Impresii și recomandări [pag. 6888 / 10898]
Afișate impresii [68871 - 68880] din total 108972 impresii
Long Street Hotel 3 / BRAȘOV
- IANUARIE, 2014
- de: brunetikdec [23.02.14]
Nu recomand!! e un fel de hostel de 2 *
Ca si +: cald in camera, iar camera arata ca in pozele de pe site Iar ca -: - o mizerie in camera si in baie de iti era sila sa te atingi de ceva; - faptul ca usa de la intrarea din camera dadea in curtea hotelului, se auzea tot ce se intampla afara: cum isi mutau masinile, cum tipau unii la alti... nu te puteai odihni deloc... - Eliberarea camerei trebuia facuta la ora 12, si eu aveam tren la 17. Am intrebat daca au o camera de pastrat bagajele (ca asa scrie pe pagina lor) sau daca [...] — vezi review [+5 poze]
Vacanța în Mexic / #DRUMURI MEXICANE
- IANUARIE, 2014
- de: Vasile S [21.02.14]
Mexico City - Tenochtitlan - capitala aztecă
Prima zi în Mexico City. Pornim de dimineaţă din Cuernavaca, spre Mexico City. Se circulă foarte bine şi cu viteză. Urcăm muntele până la peste 3100m. În ceaţă, vulcanul Popocatepetl fumegă uşor. Ne apropiem de Ciudad de Mexico (Districtul Federal Mexico sau Mexico City). Apar primele case sărăcăcioase, împrăştiate pe “dealuri”. Acoperit de ceaţă (de fapt un SMOG cenuşiu cu tentă portocalie pe alocuri) Mexico se întinde pe o suprafaţă imensă. Coboară de pe munte [...] — vezi review [+22 poze]
Pensiunea Casa dintre văi [Șimon] 2 / BRAN
- IANUARIE, 2014
- de: lorenamaria [21.02.14]
Cea mai curata si primitoare locatie in care am fost!!!
Acesta este locul in care as reveni oricand fara nici o ezitare. Este singura pensiune la care am fost si despre care nu am absolut nici un lucru de reprosat. Locul este ideal fie ca vreti sa mergeti sa va odihniti, fie ca vreti sa petreceti; sunteti in voia voastra. Oamenii sunt mai mult decat ospitalieri. Ne-au primit cu multa caldura, cu o curatenie pe care n-am mai intalnit-o nicaieri si pe care imi este greu, sincer, sa o pastrez chiar eu in propria mea casa. De asemenea, ne intrebau [...] — vezi review
Valea cu Pești Hotel [Arefu, AG] 4 / TRANSFĂGĂRAȘAN
- IANUARIE, 2014
- de: hanibalbogdan [20.02.14]
Valea cu Pesti - Exemplul ca se poate
Am fost la Valea cu Pesti pe data de 02.01.2014 imediat dupa revelion vroiam cateva zile de relaxare, si exact asta am gasit. Ceva frumos, acceptabil la pret, merita cu siguranta incercat. Hotelul de 4 stele, amplasament de exceptie, foarte usor de gasit imediat dupa barajul Vidraru la 7-8 km. Un hotel nu nou dar refacut de curand, parcare proprie. Piscina interioare cu apa calda 30 grade, jacuzzi, sauna, piste de bowling, tenis de masa, terenuri in aer liber tot ce ai nevoie in acelasi loc. [...] — vezi review
Zada Hotel 3 / PREDEAL
- IANUARIE, 2014
- de: Diaura* [20.02.14]
Incredibil dar adevarat – am intalnit hotelieri minunati
Dupa ce sarbatorile de iarna au trecut, dupa ce Mos Craciun a facut cate o bucurie tuturor celor din familia mea, dupa ce sarmalele si prajiturile s-au depus unde au stiut ele mai bine, am luat drumul Predealului. De aceasta mini vacanta se ocupase fiica mea, care luase bilete inca din luna noiembrie, sperand ea, ca la munte vom avea parte de zapada. Dupa aproximativ o zi de cautari pe net, decizia a fost luata; mergem cinci nopti la Predeal la Hotel Zada. Din capul locului am hotarat sa [...] — vezi review [+14 poze]
Hohe Rinne Păltiniș Hotel & Spa (ex Casa Turiștilor) 4 / PĂLTINIȘ [SB]
- IANUARIE, 2014
- de: aurflor [19.02.14]
The best
Nici nu stiu cu ce sa incep mai intai, cu: - locatie care este de vis si care este identica cu cea de pe site-urile de promovare, care de obicei nu este conforma cu realitatea, - cu mic dejunul care a fost la superlativ, desi initial am citit pe forumuri ca la acest capitol hotelul sta prost, dar realitatea a fost alta, foarte rar fiindu-mi dat sa întâlnesc un meniu atat de variat dimineata. Pot aminti aici diferitele branzeturi, inclusiv cea cu mucegai, fructe atat uscate cat proaspete, [...] — vezi review
Diesel Hotel 4 / BUCUREȘTI
- IANUARIE, 2014
- de: unq [18.02.14]
Hotel Diesel București, merită respect
Venind de multe ori în capitala ţărişoarei noastre am căutat în mod firesc mai multe oportunităţi de cazare, ţinând seama evident de raportul calitate, ofertă şi preţ. Am descris anterior condiţiile Hotelului Rin (vezi impresii) iar acum vă destăinui părerea mea despre acest hotel. Nu foarte mare şi nici spectaculos în arhitectură (tributar locului unde a fost construit) hotelului are adresa: Bulevardul Mircea Eliade nr. 113A, sector 1, 012012 Bucureşti dar intrarea se [...] — vezi review [+23 poze]
Descoperă Lanzarote / LANZAROTE
- IANUARIE, 2014
- de: msnd [16.02.14]
A doua jumătate a săptămânii (de ianuarie) din Lanzarote
Rămăsesem în episodul anterior la vizita celor două peșteri, parte a tubului vulcanic ce leagă craterul Corona de Oceanul Atlantic. Tot acolo îmi exprimam părerea de rău că nu am avut timp și de Mirador del Rio. Dar, pe drumul spre hotel, am avut timp de ”Grădina de Cactuși”, amplasată la limita nordică a localității Guatiza. Creație a artistului Cesar Manrique, cel pomenit în comentariile la articolul anterior, dar despre care nu știam nimic la data vizite, grădina [...] — vezi review [+48 poze]
Class Hotel 3 / ORADEA
- IANUARIE, 2014
- de: nosferatoo [15.02.14]
Recomand calduros evitarea acestui hotel
Am fost cazati la Hotel Class cu ocazia unei deplasari in interesul serviciului (am avut rezervate 3 camere). Hotelul este situat in zona industriala, fiind de fapt un bloc de nefamilisti (nu cunosc daca este nou construit dau doar reabilitat insa arata deprimant). Ajungand in jur de ora 23:00, am solicitat sa vedem o camera si am ezitat daca sa mai ramanem sau nu. Prima impresie a fost duhoarea din lobby-ul de la parter (la receptie), aspect sesizat si de alti turisti-recenzori pe alt [...] — vezi review
Complex Boliari [Natsovtsi] 3 / VELIKO TARNOVO
- IANUARIE, 2014
- de: valyionsc [14.02.14]








