Impresii și recomandări [3402 / 10896]

Afișate impresii [34011 - 34020]
Cramele Purcari / [ALTE ZONE]
  • IULIE, 2016
  • de: Radix7 [17.05.17]
  • RECOMANDĂ

Purcari - o vizita neprogramata, o experienta memorabila

In drumul nostru dinspre Chisinau spre Odesa am decis ad-hoc sa facem o intrare de pe R30 la cramele de traditie din Purcari (nu vreau sa fie ceva publicitar aici, nu voi vorbi despre vinuri caci nu ma prea pricep ci scriu articolul pentru zona linistita, natura si modul primitor in care ne-au vorbit acei oameni muncitori de acolo). Ceea ce trebuia sa fie o scurta pauza de odihna s-a transformat pana la urma intr-o mica experienta, si culinara, istorica, olfactiva si... oenologica. Zic ad-hoc [...] — vezi review [+10 poze]
Cetatea Albă [Bilhorod-Dnistrovskyi] / ZATOKA
  • IULIE, 2016
  • de: Radix7 [10.05.17]
  • RECOMANDĂ

Cetatea Alba - istorie, impresii de calatorie si recomandari

Petrecand cateva zile la Odesa ne-am intors pe drumul P70, prin Zatoka, sa vizitam Cetatea Alba, bastion medieval al crestinatatii, cetatea lui Stefan cel Mare. Va propun cateva perceptii si fotografii care sa va fie de folos daca veti ajunge pe aceste meleaguri. Asezare Cetatea este pozitionata pe un pinten de pamant la limanul Nistrului, de unde se pot supraveghea campiile din jur, raul, gura de varsare in Marea Neagra si limba de pamant ca o carare care separa limanul de mare. Este [...] — vezi review [+26 poze]
Muzee în Amsterdam şi împrejurimi / AMSTERDAM
  • IULIE, 2016
  • de: mireille [10.05.17]
  • RECOMANDĂ

Casa lui Rembrandt... pe urmele pictorului epocii de aur în gloriosul Amsterdam

''De ce vă uitați la mine astfel? Am fost un artist la modă, Numai la bătrânete am ajuns o bufniță.'' (Rembrandt) O nouă zi în gloriosul Amsterdam, studiez marele scenarist al cerului flamand, e incredibil la mijlocul lui iulie, îmi toarnă găleți de soare la 28 de grade în Piata Rembrandt, în compania rece a 22 de statui de bronz, ce reprezintă fiecare un personaj din faimosul și disputatul Rond de Noapte al lui Rembrandt... mergem astăzi acasă la marele pictor al [...] — vezi review [+25 poze]
Camping Dunav [Zemun] [?] / BELGRAD [BEOGRAD]
  • IULIE, 2016
  • de: ProB [09.05.17]
  • RECOMANDĂ

Camp Dunav

Am stat 2 zile la Camp Dunav. Conditii bune, nu extraordinare, dusuri decente. Mi se pare un pic haotica asezarea rulotelor/camperelor tinand cont de faptul ca nu prea exista prize de alimentare cu energie electrica. 24 euro/noapte cu reducere de 5% cu cardul FICC mi se pare putin exagerat tinand cont de conditiile oferite, dar monopolul isi spune cuvantul, acesta fiind singurul camping apropiat de Belgrad (campingul este situat in Zemun). Belgradul frumos, dar mi s-a parut cam multa [...] — vezi review [+6 poze]
O zi la Meteore / KALAMBAKA [și METEORELE]
  • IULIE, 2016
  • de: micutzu [08.05.17]
  • RECOMANDĂ

Meteora. Cu un pas mai aproape de cer

Salutare dragi colegi si navigatori pe siteul A. F. A. Sincer recunosc ca am stat cam mult in cumpana, aproape un an, pana sa ma hotarasc sa scriu acest review. Citisem destul de multe pe acest site despre fascinatia acestor locuri incat orice as fi scris si eu ar fi fost prea anost si lipsit de valoare. Asa ca pana la urma am hotarat sa va transmit prin acest articol emotiile traite in aceste locuri unde fara sa exagerez m-am simtit cu un pas mai aproape de cer. Dupa frumoasa vacanta [...] — vezi review [+17 poze]
Descoperind Odessa / ODESSA
  • IULIE, 2016
  • de: Radix7 [04.05.17]
  • RECOMANDĂ

