Impresii și recomandări [pag. 6901 / 10897]
Afișate impresii [69001 - 69010] din total 108970 impresii
Popelka Hotel 4 / PRAGA
- DECEMBRIE, 2013
- de: MONNIKA* [05.07.14]
Hotel Popelka Praha 5
Am câştigat un voucher în vara anului 2013 la un concurs valabil la o agenţie de turism, şi deoarece pe perioada de vară plătisem un sejur in Grecia, am hotărât să mergem la târgul de iarnă din Praga în decembrie. Am hotărât fără să zăbovesc prea mult: Hotel Popelka în Praga 5. Este situat într-o zonă de deal pe o străduţă îngustă. Parcarea are aprox 12 locuri, dar noi ajunşi târziu nu avut loc de parcare aşa că am parcat o noapte pe stradă, fără probleme. [...] — vezi review
Sara Hotel [Băile Ţicleni] 3 / ŢICLENI [GJ]
- DECEMBRIE, 2013
- de: rolandgabriel [03.07.14]
O baie perfecta in mijlocul iernii
Era pt a 2 oara cind veneam in aceasta locatie. Drumul de la Craiova, Filiasi apoi spreTg jiu si dupa inca 30 km se face la dreapta spre Ticleni in total 85 km. Atentie cind se ajunge in Ticleni aproape de iesire se face la dreapta, nu este prea bine indicat si dupa 600m se ajunge la destinatie. Am ramas surprins de frumusetea hotelului parca eram in Austria, piscina interioara, piscina exterioara, teren de fotbal, o mini gradina zoo, mini hipodrom etc. De asemenea si in camera am ramas [...] — vezi review [+6 poze]
Pensiunea Roua Voronețului 4 / VORONEȚ
- DECEMBRIE, 2013
- de: crisdoc [26.06.14]
Recomand
Recomand aceasta pensiune. Am fost cu fetita sotia mea intr-un weekend. Am ramas impresionat atat de mancare cat si de cazare. Este aproape de partia de schi cat si de manastire. Administratoarea pensiunii foarte primitoare, se implica foarte mult ca totul sa fie perfect sa ne simtim bine. NU a existat zi sa nu primeasca ceva fiica mea de la ea. Partea interesanta care nu am mai intalnit-o nicaieri pana acuma este ca desi am plecat de cateva luni. Ea ne mai trimite mailuri cat si mesaje [...] — vezi review [+2 poze]
Cascada Vârciorog / ARIEȘENI [AB]
- DECEMBRIE, 2013
- de: Testosu' [26.06.14]
Cascada Varciorog sau plimbarea prin padurea de brad si molid
Traseul la cascada Varciorog, il cunosteam déjà il mai facusem cu vreo 2 ani in urma, vara. Am plecat undeva in jurul orei 9,30, cam greu la propriu si la figurat dupa masa festiva de Craciun din ziua precedenta care s-a intins destul de tare undeva trecut de miezul noptii. De asta data am luat-o in stanga pe sosea, de la pensiune, in sus, spre Vartop, si dupa aprox. 1 km parasim soseaua in stanga urcand pe un drum forestier, un pic accentuat la inceput, apoi se merge aproape aproape pe [...] — vezi review [+18 poze]
Clarion Collection Etoile Saint Honore Hotel 4 / PARIS
- DECEMBRIE, 2013
- de: FrancescaClara [25.06.14]
Confort in camera mica dar corecta aproape de inima Parisului
La inceputul lunii decembrie 2013 am hotarat sa facem o excursie la Paris-era inainte de perioada Sarbatorilor, deci preturile la cazare inca nu crescusera exagerat, marile bulevarde si vitrinele erau deja pregatite si decorate in spiritul Sarbatorilor de iarna. Am stat la HOTEL Clarion Collection Etoile pe strada Faubourg Saint Honore, o strada cunoscuta pt ca un pic mai in fata spre Champs Elysees se gaseste Palatul Elysee. Noi am trecut prin fata Palatului dar nu era nici o miscare, nu am [...] — vezi review [+1 poze]
Bistrița Hotel 4 / DURĂU
- DECEMBRIE, 2013
- de: ioanadimoftache [19.06.14]
Cea mai proasta alegere
Am fost la Hotelul Bistrita in Durau pentru vacanta de revelion. Din pacate, cine s-a ocupat de rezervariile nostre, nu a fost prea inspirata sa aleaga acest "hotel de 4 stele". Cred ca ar putea fi incadrat la cel mult 2 stele, cu indulgenta. Cand am ajuns, am vrut sa mergem la masa (dupa un drum de 8 ore). Chelnarita care ne-a servit ne-a informat ca nu au decat doua feluri de ciorba, deoarece sunt prea ocupati cu masa de revelion, desi noi am ajuns pe 30 decembrie. Ar fi fost mai bine daca [...] — vezi review
Pensiunea Perla Bucovinei 4 / VORONEȚ
- DECEMBRIE, 2013
- de: MORARUL [09.06.14]
Magie
Am petrecut craciunul in pensiunea Perla Bucovinei fiind foarte placut surprinsi de calitatea serviciilor de meniul traditional extrem de bogat si variat precum si de amabilitatea personalului de aici. Au fost incluse programe artistice care au facut deliciul tuturor celor prezenti. Mosul a fost si el prezent spre bucuria celor mici si nu numai. O data in plus Bucovina s-a dovedit a fi magica iar pensiunea Perla Bucovinei ne-a depasit asteptarile. Camerele sunt exact asa cum [...] — vezi review [+9 poze]
Muzeele Madridului / MADRID
- DECEMBRIE, 2013
- de: alinaro [29.05.14]
Museo del Prado. Lectie deschisă de pictură occidentală
- Cum??? Stai de aproape treisprezece ani aici si inca n-ai vazut Museo del Prado??? - Asa este, raspund cu un firicel de voce, in care se simte destula… jena. - Stai linistita, nici eu. Am fost sambata la Madrid si am preferat… Museo del Jamón (Muzeul Suncii)!!. Nu se mai putea. Trebuia sa merg la Madrid special pentru Museo del Prado. Musai-musai-musai. E drept, jena aia o simteam in putine ocazii, ca nu sunt extraordinar de multi spanioli… “intelectuali auto-declarati”. [...] — vezi review [+3 poze]
Transilvania Hotel [Complex Cetate] 3 / BALVANYOS
- DECEMBRIE, 2013
- de: Testosu' [21.05.14]
Baile Balvanyos
Intorcandu-ma din sejurul de Craciun din Apuseni, am zis sa profitam si de vremea buna de afara si sa ne abatem un pic din drumul de intorcere catre casa, pentru o noapte la Balvanyos. Mai trecusem de cateva ori prin Balvanyos, in vacantele din anii anteriori, cunosteam, sa zic asa, potentialul turistic al zonei. Ne oprisem sa mancam, in trecere, la Pensiunea Cetate si am fost incantati de ceea ce ne-au oferit si din acest motiv am zis sa incercam sa ne cazam acolo. Ne-au cazat de fapt in [...] — vezi review [+11 poze]
Pensiunea Hetvezer [Sub Cetate] 3 / ZETEA [HR]
- DECEMBRIE, 2013
- de: Testosu' [21.05.14]










