Impresii și recomandări [pag. 7053 / 10896]
Afișate impresii [70521 - 70530] din total 108954 impresii
Pensiunea Csiki 3 / HARGHITA-BĂI
- AUGUST, 2013
- de: Testosu' [01.07.14]
Cabana Csiki
In Baile Harghita, despre care am zis cate ceva intr-un alt rewiev, am reusit sa gasim cazare (ne-rezervand ceva dinainte, cum obisnuim), dupa cateva incercari sortite esecului, am gasit camere libere la Cabana Csiki, care este situata undeva la intrarea in statiune pe partea dreapta, dupa zona de cladiri dezafectate ale exploatarii miniere, cam la 300 metri de baza partiei. Am fost intampinati de o doamna foarte amabila, care ne-a confirmat ca au camera libere, a luat cateva chei de la [...] — vezi review [+3 poze]
O zi în Harghita-Băi / HARGHITA-BĂI
- AUGUST, 2013
- de: Testosu' [01.07.14]
O zi petrecuta in Harghita Bai
Fiind permanent in cautare de locuri din tara noastra pe care sa le vizitam, "beneficiind" de promovarea turismului in tara noastra, care este ca si inexistenta raportata la potentialul turistic al acestei tari, am ales ca pentru o noapte, intorcandu-ne dupa o vacanta insirata prin jumatate de tara, sa ne oprim la Harghita Bai. Ne-am hotarat dimineata cand am plecat de la Belis-Fantanele, (o locatie superba, despre care am sa incerc sa povestesc cu alta ocazie). De obicei pentru vacanta de [...] — vezi review [+11 poze]
GPM Holiday Camping 3 / MAMAIA
- AUGUST, 2013
- de: danao [30.06.14]
Camping GPM 2013
De cativa ani merg cu familia in camping la mare si chiar ne place sa vedem rasaritul de cum deschidem ochii dimineata. Primul camping pe care l-am frecventat a fost Camping Turist, dar am renuntat datorita schimbarilor pe care le-au facut domnii sefi (miscorarea spatiului pentru corturi, "curatenia" de la toalete si dusuri etc, etc...). Am stat 2-3 ani si la casute si plateam 120-180 lei in functie de perioada, dar acum s-au renovat si costa 400 lei, mult peste bugetul nostru. Am incercat [...] — vezi review
Vilele Elenite [Holiday Village, complex Royal Club Victoria] 3 / ELENITE
- AUGUST, 2013
- de: catrinel75 [30.06.14]
A doua oara nu mai merg
Pentru ca imi place ideea de « Village » am fost in aug 2013 la Elenite – Holiday Village. In 2012 am fost la Duni. Pretul pe noapte a fost 74 euro/famile. Am fost dupa 24 august, cind preturile au scazut. Am stat la o casuta spre aqua-park, in parte stinga, cam cum se intra in cmplex. Cam tot ceea ce e spus Triceraptor aici asa e, deci nu mai repet. vezi impresii Mai adaug urmatoarele. -camera noastra a fost groaznica. Mirosea a mucegai de nu se putea sta. Am vazut [...] — vezi review
Pensiunea Mili 4 / POIANA MĂRULUI [CS]
- AUGUST, 2013
- de: alex77nistor [30.06.14]
Mi-a parut rau cand am plecat
Inainte sa aleg Poiana Marului ca una din destinatiile de vacanta (noi facem de obicei circuite de 2 saptamani cu mai multe opriri), am citit mult despre acest loc pe Internet. Amanuntele care m-au convins au fost natura de acolo (paduri si lac) si aerul despre care se spune ca este cel mai pur din intreaga tara. Pensiunea Milli am ales-o judecand dupa pozele postate pe Internet. S-a dovedit a fi mult mai frumoasa in realitate. Nu ne mai saturam sa o descoperim: camera impecabila, [...] — vezi review
Venus Hotel 2 / SLĂNIC MOLDOVA
- AUGUST, 2013
- de: vlm408 [30.06.14]
O vizita in trecut
In urma "incidentului" cu Hotelul Coroana Moldovei, am decis sa public si eu un review legat de zilele petrecute in Slanic Moldova. Sper sa fie folositor celor care vor sa viziteze aceasta statiune. De fapt demult vroiam sa revin aici. Am mai fost inainte de Revolutie, dar fiind destul de mic, nu imi aminteam decat franturi de imagini, vagi senzatii, dar placute. Ocazia a aparut cand a trebuit sa mergem la o nunta in Iasi si mi-am spus ca daca tot sunt in Moldova, trebuie sa revin la Slanic. [...] — vezi review
St. Nikola Hotel 3 / NESSEBAR
- AUGUST, 2013
- de: radu-s [27.06.14]
Un sejur surprinzator de placut
Buna, Desi citesc de ani buni recenziile voastre din diferite destinatii, in special pe cele unde vroiam sa calatoresc, de abia acum m-am hotarat sa le scriu si eu pe ale mele si familiei bineinteles. Dupe ce ani de zile am fost speriat de emisiunile tv de cat de rau este la vecini nostrii bulgari si ingrozit ca m-as putea intoarce gol si pe jos de acolo, mi-am facut curaj si m-am dus la vecini la St. Thomas (Sveti Toma) in 2011. Dar asta este o alta experienta placuta despre care cu [...] — vezi review [+18 poze]
Continental Forum Hotel 4 / SIBIU
- AUGUST, 2013
- de: cristianam [27.06.14]
Continental Forum Sibiu, o dovada ca si in Romania se poate
In luna August 2013, am hotarat sa imbinam utilul cu placutul si pentru ca trebuia sa merg 4 zile in iubitul meu Arad, am hotarat sa plecam cu cateva zile mai dinvreme, cu masina si sa poposim la Sibiu. Aici, invatata fiind cu confortul oferit de Hotelul Continental nu puteam alege decat un Hotel din acelasi lant, crezand ca am vazut cam tot ce se poate vis a vis de conditiile oferite. Surpriza... Spre deosebire de ce mai vazusem pana atunci, aici tema este sticla. Baia era decupata din [...] — vezi review [+5 poze]
Pensiunea / Apartament Karikas 3 / HAJDUSZOBOSZLO
- AUGUST, 2013
- de: sandruflorina [26.06.14]
Pensiune dezamăgitoare, restaurant super
Am fost anul trecut la Karikas, fiind în trecere. Menţionez că în anii precedenţi am stat la alte pensiuni si luam masa la Karikas. Am fost foarte încântaţi de restaurant si de aceea ne-am hotarât să ne şi cazăm acolo. Tariful era pentru o cameră cu demipensiune. Am ajuns acolo spre seară aşa că am intrat direct la masă. Ceea ce ne intra nouă în meniu era foarte sărăcăcios şi foarte diferit de ceea ce ştiam că se serveşte la restaurant. Erau nişte feluri de mâncare [...] — vezi review [+4 poze]
Limak Lara DeLuxe Hotel & Resort 5 / LARA
- AUGUST, 2013
- de: Iwasthere [23.06.14]