Odesa - impresii de calatorie si recomandari

Stimulat de alti colegi care au scris aici va propun si eu cateva perceptii despre Odesa si unele recomandari care va pot fi utile. Mentionez ca am fost cu autocarul, iulie 2016. Drumul pana la Odesa Din Chisinau am mers pe directia Causeni - Purcari (da, unde sunt cramele cu Negru si Rosu de Purcari :)) - apoi stanga pe R52 in directia Tudora si apoi Palanca, intrare pe drumul E87 si Vama (prin Tudora-Planca economisiti doua randuri de vami, atentie). Aici soferul autocarului stia [...] — vezi review [+17 poze]
La pas prin Norwich & comitatul Norfolk / NORWICH
  • IULIE, 2016
  • de: doinafil [27.04.17]
  • RECOMANDĂ

Casa străinilor - un habitat de neuitat!

„- Va trebui să alocăm câteva ore dintr-o zi ca să vizităm Casa străinilor! ”, auzeam de câteva zile într-una anul trecut, în iulie, când am vizitat Norwich - ul, . „- Ce poate fi aşa de interesant ca să merite timpul şi banii cheltuiţi acolo?! ”, răspundeam cu un dezinteres nu prea bine mascat. „- Hotărăşte-te şi-ai să-mi spui la final dacă a meritat, sau nu! ” Am dat ascultare îndemnului şi am purces să văd şi eu această casă, despre care mi se [...] — vezi review [+26 poze]
Vacanța în Mallorca / MALLORCA

Vacanta exotica in Palma de Mallorca

Buna ziua, Doresc sa impartasesc cu voi calatoria mea catre Palma de Mallorca, Palma de Mallorca este o insula senzational de frumoasa, vei gasi aici plaje exotice de o culoare incredibil de frumoasa si foarte multe plaje virgine. Pentru noi este a treia oara cand reveni pe aceasta insula si credeti-ma ca mereu abia astept sa ma reintorc, de fiecare data pe langa plajele si locurile pe care deja le stim, descoperim alte plaje la fel de frumoase. Sa va povestesc despre plaje, cea mai [...] — vezi review [+11 poze]
Casa Grande 3 / EFORIE NORD

Aveti grija cu Casa Grande!!

Din pacate nu am prea multe de spus despre Casa Grande, si nimic de bine. Dupa ce am facut rezervare pe booking.com si mi s-a confirmat telefonic rezervarea, mare mi-a fost uimirea cand am ajuns sa-mi spuna ca toate camerele sunt ocupate. Aveam nr rezervarii, pentru 3 camere, le-am zis ca am vorbit si la telefon, Dna de la receptie a zis ca avem dreptate, insa camerele s-au ocupat si sa vorbim cu patronul. Patronul un ***, se vedea pe fata lui, probabil venisera altii care au stat o [...] — vezi review
Filozofări de suflet (mai puţin turistice) / DE LA LUME ADUNATE

Dumbrava de Sus - Centrul Vipassana (mioritic carpatin)

M-am tot gandit multe zile daca sa scriu sau nu despre asta. Inca nu am gasit un raspuns rational la intrebarea asta insa ceva tot ma indeamna sa scriu. Am asa o banuiala ca este un subiect controversat. Dar tot traind cu dilema asta ma gandesc ca pot afla raspunsul intr-un singur fel ca daca nu actionez nicicum, n-am cum primi feed back. Deci iata-ma pornind o actiune kamikaze, nici acum nu stiu daca e propice sau nu sa fac publice aceste impresii insa, sa zicem, pot considera orice [...] — vezi review [+1 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.7479569911957 sec
    ecranul dvs: 1 x 1