Impresii și recomandări [pag. 6898 / 10898]
Afișate impresii [68971 - 68980] din total 108971 impresii
Grand Hotel Perla Ciucașului [Tărlungeni, BV] 3 / BRAȘOV
- DECEMBRIE, 2013
- de: cristina47* [10.01.17]
Cum am ajuns la: 'Grand Hotel 'Perla Ciucasului', Tarlungeni, jud. Brasov
In vremea aceea, nu eram inscrisa aici. Si nu acordam mare importanta hotelurilor. Adica, sa fac fotografii din fiecare unghi, sa ma uit pe sub pat, sa masor baia, sa numar umerasele. Nici acum nu as face asa ceva. Deci, nu am multe poze. Daca va uitati la review-urile mele despre cazari, veti vedea ca sunt locuri normale, unde trage un om ca sa doarma, fara fie stresat de marimea baii, de praful depus, de zgomotul de la aeresirea de la baie... La Grand Hotel Perla Ciucasului, am stat, fara [...] — vezi review [+2 poze]
Pensiunea Casa Coca 2 / AZUGA
- DECEMBRIE, 2013
- de: pop.mihai888 [14.10.16]
Un revelion cu doamna Cocuța
Doamna Cocuța, este o doamnă minunată, magnifică, specială... care aproape vă va distruge concediul. Țin să menționez că am petrecut revelionul la doamna Coca acum 3 ani, dar astăzi în timp ce depănam amintiri (care acum au devenit hilare), am decis sa scriu e descriere a experienței noastre la doamna Coca. Acțiunea se petrece în urmă cu trei ani. Noi: un grup de tineri dornici de distracție pe pârtie, ei: doamna Coca și săracul domn Coca. Cazarea a fost decentă, [...] — vezi review
Pensiunea Casa Elena [Sibiel] 4 / MĂRGINIMEA SIBIULUI
- DECEMBRIE, 2013
- de: Ionel Bocsa [15.12.15]
Un Craciun de Vis!
Am petrecut in 2013 Craciunul acolo si a fost de exceptie. Am dansat si ne-am distrat toti musafirii (au si fost oameni de calitate atunci). Muzica populara din zona ne-a impresionat. A fost un program de cateva ore, cu colindatori, dansuri populare cu dansatori profesionisti si cantareti renumiti. Am avut foc de tabara si artificii. A venit Mosul si a impartit cadouri fiecaruia dintre noi. As mai repeta experienta! Mi-a placut mult pivnita pensiunii :), plina cu borcane de zacusca, dulceata [...] — vezi review
Pensiunea Cardinal 3 / SIBIU
- DECEMBRIE, 2013
- de: alb1573 [10.12.15]
Pensiunea Cardinal... eleganta si cu un farmec discret
Sibiul e un oras frumos in orice anotimp. De fiecare data revenim aici cu placere fiindca de fiecare data a fost cate ceva ce ne-a lasat o amintire frumoasa pentru tot restul vietii. Am fost de multe ori in Sibiu sau imprejurimi si am testat diferite locatii de cazare, dar parca Pensiunea Cardinal ne-a lasat cea mai placuta impresie dintre toate experientele. Are un "ceva " al ei special, pe care nu l-am putut uita usor. Review-ul acesta este o sinteza a doua cazari aici, la distanta in timp de [...] — vezi review [+20 poze]
Descoperă Bratislava și împrejurimile / BRATISLAVA
- DECEMBRIE, 2013
- de: robert [25.04.15]
Escală de-o zi
În acest articol aș vrea să vă povestesc cum am ajuns în Bratislava, din întâmplare, fără să am nimic planificat în acest sens. Eram cazați la Hotelul Pannonia din Parndorf (vezi impresii). De data asta mi-am facut-o cu mâna mea, adică eu am ales să mergem în Parndorf. Dar ce să faci acolo toată ziua? Câte cumpărături poți să faci? Limita mea de toleranță, la umblatul prin magazine, e destul de mică. Am umblat o zi. În a doua, deja eram disperat, să ies din acea [...] — vezi review [+10 poze]
Four Seasons Hotel 3 / VÂRTOP [AB / BH]
- DECEMBRIE, 2013
- de: mirela_ oprea [15.04.15]
Foarte bine
cazare extraordinara, camere ingrijite si foarte curate, personal binevoitor si atent la dorintele clientilor, mancare f. buna, sigur mai merg acolo!!! Locatie deosebita, imprejurimi de vis, panorama spre munte si partia de schi[unele camere] este minunata. Tot ce este constuit in jur este cu bun gust, in mod rustic, traditional, [daca iti place acest stil]. am fost cazati la etajul 2 intr-o camera spatioasa, cu un pat matrimonial si un pat suplimentar, f curata si ingrijita care ne-a [...] — vezi review
Am Brillantengrund Hotel 3 / VIENA
- DECEMBRIE, 2013
- de: robert [08.04.15]
Ultracentral, dar doar atât
Dacă în review-ul trecut povesteam despre un hotel cu note mici pe booking, dar care mie mi-a plăcut, respectiv Pannonia Tower Hotel (vezi aici), la doar o noapte distanță am dat de acest hotel cu note mari pe booking, care pentru mine a fost total dezamăgitor. Singurul lucru pozitiv la acest hotel este după părerea mea poziția ultracentrală, la mai puțin de 5 minute de mers pe jos, de renumita Mariahilfer Strasse. De altfel ăsta a fost si motivul principal pentru care l-am ales, [...] — vezi review
Pannonia Tower Hotel 4 / PARNDORF
- DECEMBRIE, 2013
- de: robert [05.04.15]
Hotel de tranzit
Prin 2011 mi-a sărit în ochi un voucher de reduceri pentru Pannonia Tower Hotel din Parndorf. De multă vreme vroiam să ajung aici, dar eu nu prea sunt fan masină, să conduc atâta. Eu întotdeauna la vizitele externe am preferat avionul. Acest hotel este situat pe autostrada A4 care face legatura între Bratislava și Viena. Este amplasat în imediata apropiere a renumitului centru comercial Parndorf și nu este indicat pentru cei ca noi, care au venit cu mijloacele de transport în [...] — vezi review [+1 poze]
Complex Cochet [Poiana Țapului] 4 / BUȘTENI
- DECEMBRIE, 2013
- de: turkist* [07.03.15]
Nu prea 'cochet'
La Vila Cochet am facut rezervare pentru o camera dubla, sa stam o singura noapte. Si bine am facut, fiindca nu as mai reveni in acest loc. Cand am ajuns a trebuit sa ne punem pungi pe incaltaminte (asemanatoare cu cele care se dau in aeroport). Era ud afara de la zapada si inteleg ca am fi murdarit parchetul daca am fi intrat incaltati. In camera este bine insa au o mare problema: izolatia la usi e inexistenta. Usile aveau geam, deci intimitatea nu e la cote maxime. Tot timpul am auzit [...] — vezi review
Lucia Hotel 3 / VIENA
- DECEMBRIE, 2013
- de: Sindrom [06.03.15]






