bine

Meniul aproape standard cu cartofi prăjiți, pui si tocătura (un fel de Fast food mai stilat). Pentru cei care sunt la dieta exista si ciorbe sau salate. Fructe la discreție. Nu am văzut mari schimbări in meniu de la o zi la alta. Internetul WIFI contra cost 5 leva/zi sau 25 leva/ 7 zile merge prost. Am văzut oferte ale companiilor de telefonie mobila undeva la 6 leva. Camerele sunt mari, curate, au făcut curățenie zilnic. Personalul cam apatic dar in general binevoitor. [...] — vezi review
Atena Hotel 2 / COSTINEȘTI

Vacanta stricata la hotel Atena Costinesti

Hotel de doua stele, cu pretentii de 4 stele in pustietate, la 15- 20 min de mers pe jos pana la o plaja sub orice critica, neamenajata care are 3 m, miroase a stricat si mustele sunt gramada... Am avut rezervare pt 4 nopti cu 150 lei pe noapte, dar noi am ales sa plecam dupa prima noapte. La receptie, suparare mare ca plecam si ne taxeaza cu 250 lei pe noapte! De ce??? Asa, sa ia banii la fraieri doar ne-au oferit hartie igienica la baie... Aer conditionat daca vreti 10 lei pe ora, daca [...] — vezi review
Vacanța în Venus / VENUS

Statiune Venus - plaja Venus turism romanesc - turisti romani

in primul rand buna ziua tuturor cititorilor turisti si neturisti, nu vreau sa supar absolut pe nimeni dar doresc sa trag un semnal de alarma cu privire la turismul si turistii din Romania. Voi mentiona dintre nemultumirile semnalate - plaja murdara, plina de gunoaie, mucuri de tigari, pet-uri, lipsa pubele gunoi - spatii verzi neamenajate, gunoaie aruncate, lipsa trotuoare -alei neamenajate, lipsa pubele gunoi - hoteluri semifunctionale cu servicii depasite cu personal angajat [...] — vezi review
Descoperă Valea Jiului / #VALEA JIULUI
  • AUGUST, 2016
  • de: mogly [04.08.16]
  • RECOMANDĂ

Valea Jiului (partea de vest) - obiective de vizitat

Buna dragi prieteni! Astazi a venit ziua (e cam noapte afara) cand voi scrie despre Valea Jiului. Cum mi-a venit aceasta idee? Recunosc ca nu prea am fost eu titulara ei, mi-au dat-o domnul liviu49 si vega intr-un schimb de ecouri. Astazi fiind a treia zi de concediu, deci deja relaxata, mi-am trimis sotul la servici (ca oricum nu avea incotro) mi-am luat copilocii (trei la numar), fiul meu de fapt e deja major (dar eu nu sunt inca mental pregatita sa-l trec la rubrica de adult) si am [...] — vezi review [+37 poze]
Holiday Club Edem 3 / OLYMPIC BEACH / Olympiaki Akti

Hotel de 2 steleee

am luat bilete de la o agentie din BUCURETI pentru un sejurde 6 nopti si neau propus hotel edem olympic beach grecia, dar nu recomand la nimeni. din baie intra apa in camera tv cit telefonul, usa intre camere, usa la balcon iti dai cu ia in cap cind o deschiz, in baie te sufoci, saltelele lasa de dorit, pe jos in camera este sarit chitul dintre gresie, au decit o priza in camera si aia nu poate fi folosita deoarece sta mini tvul in priza daca vrei sa traversezi strada nai pe unde ca nu sunt [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.14714884758 sec
    ecranul dvs: 1 x 1