Impresii și recomandări [pag. 6852 / 10898]
Afișate impresii [68511 - 68520] din total 108974 impresii
Pensiunea Ewelin [Căciulata] 3 / CĂLIMĂNEŞTI-CĂCIULATA
- MARTIE, 2014
- de: rolandgabriel [02.07.14]
8 Martie la pensiune
Doream sa mergem la hotel Caciulata (unde am mers de multe ori pt piscine, interioare si exterioare) dar aveau numai pachete turistice piperate asa ca am ales aceasta pensiune si datorita pozitei si distantei pina la M. Cozia - 200 m. Rezervarea am facut-o telefonic iar plata un avans la banca. Am fost placut surprins de conditiile oferite, tv, frigider aer cond., apa calda, baia putin cam mica dar ok, pat dublu, balcon. Pentru ca vremea a fost groaznica a cam picat [plouat?] tot timpul, [...] — vezi review [+4 poze]
Pensiunea Casa Timar 3 / BRAȘOV
- MARTIE, 2014
- de: dorgo [29.06.14]
Casa Timar din Brasov
Pana acum, am fost cazat la cort, la camping, la hotel, la motel, la aparthotel sau pe la pensiuni si de aceea termenul de “casa” mi s-a parut cel putin interesant. Cum e sa fii cazat la o casa? Cautam de ceva vreme, pe internet, o cazare in Brasov pentru un week-end, in luna martie a. c. Intr-un final, am gasit, privind orasul din satelit, ceea ce cautam, adica o cazare centrala si la un pret moderat, la “Casa Timar” Casa Timar e situata pe strada Gradinarilor, colt cu str. Iuliu [...] — vezi review [+14 poze]
Hilton Malta Hotel [Portomaso, St Julian] 5 / SAINT JULIANS
- MARTIE, 2014
- de: delia58 [21.06.14]
Un hotel bun dar nu chiar de 5*
Am fost in Malta la un congres si oferta era la acest hotel unde se si tinea congresul. Oferta a fost foarte buna pentru participanti (121 Euro/zi cu MD), altfel au preturi de 5*. Ca pozitie e ok, pe malul marii, in zona linistita. In aeroport am aflat ca exista transport organizat cu microbuz sau masini si costa 8 Euro. Iar pentru intoarcere poti vorbi la hotel si iti asigura la fel. De la intrare insa trebuie sa te descurci: receptia e la nivel de strada dar de fapt e la nivelul 5, iar [...] — vezi review [+20 poze]
La pas prin Bucureşti / BUCUREȘTI
- MARTIE, 2014
- de: tata123 🔱 [19.06.14]
Prima gară bucureșteană - Filaret
Corelat cu regalul feroviar ce s-a desfășurat în Gara de Nord din București, cu ocazia împlinirii a 75 ani de la înființarea Muzeului CFR și prezența aici a trenului Călugăreni, vreau să aștern câteva cuvinte despre prima gară a Bucureștiului și frumoasa zonă înconjurătoare. Într-o frumoasă zi de sfârșit de martie am purces la drum prin Capitală spre zona Filaret. Un mini circuit de aproximativ 2 ore s-a impus în acel weekend pentru a ne mai relaxa privirea și a [...] — vezi review [+16 poze]
Descoperă Etretat / #Excursii Normandia
- MARTIE, 2014
- de: fetita [17.06.14]
Paradisul Necunoscut din Etretat
Dupa o calatorie de cateva ore cu masina, am poposit si in Etretat. Sat de pescari la origine, orasul cu o vechime destul de mare nu mai pastreaza acum nimic din originea umila, fiind in prezent o statiune pentru clasa superioara. La fiecare capat al oraselului se gaseste cate o parcare incapatoare, asa ca oriunde ai lasa masina, poti incepe explorarea. Stradutele orasului sunt fascinante, fiind pline de magazine cu produse specifice, precum Cidrul de mere, in variantele lui dulci, seci sau [...] — vezi review [+1 poze]
Jaz Mirabel Beach Hotel 5 / NABQ BAY
- MARTIE, 2014
- de: Vasile MOJE [13.06.14]
O experienta placuta
Cel mai tare m-a impresionat calitatea serviciilor. Parerea mea personala este ca, sunt peste turci, la atentia cu care te servesc, sau cel putin la acest hotel. La fel de impresinat am fost de "peisajele submarine " pe care ai ocazia sa le admiri daca i-ti cumperi o pereche de ochelari, care sunt foarte ieftini. Cu mare placere as mai repeta EGIPT, si poate chiar si acest hotel. La minusuri ar fi sa punem cantitatea de soldati inarmati la tot pasul. Sunt convins ca erau acolo pentru a ne [...] — vezi review
La Fontana Hotel 3 / NOVI SAD
- MARTIE, 2014
- de: am9 [08.06.14]
Hotel LA FONTANA - Atmosfera boema
Desi am mai fost in acest oras, am cautat de fiecare data sa imi rezerv sejurul la alt hotel din apropierea centrului orasului. Drept urmare, am ales pentru un scurt weekend, La Fontana si asta pentru faptul ca este situat la aprox. 200 m de centru si pentru faptul ca restaurantul hotelului era prezentat ca fiind un promotor al traditiilor locale. Drumul din Timisoara si pana in Novi Sad nu ia mai mult de 2 ore si asta in conditiile in care viteza maxima admisa pe soselele nationale ale [...] — vezi review
Hostellerie Du Chateau Hotel [Role] 4 / GENEVA
- MARTIE, 2014
- de: celena2 [31.05.14]
Recomand
Am stat 2 nopti / 3 zile in acest hotel cu ocazia unui training in Geneva. Cazarea a costat aprox. 238 CHF, destul de scump, insa nimic nu e ieftin in Geneva. Hotelul este micut, cochet, situat pe o straduta ingusta, destul de zgomotoasa. Am avut colegi cazati pe partea frontala a hotelului si-mi povesteau ca nu au putut inchide ochii din cauza traficului. Nu toate camerele au vedere la lac. Camera in care am fost eu cazata, desi avea doua ferestre, nici una nu avea vedere spre lac sau spre [...] — vezi review [+3 poze]
Dhaulagiri View Hotel [Annapurna] 3 / [ALTE ZONE]
- MARTIE, 2014
- de: buterfly* [26.05.14]
Dhaulagiri View Hotel - ANNAPURNA, Nepal
In timpul trecking-ului nostru prin Annapurna am dormit o noapte la acest hotel si cred ca trebuie sa il pomenesc intr-un review pentru cei care vor mai merge pe acolo. Hotelul se situeaza in zona Dhaulagiri pe un versant cu vedere magnifica spre varful Annapurna South si Fishtail. Urcand pe niste scari din piatra ajungi pe terasa ce tine loc de gradina si in care se afla si un mic gazebo de unde poti privi, pe buza prapastiei, peisajul extraordinar din fata. Receptia gazduieste si sala de [...] — vezi review [+5 poze]
Vacanța în Nepal / #CĂLĂTORII NEPAL
- MARTIE, 2014
- de: buterfly* [25.05.14]










