Impresii și recomandări [pag. 7051 / 10896]
Afișate impresii [70501 - 70510] din total 108954 impresii
Regim hotelier Mamaia [?] / MAMAIA
- AUGUST, 2013
- de: ralucalungu [09.07.14]
Apartament Mamaia Rainbow 3, ideal pentru familii cu copii
Pentru ca ne-a fost teama si inca ne este sa placam cu copilul peste hotare in vacanta, am cautat apartament pe litoralul nostru. dupa mai multe telefoane am dat peste o doamna de la receptia apartamentului care a fost dubios de amabila (noi suntem obisnuiti cu raspunsuri reci si seci). ne-a cerut ca avans 320 ron, banii aferent unei nopti de cazare iar diferenta am platit-o cand ne-am cazat. Personalul ce se ocupa de inchiriere este de nota 10. Doamna de la rezervari ne-a sunat de mai multe [...] — vezi review [+5 poze]
Alcor Hotel 4 / MAMAIA
- AUGUST, 2013
- de: Lullaby [09.07.14]
Camerele de 2 stele sunt decente
Hotelul Alcor este vechi și se vede. Dispune de camere de 2 și 3 stele, în funcție de nivelul de modernizare. Am stat într-o cameră de 2 stele, la primul etaj și mi s-a părut destul de decentă. Da, covorul trebuie schimbat, dar era curat. Aparatura este foarte veche (lămpi de noptieră și prize), dar au fost funcționale. Patul a fost foarte confortabil si destul de mare pentru două persoane. A fost ciudat să văd două seturi de lenjerie de pe pat (erau pentru paturi de o [...] — vezi review
Ambasador Hotel 4 / MAMAIA
- AUGUST, 2013
- de: camelia.munt [09.07.14]
Dragut, dar e loc de mai bine
"Am fost acolo" la sfarsitul lui august 2013. Ne-am achizitionat biletele din primavara aceluias an printr-o agentie, asa ca pretul nu a fost prea mare. Am ajuns in hotel pe la ora 14 si am fost cazati imediat. Camera este destul de spatioasa, cu gresie pe jos iar mobila este din anii 70 revopsita in verde iarba. Hotelul are chiar un aer din anii 70, cu mocheta si aplice vechi pe holuri. Nu cred ca au investit foarte mult in el. Au refolosit la maxim tot ce se putea. In camere, curatel dar [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sf. Gheorghe / SF. GHEORGHE [TL]
- AUGUST, 2013
- de: Mondenii [08.07.14]
Masa la particulari
Noua ni s-a parut cel mai comod sa luam masa la pensiunea la care ne-am cazat, Spiritul Deltei, dar dupa ce am stat mai bine de o ora sa asteptam o mancare pe care o comandasem cu jumatate de zi inainte si am fost tratati cu o mare indiferenta am renuntat definitiv la idee. Am mancat in camping, mancare buna, nu prea scumpa, bere rece, atmosfera tinereasca, faina. Dar nu puteam manca numai acolo trei mese pe zi, patru zile. Ne-am adus aminte de niste prieteni care mananca in sat, la [...] — vezi review
Kronos Hotel [Platamonas] 3 / NEI PORI / PLATAMONAS
- AUGUST, 2013
- de: roxy_mya [08.07.14]
O vacanta perfecta
Buna ziua, Incep prin a va spune ca am ales acest hotel dupa o recomandare din partea unei agentii de turism din arad. De notat este faptul ca am avut mult noroc cu aceasta oferta, luand-o cu doar o saptamana inainte de plecare. M-am interesat in prealabil pe site-ul amfostacolo, dar si pe alte site-uri si am decis ca este oferta cea mai buna pentru noi. Plecarea a fost din Arad, cu autocarul, iar pana in Platamonas am facut 18 ore. Drumul a fost foarte lung, dar am facut multe opriri, [...] — vezi review [+21 poze]
Q Premium Resort [Alara] 5 / ALANYA
- AUGUST, 2013
- de: toni80 [08.07.14]
Un alt resort care ne-a incantat!
Buna pt. toata lumea! inainte de a incepe sa vb. despre aceasta experienta la hotel Q premium resort, dati-mi voie sa multumesc comunitatii Amfostacolo, deoarece ma ajuta sa aleg obiectiv, vorbind de raport calitate/pret, cele mai bune destinatii si locatii de cazare. Asadar am sa fac referire cat mai exact la hotelul in cauza... caci asta e scopul meu... lasand la o parte detaliile calatoriei, excursii obtionale si altele. Un hotel de dimensiuni medii in raport cu alte resorturi de la ei [...] — vezi review [+10 poze]
Villa Manos 3 / PARALIA KATERINI
- AUGUST, 2013
- de: anitzu [08.07.14]
Relaxare
Am ajuns pe data de 03.08.2013 pentru un sejur de 7 nopti in Paralia Katerini. Vila Manos ne-a incantat mai mult decat ne asteptam din poze si din cele povestite. Camerele sunt spatiase, iar toate au balcon. Pe toata perioada sejurului am avut internet WiFi gratuit. Cu toate ca am fost cate 2 persoane in camera, aveam 3 paturi la dispozitie. Nu am platit in plus aer conditionat pentru ca pe perioada zilei nu ajungeam aproape deloc la camera, dar si atunci cand ajungeam nu era nevoie de el, [...] — vezi review [+8 poze]
Casa Spiritul Deltei 2 / SF. GHEORGHE [TL]
- AUGUST, 2013
- de: Mondenii [08.07.14]
Constructie frumoasa, servicii defectuoase
Pensiunea este frumoasa, camera de patru paturi in care am fost cazati este spatioasa, aerisita. Baia cu multe lipsuri, fara etajere, suport hartie igienica, o scurgere la dus deficitara, apa calda limitata de capacitatea unui rezervor. As fi trecut peste aceste mici neajunsuri fara probleme daca eram tratati ca niste turisti. Am petrecut sejurul acolo in august, plin sezon, 7 adulti si 6 copii. Am ajuns la pensiune dupa patru zile splendide petrecute in Delta pe care le contractasem sub [...] — vezi review
Descoperă zona Sătic (Săticu de Jos, Săticu de Sus) / MASIVUL PIATRA CRAIULUI
- AUGUST, 2013
- de: Testosu' [08.07.14]
Zona Satic - Valea Dambovitei
Intr-unul din articolele anterioare am scris despre pensiunea Coral din Saticul de Sus. Am ajuns, pe frumoasa Vale a Dambovitei, vale mult mai putin cunoscuta decat surata ei din apropiere, Valea Dambovicioarei cu a sa pestera, pentru prima data ca urmare a unei vacante petrecute prin zona Plaiul Foii-Zarnesti, sejurul terminandu-se, am zis sa ne abatem, in drumul catre casa si pe Valea Dambovitei si Cheile Dambovitei trecand prin Satic, pana la Barajul Pecineagu. Plus ca doream sa [...] — vezi review [+28 poze]
Queen Olga Hotel 3 / SALONIC
- AUGUST, 2013
- de: aaandreea [08.07.14]







