Impresii și recomandări [pag. 6855 / 10898]
Afișate impresii [68541 - 68550] din total 108974 impresii
Ailsa Craig Hotel 3 / EDINBURGH
- MARTIE, 2014
- de: le_maitre [25.04.14]
Ailsa Craig Hotel sau “location, location, location” în centrul Edinburgh-ului
Deoarece este musai să finalizez cumva aventura scoţiană a famigliei Speedy, povestită parte de scumpa-mi Milady – parte de onor subsemnatul în romane foileton aci pe sait, mă voi apleca succint şi asupra locaşului ce ne-a găzduit timp de 3 nopţi aproape de inima oraşului Edinburgh. Mi-am asumat, ca mai întotdeauna, rolul de căutător neobosit al cazării şi pentru această expediţie, ţinând totuşi cont de doleanţele soţiei, care, după experienţa Abito Hotel din Praga [...] — vezi review [+25 poze]
Cabana Elena [Rânca] 3 / RÂNCA
- MARTIE, 2014
- de: Andra Mares [16.04.14]
Placut impresionati
Am ajuns la Ranca pentru un weekend intr-o perioada cu multa zapada la inceputul primaverii. Am fost primiti cu caldura de gazde care ne-au facut sa ne simtim extrem de bine dupa drumul lung, intampinandu-ne cu tuica fiarta si cu focul troznind in sobe. Am avut avantajul de a ocupa intreaga cabana, astfel ne-am bucurat nestingheriti de facilitatile cabanei (bucatarie moderna dotatat cu de toate; living amenajat rustic, terase cu priveliste incredibila) Toate camerele au sobe care merg cu [...] — vezi review
Ibis Hotel Berlin Mitte 2 / BERLIN
- MARTIE, 2014
- de: andrei_wsk [16.04.14]
Hotel Berlin Ibis Mitte
Zona in care se afla hotelul Am cautat mult pe internet ca sa gasim o cazare decenta in Berlin, la un pret decent. Am facut in cele din urma rezervari la Hotel Ibis Berlin Mitte. Este un hotel foarte aproape de centru. De la hotel pana la Alexanderplatz se fac cam 10 - 15 minute pe jos. Exista si tramvai care trece exact prin fata hotelului (tramvaiul M2) si pana la Alexanderplatz are 2 statii. Zona in care se afla hotelul este o zona linistita. De asemenea la aproximativ 500 de metri, pe o [...] — vezi review [+5 poze]
Elexus Hotel (ex Predeal Hotel) 4 / PREDEAL
- MARTIE, 2014
- de: bullterier [15.04.14]
Hotel Predeal - (Complex Robinson) - de evitat
Am fost cazat la Hotelul Predeal, din Complexul Robinson Predeal, in perioada 10-14 martie 2014. Cazarea s-a facut foarte rapid, la receptia Hotelului Robinson. Din afara, Hotelul Predeal arata destul de bine. Zona este frumoasa, departe de artera principala, este liniste. Hotelul este inconjurat de brazi inalti, foarte frumos. Cand intri in hotel te intampina un miros de mucegai. Totul este vechi. Socul cel mai mare l am avut cand am deschis usa camerei in care am fost repartizat. [...] — vezi review [+15 poze]
NH Hotel 4 / TIMIȘOARA
- MARTIE, 2014
- de: gvaly [14.04.14]
Se poate un pic mai bine
Am ajuns la hotel intr-o dupa masa de primavara. Prima impresie a fost una negativa: dupa ce parchez in fata, caut sa ma cazez. Stau la receptia circa 15 minute, deoarece unui client i se blocase cardul, dra cauta sa il calmeze, dar nimeni nu vine sa preia noii oaspeti. In sfarsit primesc camera si urc cu un lift lent. Hotelul este unul modern, situat aproape de centrul orasului (8 minute pe jos), dar cu toate astea spatiile nu sunt foarte generoase. Camerele sunt foarte curate, medii din [...] — vezi review [+2 poze]
Descoperă Mauritius / MAURITIUS [INSULA]
- MARTIE, 2014
- de: madalinap [12.04.14]
Paradisul
Am ales Mauritius ca si destinatie in urma unei lungi documentari despre mai multe locuri, cautam oferte pentru Yucatan, apoi Zanzibar, Kenya si tot ce mai gaseam cu plaja in luna martie printre ofertele last minute. Desi citisem pe mai multe site-uri de traveling ca martie nu e tocmai cea mai buna luna de vizitat deoarece sunt sanse foarte mari de ploaie zilnic sau chiar de ciclon, ne-am luat inima in dinti si am hotarat sa platim excursia cu data de incepere a sejurului 25 martie. [...] — vezi review [+13 poze]
Unde mâncăm pe Costiera Amalfitana? / SORRENTO / AMALFI
- MARTIE, 2014
- de: BOGDAN DSN [11.04.14]
Recomandari si locuri de luat masa (si nu numai)
Poate ca ar fi bine sa cititi si sa vizualizati pozele dupa ce ati mancat...asa ca o recomandare,pentru binele vostru. Sa nu avem reclamatii :) In cele 7 seri ale sejurului am luat cina in doua localuri, ambele recomandate de personalul hotelului. Prima locatie este restaurantul ,,Da Gigino’’ in care am mancat de 6 ori – pentru a 7-a seara (marti, când DaGigino este inchis) am ales restaurantul ,,Il Leone Rosso’’. Ristorante Pizzeria Da Gigino este situat in partea veche a [...] — vezi review [+22 poze]
Pensiunea Montana 3 / SLĂNIC MOLDOVA
- MARTIE, 2014
- de: ana10 [10.04.14]
O statiune frumoasa!
Am plecat din Iasi de la rude, unde am petrecut 4 zile minunate de concediu. Avand la dispozitie inca 3 zile de concediu am hotarat cu sotul ca, in drumul nostru spre Bucuresti sa intram in statiunea Slanic Moldova, judetul Bacau pentru o zi sau doua. Distanta Iasi - Slanic Moldova (Roman - Bacau - Onesti) pana in 200 km - 3 ore maxim. Drumul bun, cateva serpentine intre Bacau si Onesti. Am ajuns in statiune in prima miercuri din luna aprilie, statiune pe care nu o mai vazusem ce-i drept de [...] — vezi review
Sport Hotel & Spa 4 / POIANA BRAŞOV
- MARTIE, 2014
- de: mihaelas [09.04.14]
Jecmaneala si nesimtire
Am facut rezervare la Hotel Bradul din Poiana Brasov, hotel care apartine Ana Hotels. Sun la receptie si intreb: Hotel Bradul? Da. Doresc sa rezerv o camera la ultimul etaj. Se poate. Intreb de mic dejun, este inclus in cei 120 eur/camera. Intreb de ultima comanda la restaurant, mi se spune 22.30, si ca exista si room service. Fiind conditionati de o plecare foarte devreme, intreb la cat incepe servirea micului dejun si mi se spune ca la 7.30. In aceste conditii, fac rezervare, desi pretul [...] — vezi review
Milani Hotel 3 / ROMA
- MARTIE, 2014
- de: MaraPara [08.04.14]









